На виконання договору про співпрацю керівник БО «Львівська аграрна дорадча служба» (ЛАДС) Іван Паньків провів 19 лютого інноваційну лекцію для студентів ОР «Магістр» освітньої програми «Підприємництво та торгівля».

На початку лекції завідувач кафедри проф. Юрій Губені розповів про тривалу та результативну співпрацю викладачів із ЛАДС, зокрема про участь у впровадженні проєкту USAID «Надання послуг ефективного управління стадом молочних корів ММСП».
Ілюструючи розповідь цікавими даними, Іван Паньків описав технологію та організацію лабораторних досліджень, які виконує ЛАДС. Зокрема він відзначив особливості відбору проб та їх логістику, способи нагромадження, обробки та доведення до виробників аналітичної інформації. На конкретних прикладах продемонстрував, як отримані результати можуть стати основою раціоналізації управління молочною фермою, та розрахував економічний ефект застосування сучасних управлінських технологій. Як відзначили в обговоренні студенти, стрімкий шлях відібраних зразків молока поступово трансформується у потік інформації, щоб потім провернутись на ферму додатковим зиском. Студенти цікавились лабораторним комплексом Bentley, рівнем комп’ютерної обробки та автоматизації обробки інформації, способами її візуалізації та форматами доведення даних до клієнтів.

Відомий підприємець та меценат Білл Гейтс зазначав, що бізнес починається та завершується аналізом інформації. Тому освітня програма «Підприємництво та торгівля» передбачає чимало інформаційно-аналітичних орієнтирів. Кафедра підприємництва та торгівлі у співпраці з Науковою бібліотекою ЛНУП провела для студентів ОР «Магістр» на початку другої декади лютого своєрідний День інформації.

В світлиці та залі каталогів Наукової бібліотеки студенти мали можливість ознайомитись із добіркою сучасної фахової літератури з підприємництва, торгівлі, комерційної діяльності, товарознавства та інших предметних напрямків, спрямованих на бізнес-освіту. Завідувачка Наукової бібліотеки Марія Грицевич ознайомила студентів зі специфікою роботи з електронним та паперовим каталогами, алгоритмом доступу до університетського репозитарію та бібліотечних електронних ресурсів. Про рекомендовані за робочими програмами інформаційні джерела, особливо підручники та навчальні посібники, проінформували присутні викладачі кафедри.

Кафедра підприємництва та торгівлі у своєму навчально-методичному кабінеті відкрила навчальний пункт «Адміністрування у торгівлі». Сучасне торговельне обладнання, доповнене ліцензованим програмним забезпеченням та розміщене на функціональному столі, дозволяє імітувати в режимі реального часу чимало торговельно-технологічних процесів та транслювати їх у форматі презентації.
На представленні нового навчального пункту побували голова комісії з реорганізації університету проф. Іван Парубчак та декан факультету управління, економіки та права доц. Володимир Ковалів. Іван Орестович не лише привітав колектив кафедри з оперативним і чітким виконанням усіх підготовчих робіт, але й відзначив особливу значимість поєднання теоретичної та практичної підготовки майбутніх фахівців.
Завідувач кафедри проф. Юрій Губені відзначив усі етапи підготовки до відкриття навчального пункту – від зародження ідеї до навчання та тренінгів, наголосивши на особливому сприянні та підтримці з боку керівництва університету. Доц. Наталія Зеліско детально описала усі складові навчального комплексу, а доц. Володимир Крупа відзначив багатогранність навчальних завдань, які тепер з доброю візуалізацією можна впроваджувати у навчання.

Завідувач кафедри підприємництва та торгівлі проф. Юрій Губені зустрівся зі старшокласниками Вузлівського НВК «Загальноосвітня школа І-III ступенів – ліцей». Учням було запропоновано коротку лекцію-бесіду «Складні технології простого бізнесу».
Під час цікавої лекції на прикладі відносно простих бізнесів учні побачили складності організаційного, економічного, облікового та навіть поведінкового характеру. А далі поговорили про бізнес-ідею, «ціну іміджу», асортимент товарів та складність управління великими товарними та грошовими потоками.
Цікавий академічний досвід кафедри із використанням інформаційних технологій у бізнесі було продемонстровано на прикладі програмних пакетів Power BI та SkyService. Професор Ю. Губені розповів про роль платіжних POS-терміналів, управління асортиментом, візуальне відображення даних та ще деякі аспекти адміністрування та ведення бізнесу. Таким чином у підсумку усі з’ясували, що цифрові технології та модерне обладнання спрощують та допомагають вирішувати чимало підприємницьких завдань.

17 січня 2025 року доцентка кафедри підприємництва та торгівлі ЛНУП Наталія Зеліско відвідала школи рідного міста Рогатина із профорієнтаційними заходами, щоб допомогти старшокласникам визначитися з вибором майбутньої професії. Під час зустрічей розповіла про переваги навчання у нашому університеті, сучасні освітні програми, перспективи працевлаштування, поділилася реальними прикладами успішних кар’єр і можливостями для розвитку студентів.
Особливу увагу було приділено популярним спеціальностям, які сьогодні мають високий попит на ринку праці, зокрема у сфері підприємництва, торгівлі та управління бізнесом. Учні активно брали участь в обговореннях, ставили запитання та висловлювали свої ідеї щодо вибору майбутньої професії.
Ми впевнені, що такі заходи допомагають молоді зробити свідомий вибір та знайти шлях до успішної кар’єри. Дякуємо адміністрації шкіл за гостинність, а учням – за зацікавленість! Разом готуємо молодь до успішного майбутнього!

