11 лютого 2025 року студенти спеціальності «Право» взяли участь у цікавому та пізнавальному тренінгу на тему «Юридична дедукція в невербаліці. Мистецтво бачити більше за слова», який провела Каріна Перець. Як результат, студенти змогли поглибити свої знання у сфері психології та почерпнули чимало корисної інформації. Спікерка розкрила такі важливі аспекти психології, як знакові системи невербаліки, розповіла про культурний момент у невербаліці, а також змогла розвіяти міфи щодо певних тверджень, пов’язаних з тематикою заходу.
29 січня 2025 р. спеціальність «Право» отримала сертифікат НАЗЯВО про успішну акредитацію освітньої програми «Право» (бакалаврського рівня), що підтверджує високий рівень надання освітніх послуг за цією програмою. Завідувач кафедри права професор Галина Грещук, гарант освітньої програми «Право» професор кафедри права Богдана Ратушна та увесь колектив кафедри права наполегливо і невтомно працювали для досягнення такого результату. Дякуємо експертній групі Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, зокрема керівнику групи, завідувачці кафедри фінансового і податкового права Національної академії державної податкової служби України професору Марині Глух, завідувачу кафедри кримінального процесу та криміналістики Івано-Франківського навчально-наукового юридичного інституту Національного університету «Одеська юридична академія» доценту Віталію Юрчишину та здобувачці вищої освіти за спеціальністю «Право» Ніні Заєвій, за належний рівень організації та проведення експертизи освітньої програми «Право» Львівського національного університету природокористування та високу оцінку якості реалізації цієї програми.
У Львівському національному університеті природокористування на факультеті управління, економіки та права триває (11 листопада – 13 листопада 2024 року) робота експертної комісії щодо акредитації освітньо-професійної програми «Право» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти.
До складу експертної групи увійшли:
- Марина Василівна Глух, керівник експертної групи, кандидат юридичних наук, Державний податковий університет (дистанційна форма);
- Віталій Дмитрович Юрчишин, кандидат юридичних наук, Національний університет «Одеська юридична академія» (очна форма);
- Ніна Миколаївна Заєва, здобувач вищої освіти, Національний університет «Острозька академія» (дистанційна форма).
Робота експертної групи є важливим етапом процедури акредитації щодо підтвердження якості провадження освітнього процесу за ОПП «Право» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у Львівському НУП. Очікуємо, що результати експертизи стануть поштовхом для подальшого розвитку програми та відкриють нові перспективи.
Спеціальність «Право» продовжує гарну традицію долучати фахівців-практиків до навчального процесу. Так, днями відбулась зустріч студентів із стейкхолдером, начальником відділу земельних ресурсів виконавчого комітету Стрийської міської ради Романом Яричем, який розповів про практичні аспекти застосування чинного законодавства при врегулюванні земельних відносин.
24 жовтня 2024 р. на спеціальність «Право» завітала одна із найвідоміших та ініціативних молодіжних організацій в Україні, котра об’єднує студентів юридичних факультетів з усієї країни, – Ліга студентів АПУ. Студентам було продемонстровано презентацію щодо основної місії ліги – сприяння розвитку правничої освіти та формування професійної спільноти, а також підтримки молодих юристів у їхньому становленні. Крім того, учасників зустрічі проінформували щодо стажування та працевлаштування на правничому ринку та розповіли про останні події, що відбуваються у юридичному середовищі. Результатом зустрічі стало бажання серед студентів-правників вступити до молодіжного осередку з метою покращення своїх лідерських якостей, а також краще розвинути практичні навички, котрі необхідні для майбутньої професії в сфері юриспруденції.
8 жовтня 2024 року проведено щорічний захід, присвячений древній спеціальності – юрист.
Свято цьогоріч розпочалось з підготовки студентами стінгазети та її презентації. Також було підготовлено в цікавому форматі гру «Мафія», що дало можливість студентам не тільки відзначити своє професійне свято, але й поєднати навчання з розвагою.
Святкування розпочалося з привітального слова декана факультету Володимира Коваліва та завідувачки кафедри Галини Грещук, які відзначили важливість юридичної професії та побажали студентам наполегливості і успіхів у навчанні для подальшої реалізації себе в професійному середовищі.
Після цього всіх запросили взяти участь у грі «Мафія». Ролі були розподілені серед учасників за юридичними напрямками. Усі обговорення і рішення будувалися на основі логіки, аргументів та підозр, що нагадувало реальні юридичні процеси.
