Кафедра підприємництва та торгівлі провела конкурс студентських наукових робіт за напрямками «Підприємництво» і «Економіка та управління у сфері торгівлі». Керівники гуртків доц. Василь Друзюк та доц. Наталія Маркович відзначили зростання активності здобувачів вищої освіти у дослідженні проблем підприємництва та бізнес-інновацій. Зокрема відзначено значний інтерес до тематики теоретико-методологічного обґрунтування та прикладного забезпечення підвищення ефективності підприємницької діяльності, розвитку малого і середнього бізнесу, впровадження інноваційних, цифрових та інформаційних технологій в управління підприємствами, формування стратегій конкурентоспроможності, а також удосконалення механізмів зовнішньоекономічної взаємодії в умовах трансформаційної економіки.

Делегація зі Швеції (адміністративний округ Даларна), яка після візиту до в.о. ректора університету проф. Івана Парубчака завітала на факультет управління, економіки та права, виявила бажання побачити на власні очі освітній процес. Адже їм було цікаво дізнатися, як в умовах війни відбуваються заняття, що студенти знають про Швецію та яку інформацію молоді люди хотіли б донести до Скандинавського півострова.
Вибір впав на розташовані поблизу деканату аудиторії 305, де лекційне заняття проводив завідувач кафедри менеджменту та розвитку територій ім. Є. Храпливого доц. Юрій Дубневич, та 306, де практичний тренінг проводили доценти кафедри підприємництва та торгівлі Наталія Зеліско, Володимир Крупа та Наталія Райтер.

Кафедра підприємництва та торгівлі декларує у власній Стратегії розвитку використання різноманітних новацій в освітній діяльності. На початку навчального року цей напрям удосконалення навчання почав активно розвиватися. За сприяння керівництва університету було придбано та встановлено цілісний навчальний комплекс – Навчальний пункт адміністрування торговельним бізнесом. У складі комплексу, спроєктованого працівниками кафедри, – комплекс торговельного обладнання (робочий стіл Modern-Expo, касовий термінал UNS Orion, детектор валюти Спектр-5, зчитувач штрих-кодів DS 2208, електронна вага ВТА-60/15, термопринтер ASAP POS та касовий блок), а також ліцензований програмний пакет SkyService.
Паралельно відбувалось інтенсивне навчання викладачів кафедри, тренінги та адаптація аудиторії для візуалізації та проєктування на екран. Одночасно ми сформували навчальний набір товарів та внесли їх штрих-коди і характеристики в базу даних. Навіть розробили макет чека з використанням кафедрального логотипа.

В рамках співпраці між кафедрою підприємництва та торгівлі і кафедрами агроінженерії та технічного сервісу імені Олександра Семковича та машинобудування студенти спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» мали можливість більш детально познайомитись з практичною адаптацією сучасних бізнес-технологій в аграрній сфері.
Завідувач кафедри агроінженерії та технічного сервісу імені Олександра Семковича доц. Андрій Шарабура детально розповів про сільськогосподарські дрони, їхні економічні та технологічні особливості, а також навів аргументи на користь їх використання. Студенти побачили, що сучасні технологічні рішення є привабливими та зручними для сучасного агробізнесу.

Освітні програми, які впроваджує кафедра підприємництва та торгівлі («Підприємництво та торгівля», «Підприємництво та бізнес-технології»), мають комплексний характер. А це вимагає залучення широкого кола зацікавлених осіб до їх обговорення та напрацювання заходів щодо їх вдосконалення. Тому різноманітні зустрічі для обговорення освітніх програм – це традиційна практика кафедри.
Зустріч викладачів кафедри із випускниками ОС «Магістр» спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» мала на меті обговорення в режимі «мозкового штурму» змісту та складових не лише чинних освітніх програм, але й проєктованої – «Підприємництво та бізнес-технології».

Кафедра підприємництва та торгівлі у співпраці з факультетом механіки, енергетики та інформаційних технологій провела ознайомче практичне заняття в лабораторії автоматизації виробництв харчової та переробної промисловості з навчальної дисципліни «Підприємництво та бізнес-культура».
Студенти ознайомились із сучасним обладнанням, в тому числі відомих фірм Simens та Craft Innovation, програмним забезпеченням та його інтеграцією в бізнес-технології та технологічні рішення.
Студентка Ярина Штойко (ПТ-11) зазначила, що поєднання технологій і бізнес-підходів сприяє кращому розумінню сучасних трендів у підприємництві. Доцент Наталія Зеліско наголосила на тому, що європейська бізнес-культура передбачає поєднання сучасних технологій, бізнес-мотивації, корпоративного управління та цифровізації.
Завідувач кафедри проф. Юрій Губені, дякуючи колегам з кафедри інформаційних технологій за можливість проведення цікавого практичного заняття, наголосив на необхідності теоретичного і прикладного ознайомлення студентів із найсучаснішими бізнес-технологіями та доробком провідних європейських компаній.

Група викладачів кафедри підприємництва та торгівлі (проф. Ю. Губені, доценти В. Друзюк, О. Лисюк та Н. Райтер) долучилась 5-6 березня 2025 р. до тренінгу-навчання «Вивчення європейського досвіду впровадження систем управління якістю в освіті та промисловості». Тренінг проводила кафедра інформаційно-вимірювальних технологій НУ «Львівська політехніка» (завідувачка кафедри проф. Т. Бубела) в рамках модуля ERASMUS-JMO-2022-MODULE проєкту Еразмус+ «Європейський досвід впровадження систем управління якістю продукції та послуг – QMSEEI».
Впродовж двох днів інтенсивного тренінгу викладачі багатьох львівських університетів спільно із практиками вивчали європейські та міжнародні підходи до управління якістю, системи сертифікації та внутрішнього аудиту систем управління якістю, знайомились із ризик-орієнтованим підходом та специфікою методології у системах сертифікації ISO 9001:2015 та ISO 19011:2018. Презентації органічно доповнювались дискусіями, прикладами та практичними завданнями у підгрупах.

