16-24 березня 2024 року в Україні вперше проходить Національний тиждень читання поезії, присвячений темі «Ріки незмінно течуть додому». Студенти спеціальності «Право» ЛНУП долучилися до ініціативи Українського інституту книги. Адже творчість поетів, що захищають Україну, відіграє важливу роль у вираженні патріотизму та підтримці духу нації. Їх поезії можуть надихати на боротьбу, відображати національну ідентичність та висловлювати солідарність з українським народом у важкі часи.


Вітаємо студентку групи Пр-21 Софію Михалевич з отриманням грамоти за активну участь у роботі Звітної студентської наукової конференції за результатами досліджень у 2023 році. Бажаємо подальших успіхів у науковій діяльності!


Переможцями визнано 3 роботи, авторами яких стали студенти: 1. Анастасія Іваськевич, гр. Пр-21, наукова робота «Охорона праці як гарантія здійснення права на працю» (науковий керівник Оксана Руданецька); 2. Денис Навроцький, гр. Пр-41, наукова робота «Громадські організації як суб’єкти реалізації функцій контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища» (науковий керівник Анна Нестеренко); 3. Дарина Корнись, гр. Пр-11, наукова робота «Умови дійсності господарських договорів» (науковий керівник Ярослав Музика). Успіхів Вам, натхнення, творчості та позитиву кожен день, мирного неба над головою!


Представники кафедри права факультету управління, економіки та права Львівського національного університету природокористування за запрошенням Institut de Recerca TransJus стали учасниками серії вебінарів, спрямованих на просування академічної мобільності та навчального досвіду для студентів і дослідників з України.
Так, 15 березня відбулася перша сесія, яка була присвячена процесам євроінтеграції «Becoming a member of the EU: why, how and when?».
Провідним лектором-експертом виступала др. Лаура Луїза Хуісі Санчо, доктор юридичних наук, професор міжнародного публічного права Барселонського університету.
Спільно з представниками інших ЗВО говорили про європейську інтеграцію в контексті сучасної геополітики, євроінтеграційний досвід країн, можливі шляхи виходу з Європейського Союзу (на прикладі Британського референдуму) та актуальні проблеми України на шляху до членства в ЄС.
Далі буде!


15 березня 2024 р. відбулась гостьова лекція «Публічні закупівлі в оборонній сфері» для студентів II курсу спеціальності «Право» за участю стейкхолдера – головного спеціаліста юридичного відділу, уповноваженої з публічних закупівель Давидівської сільської ради Львівського району Львівської області, к.ю.н., доцента Марини Олашин.
Стейкхолдер наголосила, що публічні закупівлі в оборонній сфері є ключовим елементом забезпечення національної безпеки та обороноздатності України. Вони відіграють важливу роль у забезпеченні української армії необхідними технологіями, обладнанням та послугами.
Крім того, Марина Олашин зазначила, що важливо забезпечити відповідність закупівельних процедур міжнародним стандартам та нормам безпеки, щоб уникнути ризику недобросовісних постачальників та забезпечити найвищу якість продукції. Постійне вдосконалення законодавства та моніторинг процесу закупівель допоможуть забезпечити ефективне використання бюджетних коштів і підвищити рівень обороноздатності нашої країни.
Щиро дякуємо Марині Олашин за цікаву та пізнавальну лекцію!


З нагоди 210-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря студенти спеціальності «Право» разом із кураторами провели Шевченківські читання та відвідали експозицію, приурочену до цієї події, у стінах бібліотеки ЛНУП.


Напередодні великого християнського посту студенти групи Пр-21 спеціальності «Право» разом із куратором відвідали один із архітектурних символів Львова – архикатедральний Собор Святого Юра. Ззовні побачили митрополичі палати, будинки капітулу і дзвіницю, в якій знаходиться найдавніший в Україні дзвін. Оглянули інтер’єри Собору Святого Юра, помолилися чудотворній іконі Матері Божої Теребовлянської, попросили в неї допомоги у справах земних і прощення гріхів, а також побували в крипті храму, де поховані Андрей Шептицький, Йосип Сліпий та інші пастирі церкви.
А наостанок поставили свічки за мир в нашій державі.


29 лютого на спеціальності «Право» відбувся круглий стіл на тему «Проблеми сімейного права в Україні: духовно-правові аспекти». В обговоренні даної проблематики брали участь студенти спеціальності «Право», науково-педагогічні працівники кафедри та запрошений капелан ЛНУП о. Іван Венгрин.
Сімейне право в Україні зазнає низки викликів, які вимагають уваги з боку суспільства та законодавців. Однією з ключових проблем є забезпечення гармонії між духовними цінностями та правовими нормами в сімейних відносинах.
На сучасному етапі розвитку суспільства спостерігається зростання числа розлучень та конфліктів в сім’ях. Це свідчить про нестабільність сімейних відносин та потребу вдосконалення законодавства щодо регулювання шлюбу, розлучення та підтримки дітей. Однією з основних причин такої ситуації є розбіжність між духовними цінностями, які лежать в основі сімейних відносин, та законодавчими актами. Для розв’язання цих проблем необхідно враховувати духовні аспекти при формуванні сімейного законодавства. Це означає врахування традиційних цінностей, звичаїв та культурних особливостей українського суспільства.


Спільна робота державних органів, церковних установ та громадських організацій є ключовим чинником у вирішенні проблем сімейного права в Україні з урахуванням духовно-правових аспектів. Тільки шляхом взаєморозуміння та компромісу можна досягти гармонії в цій важливій сфері життя суспільства.


28 лютого студенти спеціальності 081 «Право» разом із науково-педагогічними працівниками кафедри взяли участь в тренінгу «Лідерство та формування команд», який проводився Міжнародним республіканським інститутом (IRI) в межах проєкту «Академія молодого громадянина».
Спільно зі спікерами, практикуючими адвокатами, волонтерами та успішними підприємцями вивчали особливості лідерства та практично закріплювали навички побудови успішної командної взаємодії.
Зокрема розглядали питання лідерства та його типів, визначення командних ролей та правила розбудови команди, типові помилки лідерів, проведення складних переговорів з членами команди та психологічне відновлення в реаліях сьогодення.
Дякуємо IRI за цікаві знання і здобуті навички, які є необхідною складовою у становленні майбутніх фахівців у сфері права.

 


З нагоди Міжнародного дня рідної мови студенти-правники разом із куратором Галиною Бережницькою взяли участь у зустрічі з письменницею Наталією Топольницькою, яка проходила у Науковій бібліотеці ЛНУП. Ідентичність нашої солов’їної мови намагалися ліквідувати більше, ніж будь-якої іншої мови. Як стверджує Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Ми щиро вітаємо усіх з Днем рідної мови – української мови, маючи на меті віддати їй шану, зберегти єдність та міцність українського народу, які починаються саме з мови!