Святкування Дня юриста у форматі гри стало чудовою нагодою для студентів спеціальності 081 «Право» продемонструвати свої знання та навички в неформальній, розважальній атмосфері. Захід сприяв згуртуванню колективу, покращенню комунікаційних здібностей і створив незабутні враження для всіх учасників.
Вже традиційно в жовтні Львівський національний університет природокористування проводить Міжнародний науково-практичний форум «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій», на платформі якого представники різних галузей науки та практики, місцевого самоврядування та бізнесових структур мають унікальну можливість зустрітися, поділитися досвідом, обговорити тенденції та перспективи суспільного розвитку, подискутувати та генерувати спільні інноваційні проєкти.
Нинішня зустріч є ювілейною, адже відбувається 25 рік поспіль!
Після урочистого відкриття роботи форуму на кафедрі права відбулося засідання секції «Актуальні питання правового регулювання суспільних відносин в Україні», в роботі якого взяли участь науковці вітчизняних та закордонних закладів вищої освіти, а також фахівці-практики зі сфери агробізнесу та юриспруденції.
Роботу секційного засідання відкрив декан факультету управління, економіки та права к.е.н., доцент Володимир Ковалів, який наголосив на важливості проведення заходів такого формату, адже в умовах воєнного стану це сприятиме спільному напрацюванню конкретних дій для відновлення та розбудови нашої держави.
У своєму вітальному слові завідувачка кафедри права д.е.н., професорка Галина Грещук акцентувала увагу на глобальних викликах сьогодення та правовій траєкторії розвитку нашої держави в умовах воєнного стану.
Під час роботи панельних дискусій було розглянуто різноманітні питання суспільних правовідносин та перспективи їх розвитку в умовах різноманітних викликів.
20 вересня 2024 р. студенти спеціальності «Право» у супроводі доцента кафедри Івана Мукана відвідали Шевченківський суд м. Львова, де відбувся розгляд кримінального провадження про обвинувачення громадянина Б. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 – ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 186 КК України.
Здобувачі мали змогу спостерігати, як здійснюється допит потерпілої з використанням підсистеми «Електронний суд» по відеозв’язку з Кам’янка-Бузьким районним судом Львівської області, а також побачити процесуальну діяльність суду, сторін обвинувачення та захисту в особі прокурора та адвоката. Такі виїзні заняття поглиблюють теоретичні знання, отримані студентами на лекціях, і сприяють кращому розумінню правозастосування у кримінальному процесі України.
Академічна доброчесність є наріжним каменем якості сучасної української освіти. Студенти мають не лише знати про свої права на такі стандарти освіти з боку надавачів освітянських послуг, а й особисто дотримуватись академічної доброчесності при написанні курсових робіт, складанні заліків та іспитів. Саме тому 20 вересня 2024 р. кафедра права ЛНУП провела навчально-пізнавальну лекцію-бесіду для студентів спеціальності «Право» на тему «Поняття та особливості реалізації академічної доброчесності в сучасному освітньому процесі».
Зі вступним словом до присутніх звернулась завідувач кафедри права Г.І. Грещук, яка наголосила на недопустимості порушення принципу академічної доброчесності будь-якими учасниками освітнього процесу: як студентами, так і науково-педагогічними працівниками.
Студенти-правники мали можливість переглянути презентацію та фільм за вказаною тематикою, в яких більш детально були висвітлені такі порушення академічної доброчесності, як списування, хабарництво, плагіат, необ’єктивне оцінювання, фабрикація, а також санкції, які можуть застосовуватись за такі порушення. Лекція викликала зацікавлення та жваве обговорення серед присутніх.
У таку похмуру вересневу погоду студенти-юристи академічної групи Пр-21 під керівництвом Я.І. Музики 11 вересня 2024 р. виявили бажання відвідати кінотеатр для перегляду документально-біографічної драми про буковинського артиста Назарія Яремчука – першої української музичної зірки.
Перегляд фільму «Яремчук: Незрівнянний світ краси» залишив неймовірні враження і став своєрідною подорожжю у його сповнений патріотизму творчий світ.
Після перегляду кінострічки студенти-правники краще зрозуміли особистість музиканта та його значення для української культури, а також відчули гордість за українського артиста, котрий попри всі перешкоди радянської тоталітарної системи присвятив життя своїй мрії – виступати для людей, навіть ризикуючи життям.
Сторінка 1 із 11