Студенти факультету управління, економіки та права у співпраці з кафедрою підприємництва та торгівлі провели 26 лютого флешмоб «Ми любимо Лесю Українку». Сходовий майданчик 4-го поверху головного корпусу з барельєфом поетеси та памʼятними її рядками «Слово, моя ти єдиная зброє…» зібрав працівників університету, викладачів та студентів різних факультетів.
Формат флешмобу дозволив швидко та стисло нагадати біографію Лесі Українки, її творчу унікальність та громадянську стійкість. Знайшли своє місце й поетичні рядки (доц. Ольга Лисюк) та пісня на програмний твір поетеси «Contra spem spero» (Михайло Іващенко).
Усі присутні дізналися багато цікавого та, можливо, несподіваного про незабутню Лесю Українку та її багатогранний творчий доробок, тверду громадянську позицію.

На виконання договору про співпрацю керівник БО «Львівська аграрна дорадча служба» (ЛАДС) Іван Паньків провів 19 лютого інноваційну лекцію для студентів ОР «Магістр» освітньої програми «Підприємництво та торгівля».

На початку лекції завідувач кафедри проф. Юрій Губені розповів про тривалу та результативну співпрацю викладачів із ЛАДС, зокрема про участь у впровадженні проєкту USAID «Надання послуг ефективного управління стадом молочних корів ММСП».
Ілюструючи розповідь цікавими даними, Іван Паньків описав технологію та організацію лабораторних досліджень, які виконує ЛАДС. Зокрема він відзначив особливості відбору проб та їх логістику, способи нагромадження, обробки та доведення до виробників аналітичної інформації. На конкретних прикладах продемонстрував, як отримані результати можуть стати основою раціоналізації управління молочною фермою, та розрахував економічний ефект застосування сучасних управлінських технологій. Як відзначили в обговоренні студенти, стрімкий шлях відібраних зразків молока поступово трансформується у потік інформації, щоб потім провернутись на ферму додатковим зиском. Студенти цікавились лабораторним комплексом Bentley, рівнем комп’ютерної обробки та автоматизації обробки інформації, способами її візуалізації та форматами доведення даних до клієнтів.

Відомий підприємець та меценат Білл Гейтс зазначав, що бізнес починається та завершується аналізом інформації. Тому освітня програма «Підприємництво та торгівля» передбачає чимало інформаційно-аналітичних орієнтирів. Кафедра підприємництва та торгівлі у співпраці з Науковою бібліотекою ЛНУП провела для студентів ОР «Магістр» на початку другої декади лютого своєрідний День інформації.

В світлиці та залі каталогів Наукової бібліотеки студенти мали можливість ознайомитись із добіркою сучасної фахової літератури з підприємництва, торгівлі, комерційної діяльності, товарознавства та інших предметних напрямків, спрямованих на бізнес-освіту. Завідувачка Наукової бібліотеки Марія Грицевич ознайомила студентів зі специфікою роботи з електронним та паперовим каталогами, алгоритмом доступу до університетського репозитарію та бібліотечних електронних ресурсів. Про рекомендовані за робочими програмами інформаційні джерела, особливо підручники та навчальні посібники, проінформували присутні викладачі кафедри.

Кафедра підприємництва та торгівлі у своєму навчально-методичному кабінеті відкрила навчальний пункт «Адміністрування у торгівлі». Сучасне торговельне обладнання, доповнене ліцензованим програмним забезпеченням та розміщене на функціональному столі, дозволяє імітувати в режимі реального часу чимало торговельно-технологічних процесів та транслювати їх у форматі презентації.
На представленні нового навчального пункту побували голова комісії з реорганізації університету проф. Іван Парубчак та декан факультету управління, економіки та права доц. Володимир Ковалів. Іван Орестович не лише привітав колектив кафедри з оперативним і чітким виконанням усіх підготовчих робіт, але й відзначив особливу значимість поєднання теоретичної та практичної підготовки майбутніх фахівців.
Завідувач кафедри проф. Юрій Губені відзначив усі етапи підготовки до відкриття навчального пункту – від зародження ідеї до навчання та тренінгів, наголосивши на особливому сприянні та підтримці з боку керівництва університету. Доц. Наталія Зеліско детально описала усі складові навчального комплексу, а доц. Володимир Крупа відзначив багатогранність навчальних завдань, які тепер з доброю візуалізацією можна впроваджувати у навчання.

Завідувач кафедри підприємництва та торгівлі проф. Юрій Губені зустрівся зі старшокласниками Вузлівського НВК «Загальноосвітня школа І-III ступенів – ліцей». Учням було запропоновано коротку лекцію-бесіду «Складні технології простого бізнесу».
Під час цікавої лекції на прикладі відносно простих бізнесів учні побачили складності організаційного, економічного, облікового та навіть поведінкового характеру. А далі поговорили про бізнес-ідею, «ціну іміджу», асортимент товарів та складність управління великими товарними та грошовими потоками.
Цікавий академічний досвід кафедри із використанням інформаційних технологій у бізнесі було продемонстровано на прикладі програмних пакетів Power BI та SkyService. Професор Ю. Губені розповів про роль платіжних POS-терміналів, управління асортиментом, візуальне відображення даних та ще деякі аспекти адміністрування та ведення бізнесу. Таким чином у підсумку усі з’ясували, що цифрові технології та модерне обладнання спрощують та допомагають вирішувати чимало підприємницьких завдань.