13 лютого 2025 року студенти груп Еко-11, Еко-31, Еко-32 у рамках вивчення освітніх компонентів «Соціоекологія» та «Ландшафтна екологія», а також студенти групи Спг-21, які вивчають дисципліну «Заповідна справа», взяли участь у виїзній лекції та тематичних виставках на базі Державного природознавчого музею у Львові.
Тема лекції – «Взаємодія суспільства і природи в історії цивілізації» – охопила ключові аспекти впливу людської діяльності на довкілля, еволюцію екологічної свідомості суспільства та принципи сталого розвитку. Студенти мали можливість ознайомитися з унікальними експонатами музею, що ілюструють екологічні зміни в природних ландшафтах та заходи їх збереження.
Студенти відвідали тематичну виставку, присвячену живому світу льодовикового періоду. Вона включала експозиції, що демонструють життя видів, які зникли в ході еволюції. Виставка дозволила студентам краще зрозуміти природні процеси вимирання та вплив змін клімату на біорізноманіття.
Також студенти ознайомилися з виставкою, що присвячена різним середовищам життя та адаптаціям організмів. Оригінальні експонати та креативний підхід до їх демонстрації показали, як тварини та рослини пристосовувалися до різних кліматичних і географічних умов, а також які екологічні механізми допомагають їм виживати у змінюваних умовах довкілля.
Відповідальними за організацію заходу та супровід студентів були доценти кафедри сталого природокористування та захисту довкілля Юстина Жиліщич, Тетяна Дацко, Ірина Саламаха, Ольга Германович, Наталія Качмар. Лекція сприяла поглибленню знань студентів про взаємозв’язок природного середовища та людської діяльності, а також розвитку екологічної культури майбутніх фахівців.
Дякуємо адміністрації музею за сприяння в організації заходу! Сподіваємося на подальшу співпрацю та нові цікаві наукові заходи.