З метою удосконалення теоретично-практичної складової підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності 242 «Туризм і рекреація» Львівського національного університету природокористування, ознайомлення з природно-ресурсним потенціалом, історико-краєзнавчою спадщиною та туристичною інфраструктурою Львова, згідно з програмами навчальних дисциплін «Туристичне краєзнавство», «Туризм на природоохоронних територіях», «Організація анімаційної та екскурсійної діяльності», «Рекреалогія та рекреаційні комплекси світу», «Туризмологія», «Спеціалізовані види туризму» 9 жовтня 2024 року для студентів академічних груп Тур-11, Тур-21, Тур-22 сп, Тур-31, Тур-32 сп, Тур-41, Тур-51 було проведено виїзне екскурсійне заняття в регіональному ландшафтному парку «Знесіння».
РЛП «Знесіння» – це історичний симбіоз архітектурно-культурної та природно-ландшафтної спадщини Львова площею 312,1 га, який був створений для збереження та відновлення унікального природно-історичного комплексу гряди Знесіння і прилеглих територій давніх поселень (Знесіння і Кривчиці) та оголошений об’єктом природно-заповідного фонду України у 1993 році. Парк розташований на лісистому узгір’ї Львівського плато, а його основна частина розташована в місцевості Кайзервальд.
Рельєф тут представлений львівськими пагорбами: Стефана, Льва (Лиса або Піщана), Баба (Рід), Хомець. Територія парку розташована неподалік від Головного європейського вододілу, що розділяє Балтійське та Чорне моря. У парку протікають Глибокий і Кривчицький струмки, потік Хомець (усі – притоки Полтви). На території можна побачити рідкісні степові рослини, відслонення пісковиків та вапняків міоцену зі скам’янілими залишками морської фауни, вкриті лісом горби, долини з озерами і струмками.

Парк «Знесіння» має давню історію. Землі, які зараз входять до його складу, колись були королівськими, а за Австро-Угорщини мали статус цісарських угідь. Назву свою отримав, як історична територія Знесіння, в честь приміського поселення – села Знесіння. Як свідчать історичні документи, селище Знесіння (від назви церкви – Святовознесенська) було королівськими угіддями. Багато істориків вважали територію парку першопоселенням Львова, існує легенда, що саме тут король Данило Галицький заклав перші камені свого міста. Територія села Знесіння також відома тим, що тут у жовтні 1648 року козацький стрій під керуванням Максима Кривоноса штурмував Високий Замок.
На північних схилах Львівського плато свого часу виникли найдавніші поселення в районі Львова: періоду неоліту та бронзи, IV–II тисячоліття до нашої ери; IX–V століть до н.е.; XIII–XVII століть н.е; XIII–XIX століть. На «Знесінні» також виявлені давньослов’янські язичницькі капища на Світовидовому полі (X–XI століть) та на горі Баба (IX–XI і XIII століть), які в наш час відвідують рідновірці.
Знесіння також відоме тим, що наприкінці XVII ст. з місцевих каменоломень було вивезено понад 800 возів каменю, з якого постали Успенська церква, Ставропігійська друкарня і монастир Св. Онуфрія у Львові. У 1914 році тут вперше виступали з показовими боями Українські Січові Стрільці, а вже в 1918 році на цій знаковій території вони полягли разом з вояками УГА в бою проти польських формувань. Навіть дотепер на Знесінському цвинтарі збереглася єдина незруйнована братська могила УСС-УГА.
Територія парку належить до категорії земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення.
Також студентсько-викладацька спільнота кафедри туризму ЛНУП мала змогу побувати в Домівці врятованих тварин завдяки сприянню її керівника п. Ореста Залипського. Після розповіді працівниці-волонтерки Насті приходить усвідомлення, що порятунок тварин – це не звичайна рутинна робота. Для нас усіх то повинно стати людським обов’язком у житті.
Щиро вдячні директору РЛП «Знесіння» п. Тарасу Микітчаку за відкритість, розуміння і співпрацю та п. Анні Гірній, к.б.н., науковій співробітниці Інституту екології Карпат НАН України і працівниці природоохоронної установи, за чудову екскурсію безцінними теренами регіонального ландшафтного парку «Знесіння».