Львівський національний університет природокористування активно розвиває наукову і освітню співпрацю з провідними закладами вищої освіти України. Зокрема, важливою подією стало залучення викладачів кафедри екології нашого університету до роботи в якості офіційних опонентів на захисті дисертацій здобувачів ступеня доктора філософії у разових спеціалізованих вчених радах Вінницького національного аграрного університету та Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ).
13 серпня 2024 року доцент кафедри екології Тетяна Дацко відвідала Вінницький національний аграрний університет, де виступила як офіційний опонент на захисті дисертаційної роботи Антоніни Піддубної на тему «Якість овочевої продукції за інтенсивного землеробства в умовах зміни клімату Лісостепу Правобережного», поданої на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 201 «Агрономія» галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство». Це був важливий крок у зміцненні наукових зв’язків між нашими закладами та обміні досвідом у підготовці наукових кадрів.
27 серпня 2024 року доцент кафедри екології Петро Хірівський виступив опонентом на засіданні разової спеціалізованої вченої ради у Національному університеті біоресурсів і природокористування України на захисті дисертації Анни Куровської на тему «Інтегральне оцінювання екологічного стану води Київського водосховища», поданої на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 101 «Екологія» галузі знань 10 «Природничі науки». Це стало ще однією нагодою для нашого університету поглибити співпрацю з іншими вищими навчальними закладами та долучитися до розвитку наукового потенціалу країни.
Окрім роботи в якості опонентів, Тетяна Дацко та Петро Хірівський мали можливість ознайомитися з навчальною базою згаданих університетів, а також з освітніми програмами, за якими здійснюється підготовка фахівців у галузі екології. Це дозволило обмінятися досвідом, порівняти підходи до викладання дисциплін та у майбутньому удосконалити власні навчальні програми, щоб підвищити якість освіти в нашому університеті.
Така співпраця є важливою складовою стратегії нашого університету щодо інтеграції в національну науково-освітню спільноту, сприяє підвищенню рівня підготовки здобувачів вищої освіти та розвитку наукових досліджень.