24 червня 2024 року Державний кваліфікаційний іспит на здобуття освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальності 081 «Право» успішно складено!
Студенти показали хороші знання в галузі права, даючи розгорнуті і змістовні відповіді на екзаменаційні питання, а також під час усної відповіді.
Бажаємо успіхів у подальших професійних звершеннях і нових досягнень!

Пишаємося нагородою студентів групи Пр-11, які здобули ІІ місце у конкурсі «Alma mater очима здобувачів вищої освіти» у номінації «Найкраще відеопредставлення спеціальності» за відеороботу про спеціальність «Право».

8 травня 2024 року на спеціальності 081 «Право» відбулась гостьова лекція на тему «Правові заходи запобігання домашньому насильству в Україні». Спікером заходу була Ірина Андрусяк – кандидат юридичних наук, доцент кафедри теорії права та конституціоналізму, керівниця Центру правових досліджень гендерної рівності Навчально-наукового інституту права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка», членкиня асоціації жінок-юристок України «ЮРФЕМ», співзасновниця ГО «Ярій».
Зі вступним словом виступили декан факультету управління, економіки та права Володимир Ковалів та завідувачка кафедри права Галина Грещук.
Ірина Андрусяк у своїй лекції ознайомила присутніх з правовими заходами запобігання домашньому насильству в Україні та проблемами, які виникають під час застосування цих заходів. Лекторка зазначила, що повномасштабна війна в Україні суттєво збільшила кількість випадків домашнього насильства через зростання стресових ситуацій та напруги в суспільстві. Окрему увагу лекторка зосередила на висвітленні проблеми домашнього насильства, від якого потерпають діти. Саме тому дуже важливим є розширення можливостей доступу до захисту та підтримки для постраждалих, підвищення обізнаності громадськості щодо проблеми домашнього насильства та забезпечення якісного функціонування спеціалізованих служб для надання допомоги. Однак Ірина Андрусяк наголосила, що в умовах війни деякі правові механізми захисту від домашнього насильства можуть бути недоступними через бойові дії, обстріли тощо.
Дякуємо Ірині Андрусяк за цікаву зустріч і змістовну дискусію.

30 квітня 2024 року студенти групи Пр-21 разом із доцентом кафедри О. Руданецькою відвідали онлайн-тренінг «Стратегії успіху в юриспруденції» з Кариною Романишин – адвокаткою, членкинею асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», авторкою юридичного блогу в Instagram та TikTok.
На заході студенти відкрили для себе секрети юриспруденції, дізналися про ключові навички та знання, необхідні для досягнення вершин у цій професії; отримали глибоке розуміння того, як структуроване право зсередини, які існують можливості кар’єрного зростання, дізналися про найактуальніші виклики та перспективи його розвитку, а також зарядилися мотивацією та повірили у власні сили.

29 квітня науково-педагогічними працівниками кафедри права було проведено виховні заходи, присвячені Всесвітньому дню охорони праці. Цього року Міжнародна організація праці присвячує цей день актуальній темі – «Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату».
Війна стала справжнім небезпечним чинником, який суттєво змінює «клімат» на робочих місцях, підвищує ризики виникнення великих промислових аварій та впливу небезпечних хімічних речовин і, як наслідок, додаткові нещасні випадки, що є нехарактерними для мирного часу. Безперервні ракетні атаки агресора негативно впливають на життя та здоров’я людей, знижують рівень працездатності та призводять до негативного психоемоційного стану працівників, які постійно перебувають у стресі.
Законодавство відіграє важливу роль у забезпеченні безпечної та здорової праці в умовах зміни клімату. Це створення нормативних актів щодо захисту працівників від погодних умов, регулювання викидів шкідливих речовин у повітря та інші законодавчі ініціативи для забезпечення безпеки та здоров’я на робочому місці в умовах зміни клімату.

В межах міжнародного партнерства з інститутом TransJus і юридичним факультетом Університету Барселони науково-педагогічні працівники кафедри права та декан факультету управління, економіки та права Володимир Ковалів взяли участь в черговому вебінарі, на якому розглядалися питання правосуддя перехідного періоду (Transitional justice framework).

12 квітня відбулася гостьова лекція на тему «Особливості застосування кримінального законодавства в період воєнного стану» за участю стейкхолдера – к.ю.н., доцента Марини Олашин, головного спеціаліста юридичного відділу, уповноваженої з публічних закупівель Давидівської сільської ради Львівського району Львівської області.
Стейкхолдер наголосила, що під час воєнного стану кримінальне законодавство зазвичай може бути модифіковане для забезпечення національної безпеки та порядку. Це може включати строгіші покарання за деякі злочини, розширені повноваження правоохоронних органів та спеціальних служб, а також ширший перелік заборонених дій для громадян.

Доценти кафедри права Оксана Руданецька та Галина Бережницька взяли участь у тренінгу з безпеки життєдіяльності в умовах воєнного стану. Захід проходив у рамках XIX Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи розвитку системи безпеки життєдіяльності».

16-24 березня 2024 року в Україні вперше проходить Національний тиждень читання поезії, присвячений темі «Ріки незмінно течуть додому». Студенти спеціальності «Право» ЛНУП долучилися до ініціативи Українського інституту книги. Адже творчість поетів, що захищають Україну, відіграє важливу роль у вираженні патріотизму та підтримці духу нації. Їх поезії можуть надихати на боротьбу, відображати національну ідентичність та висловлювати солідарність з українським народом у важкі часи.

Вітаємо студентку групи Пр-21 Софію Михалевич з отриманням грамоти за активну участь у роботі Звітної студентської наукової конференції за результатами досліджень у 2023 році. Бажаємо подальших успіхів у науковій діяльності!