Викладачі кафедри МЕВ проф. С.С. Гринкевич та доц. О.О. Брух і кафедри фінансів, банківської справи та страхування доц. Г.В. Східницька, доц. Г.В. Марків та доц. О.Б. Садура 4 квітня 2017 року в конференц-залі готелю «Львів» взяли участь у семінарі на тему «Фінансова прозорість об’єднаних громад». Семінар був спрямований на навчання фінансової прозорості для об’єднаних громад та підвищення їх економічної спроможності, що дозволить більш ефективно вирішувати питання місцевого розвитку, підвищення рівня конкурентоспроможності, боротьби з корупцією на місцевому рівні та забезпечення добробуту місцевого населення. Організаторами заходу виступили Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД), громадська організація «Європейський діалог» та Посольство Нідерландів в Україні.

Програма семінару передбачала вивчення таких питань:

– особливості бюджетів об’єднаних територіальних громад;

– закріплення доходів та видатків за бюджетами ОТГ;

– можливості збільшення фінансових надходжень до бюджету ОТГ;

– видатки бюджетів ОТГ;

– ефективне витрачання бюджетних коштів;

– порядок та процедура складання бюджету ОТГ;

– підготовка проекту рішення про бюджет ОТГ;

– складання паспортів бюджетних програм;

– внесення змін до бюджету в процесі його виконання;

– загальні принципи моніторингу та оцінки ефективності виконання бюджетної програми;

– звітність про виконання бюджету ОТГ.

Експертами були: Василь Поворозник – старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень, к.е.н; Ангела Бочі – директор економічного департаменту Міжнародного центру перспективних досліджень, к.е.н; Тетяна Овчаренко – експерт з питань бюджету та управління, має 12-річний досвід роботи в Міністерстві фінансів України (департамент місцевих бюджетів).