На базі Львівської філії Українського інституту експертизи сортів рослин (УІЕСР) у с. Білий Камінь Золочівського району Львівської області нещодавно проведено тематичний круглий стіл, присвячений 100-річчю формування національних сортових ресурсів України. Учасниками засідання були керівництво УІЕСР, директор Львівської філії УІЕСР, кандидат с.-г. наук В.Г. Кузько (член наглядової ради Львівського НУП), працівники Львівської філії УІЕСР, ветерани сортовипробувальної мережі області, вчені Львівського НУП, наукові співробітники Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН України, представники органів місцевого самоврядування і ЗМІ.
Від науковців Львівського НУП виступив професор кафедри генетики, селекції та захисту рослин П.Д. Завірюха. У своїй доповіді він усесторонньо висвітлив значний внесок учених-селекціонерів університету у створення, формування та використання сортових генетичних ресурсів України, зокрема таких культур, як картопля, озимий часник, озимий ріпак, зернові, кормові, овочеві, плодові та ягідні культури. Окрім цього, на історичних архівних матеріалах проф. П.Д. Завірюхою був показаний розвиток сортодослідної справи у Галичині за часів Вищої рільничої школи (1978–1901 рр.), Рільничої академії (1901–1919), рільничо-лісового факультету Львівської політехніки (1919–1946), правонаступником яких став нинішній університет. Проф. П.Д. Завірюха також продемонстрував учасникам круглого столу унікальні планшетні колекції зернових культур ще з початку XX ст., яким уже понад 100 років і які дбайливо збережені науковцями університету як неоцінений генофонд, «золотий скарб» для майбутніх поколінь учених-селекціонерів.
В активних дискусіях круглого столу взяли участь інші вчені Львівського НУП – в.о. професора Р.В. Ільчук з кафедри садівництва та овочівництва ім. проф. І.П. Гулька та доцент цієї ж кафедри І.В. Дидів.
Враховуючи значний внесок Львівського НУП у формування національних рослинних сортових ресурсів України, ухвалено наступний круглий стіл з даної проблематики провести саме у Дублянах.