Весна – відповідальна пора року. Недарма в народі говорять: «Що посієш – те й пожнеш». Усе навколо оживає: росте, розвивається, цвіте. Водночас потрібно швидко виконати усі необхідні роботи, пов’язані із висаджуванням та доглядом за плодовими та декоративними деревами, ягідними, квітковими, овочевими рослинами. Необхідно також провести фенологічні спостереження за плодовими та овочевими культурами, щоб одержати якісні результати наукових досліджень відповідно до наукової тематики кафедри садівництва та овочівництва імені Івана Гулька Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології імені С.З. Ґжицького.
Завідувач кафедри, доцент Богдан Гулько та доцент Ігор Дидів ознайомили студентів спеціальностей «Агрономія» та «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство» із: біологічними особливостями зерняткових, кісточкових, горіхоплідних, ягідних культур; типами плодових утворень; сучасними формами крон; способами формування й обрізки плодових та ягідних культур; системою захисту плодових культур від шкідників та хвороб. Студенти мали можливість самостійно провести обрізку плодових дерев. Доцент Богдан Гулько охарактеризував підщепи плодових культур та розповів про технологічні операції, пов’язані з доглядом за маточним насадженням вегетативно розмножуваних підщеп плодових культур.

Доцент Ольга Дидів та в.о. доцента Ірина Підлубенко підсадили саджанці абрикоса та разом зі стейкхолдером Олексієм Юрчишиним провели обрізку саду біля пам’ятного знака Небесній Сотні, щоб кожне деревце цвіло і плодоносило, нагадуючи нам про незламних борців за свободу та незалежність України.
На практичних заняттях із дисципліни «Технології у виноградарстві» в.о. доцента Світлана Стефанюк спільно зі студентами групи СВ-41 провела обрізку колекційного насадження винограду. Виноградні кущі сформували у вигляді двобічного середньоштамбового кордону. Студенти ознайомилися з усіма технологічними операціями з догляду за плодоносним виноградником.
Здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти «Доктор філософії» Микола Соботович під керівництвом доцента Ольги Дидів заклав аспірантські досліди з вивчення продуктивності різних сортів салату посівного (Lactuca sativa var. secalina L.) національної та іноземної селекції, а також впливу регуляторів росту рослин і бактеріальних препаратів на урожайність і якість його товарної продукції.

Доцент Ольга Дидів провела практичне заняття з дисципліни «Квітникарство» для студентів групи СПГ-11 спеціальності Н3 «Садово-паркове господарство», на якому ознайомила здобувачів вищої освіти з біологічними особливостями квіткових та декоративних рослин, способами розмноження (насіннєвим та вегетативним). Студенти взяли активну участь у впорядкуванні квітника: розсадили багаторічні квіткові рослини (юку, іриси, лілійники), використовуючи вегетативний спосіб розмноження; провели обрізку троянд, спіреї, самшиту, гібіскусу; висіяли у відкритий ґрунт насіння однорічних квіткових рослин (чорнобривців, цинії, матіоли, айстри); висадили цибулинні та бульбоцибулинні квіткові рослини (канну, жоржини); провели міжрядний обробіток ґрунту на багаторічних квіткових рослинах (півонія, хризантема, іриси, гіацинти) та захист квіткових рослин від хвороб і шкідників.
У плівковій теплиці доцент Ольга Дидів та лаборант кафедри Лілія Качинська разом зі студентами групи СПГ-11 висіяли в касети насіння квіткових (лілії, пеларгонії, петунії, статиці) та овочевих (капусти броколі, капусти цвітної, базиліку) рослин, а також ознайомили студентів з технологією вирощування багаторічних овочевих культур та доглядом за малиною.
Доцент Ігор Дидів на практичних заняттях із дисциплін «Овочівництво закритого ґрунту» та «Декоративні рослини закритого ґрунту» ознайомив студентів груп СВ-31 та СПГ-31 з видами закритого ґрунту, розповів, як правильно підготувати ґрунтосуміш для вирощування розсади овочевих та декоративних рослин, наголосив на особливостях вирощування розсади (касетна, безкасетна, горщечкова розсада), описав систему живлення та догляд за нею. Було акцентовано увагу на ризиках вирощування розсади, адже в сучасному овочівництві майже 80% овочів вирощується методом розсади. Студенти ознайомилися з різними видами касет, нетканим матеріалом (агроволокном), який набув останніми роками широкого поширення серед агровиробників овочевої продукції, зокрема у приватному секторі приміського овочівництва. Ігор Володимирович наголосив, що вирощування стандартної розсади овочевих, квіткових, декоративних рослин як у закритому, так і у відкритому ґрунті – це великий бізнес. І саме молоді високоосвічені фахівці в цей нелегкий для України час зобов’язані досконало освоїти сучасні інтенсивні технології вирощування овочевих і декоративних рослин у відкритому та закритому ґрунті, вміти їх впроваджувати у виробництво.

В.о. доцента Ірина Підлубенко на практичних заняттях разом зі студентами груп СПГ-21 та СПГ-22 заклала дослід з вивчення сортового складу редиски та квасолі овочевої.
На практичних заняттях із дисципліни «Дендрологія» студенти групи СПГ-31 спеціальності Н3 «Садово-паркове господарство» під керівництвом доцента Наталії Горбенко висадили саджанці декоративних та пряно-смакових рослин (ожини розсіченолистої, лаванди вузьколистої, материнки звичайної, м’яти сріблястої, родіоли рожевої, м’яти «бергамотної», тархуну, маклеї дрібноплідної, лаконосу американського), провели облік висіяних восени декоративних рослин та догляд за сходами.
Старший викладач Любомир Глоговський та студенти груп СПГ-21 та СПГ-41 спеціальності Н3 «Садово-паркове господарство» на практичних заняттях із дисципліни «Декоративні розсадники та насінництво» збирали насіння декоративних рослин (каштана посівного, елеутерококу колючого, зизифусу звичайного, розовика керрієподібного, золотого дощу, айви японської, липи повстистої, тюльпанового дерева, бамбука, декенеї фарже) на території «Парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Дублянський» та Ботанічного саду Національного лісотехнічного університету України (м. Львів) і висівали у розсадник на дослідному полі кафедри садівництва та овочівництва імені Івана Гулька.