Колектив та партнери кафедри підприємництва та торгівлі Львівського національного університету природокористування у змішаному форматі провели 16 січня зустрічі з обговорення проєктів освітніх програм «Підприємництво та торгівля» (ОС «Бакалавр» та «Магістр»).
Завідувач кафедри проф. Юрій Губені, заступник завідувача доц. Володимир Крупа та доц. Наталія Зеліско представили учасникам основні положення ОП та обґрунтували внесені зміни й доповнення. В обговоренні проєктів взяли участь проф. Ігор Міщук (Львівський ТЕУ), Володимир Коруд (Львівська ТПП), Людмила Гончаренко (Департамент АПР ЛОВА), Степан Коханчук (Радехівська ТГ), Ігор Вуйцик (Львівська Аграрна палата), Олександр Пянюк (ТзОВ «Wood Group»), доц. Олена Михайлова (Полтавський ДАУ) та інші учасники зустрічі. Представники студентства, бізнесових структур, зокрема торгового бізнесу, а також діячі громадських організацій донесли свої пропозиції до ОП в електронному форматі. Члени груп розробників уважно нотували та опрацьовували усі міркування щодо вдосконалення ОП та їх компонентів, а їх обговорення відбулось одразу ж.
Співпраця кафедри підприємництва та торгівлі зі стейкхолдерами продовжується та набуває нових цікавих форматів. Це відповідає Стратегії розвитку факультету управління, економіки та права.

На кафедрі підприємництва та торгівлі відбувся навчально-методичний семінар «Технології Power BI в управлінні бізнесом», який провели доцентки кафедри Наталія Райтер та Ольга Лисюк за результатами пройденого курсу «Power BI».
Начальник відділу НМВЗЯВО Олег Микула наголосив на важливості застосування нових аналітичних продуктів в підприємницькій практиці та актуальності їх використання в навчальному процесі. Декан факультету управління, економіки та права Володимир Ковалів відзначив важливість трансферу отриманих знань колегам та здобувачам вищої освіти.

На факультеті управління, економіки та права відбувся перший тур захистів кваліфікаційних робіт освітнього рівня «Магістр» за спеціальністю 076 «Підприємництво та торгівля». Захисту передували перевірка робіт антиплагіатною програмою та попередній розгляд усіх робіт на кафедрі підприємництва та торгівлі.
Голова екзаменаційної комісії професор Ігор Міщук (Львівський торговельно-економічний університет) та його заступниця доцент Наталія Стойко відзначили високий рівень підготовки робіт та добрі знання, навички та вміння, продемонстровані магістрантами. «Широка палітра тем із різних напрямків дослідження підприємництва та торгівлі – це особливість кваліфікаційних робіт студентів нашої кафедри», – наголосив в.о. завідувача кафедри професор Юрій Губені. Член ЕК доцент Юрій Томашевський підкреслив якісне виконання робіт і чітко організовану процедуру захисту.

Увесь період навчання, особливо під час сесії, – це пошук джерел інформації. І якими б цікавими не були гаджети, книги ще залишаються надійними помічниками студентів.
З ініціативи працівників Наукової бібліотеки ЛНУП та викладачів кафедри підприємництва та торгівлі було сформовано викладку нових надходжень літератури із підприємництва, бізнес-аналітики та торгівлі. З цією добіркою ознайомилась нова когорта студентів. Поринати у світ книг – це цікаво та корисно. Адже нові джерела інформації, цікаві підручники, оновлені знання – це успіхи в навчанні!

Кафедра економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК ім. І. Поповича Львівського НУВМБ ім. С. Гжицького за підтримки низки наукових, громадських та управлінських інституцій провела круглий стіл з питань інноваційного розвитку агропродовольчого підкомплексу.
Надзвичайно широке коло учасників, від академіків до фермерів, відображало актуальність теми зустрічі. Головним мотивом привітальних слів до учасників з боку директора Департаменту АПР Людмили Гончаренко, проректора з науково-педагогічної роботи ЛНУВМБ ім. С. Гжицького доц. Ігоря Двилюка та декана факультету економіки та менеджменту ЛНУВМБ ім. С. Гжицького доц. Олега Гримака були шлях аграрного сектору до європейської інтеграції, господарська стійкість та розвиток в умовах воєнного стану, формування нових умов діяльності та вибір стратегій розвитку та співпраці. Напутнє слово від в.о. ректора Львівського НУВМБ ім. С. Гжицького та водночас голови Комісії з реорганізації ЛНУП проф. Івана Парубчака дало відлік та спрямування подальшій дискусії.

Пам’ять про вчених-фундаторів аграрної економічної науки є важливою. Тому на відзначення творчого доробку та життєвого шляху відомого вченого-економіста та наукового організатора академіка Івана Іларіоновича Лукінова (1927–2004 рр.) ННЦ «Інститут аграрної економіки» НААНУ провів в рамках традиційних «Лукіновських читань» круглий стіл на тему актуальних проблем розвитку аграрного сектору економіки. Відкрили зустріч академік НААН Юрій Лупенко та академік НАН України Сергій Пирожков, які нагадали основні сходини життєвого шляху та положення наукової творчості академіка Лукінова.