Кафедра туризму Львівського національного університету природокористування активно вибудовує співпрацю зі стейкхолдерами. Так, 16 жовтня така зустріч відбулася із багатолітнім директором Яворівського національного природного парку, старшим викладачем кафедри екології ЛНУП, Заслуженим природоохоронцем України Михайлом Біляком.
Передусім лектор розповів про себе та своє професійне становлення як природоохоронця, громадського діяча, педагога і багатолітнього керівника Яворівського національного природного парку. Неодноразово Михайло Біляк нагороджувався грамотами та подяками Міністерства екології та природних ресурсів України, відзнаками Республіки Польща та Австрійської Республіки. Як зазначив лектор, він із радістю готовий співпрацювати і допомагати здобувачам вищої освіти спеціальності «Туризм і рекреація» професійно розвиватися.
Михайло Біляк ознайомив слухачів із завданнями та особливостями функціонування Яворівського НПП, зокрема з природоохоронною, рекреаційною та еколого-освітньою діяльністю.
Яворівський НПП розташований на території Яворівського району Львівської області та займає площу 7078,6 га. Його територія є частиною Українського Розточчя – вузького гірського пасма завдовжки 75 км. Ці терени мають риси трьох географічних регіонів – Карпат, Полісся та Поділля. Територією парку прокладено шість екологічних маршрутів, найпопулярнішими з яких є: «Верещиця», «Стежка Івана Франка» та «Лелехівка». Туристам пропонуються також 3 автобусно-піші маршрути: «Страдч – Чорні озера», «Від Янова до Крехова», «Сповідь часу» (родинне гніздо Шептицьких). Цікавими також є тематичні екскурсії, наприклад науково-пізнавальні: «Рідкісні рослини Розточчя», «Лікарські рослини Розточчя», «До бджіл за здоров’ям» та інші. Тут також облаштовані стаціонарні зони відпочинку: «Лелехівка», «Верещиця», «Козулька». НПП має два цікаві заклади: Музей старожитностей в «Оселі Розточчя» та приватна колекція Музею історії містечка Янова. Тут також організовуються майстер-класи з розпису яворівської іграшки чи плетіння з рогози.
Зустріч із Заслуженим природоохоронцем України Михайлом Біляком відкрила для студентів нові сторони заповідної справи, охорони природних територій та можливостей розвитку на них туризму та рекреації. Здобувачі освіти спілкувалися із запрошеним гостем у неформальній обстановці, могли поставити запитання, які їх цікавлять: і щодо здобуття необхідних компетенцій під час навчання, і щодо можливостей проходження практики, і щодо успішного працевлаштування в майбутньому.
Дякуємо щиро Михайлу Біляку за цікаву і змістовну зустріч!