Дякуємо Національному банку України за організацію Всеукраїнського студентського чемпіонату «Монетарна політика: виклик НБУ університетам»! Чемпіонат став чудовою платформою для наших студентів, де вони змогли застосувати теоретичні знання на практиці, аналізувати макроекономічні показники, розробляти пропозиції щодо монетарної політики та представляти власне бачення економічного розвитку країни. Команда продемонструвала високий рівень підготовки, креативність та командний дух. Ми впевнені, що участь у таких змаганнях не лише зміцнює професійні компетенції студентів, але й мотивує до подальшого розвитку в економічній сфері.
21-23 листопада 2024 р. у Львові проходив Український форум відкритої науки (UOSF). Масштабна подія міжнародного рівня відбувалася у Національному університеті «Львівська політехніка». В рамках реалізації міжнародного проєкту «Відкриті практики, прозорість та доброчесність для сучасної вищої освіти» OPTIMA Project пройшов триденний інтенсив, метою якого було обговорення викликів і можливостей відкритої науки в Україні.
Учасницею даного заходу була к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Львівського національного університету природокористування Галина Східницька.
Програмою форуму було передбачено виступи учасників міжнародного проєкту, а також представників Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Щира вдячність організаторам форуму та членам консорціуму міжнародного проєкту «Відкриті практики, прозорість та доброчесність для сучасної вищої освіти» OPTIMA Project, оскільки UOSF – це про нові знання, ідеї, відкриття наукових підвалин, розвиток української науки сьогодні й у майбутньому.
19 листопада 2024 року на платформі Zoom відбувся Всеукраїнський онлайн-форум під назвою «Фінансова грамотність та сталий розвиток». Організатором заходу виступила освітня платформа «4People». До форуму долучились викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування.
Основною метою форуму стало обговорення важливості підвищення рівня фінансової грамотності серед різних соціальних груп. Зокрема, увага була зосереджена на тому, як раціональне управління особистими фінансами може сприяти соціально-економічному розвитку. Форум сприяв формуванню практичних навичок, необхідних для прийняття обґрунтованих фінансових рішень, які враховують цілі сталого розвитку.
Виховна робота завжди була невід’ємною складовою освітнього процесу, а зараз, в умовах воєнної агресії рф проти України, її важливість складно переоцінити.
«Виховна робота як запорука формування духовно-моральних та патріотичних рис особистості» – такій темі була присвячена виховна година, проведена куратором групи Фін-5 доц. Л.В. Синявською.
Захід відбувся 5 листопада 2024 року. Наставник наголосила, що сучасний зміст виховання в Україні – це науково обґрунтована система загальнокультурних і національних цінностей та відповідна сукупність соціально значущих якостей особистості, що характеризують її ставлення до суспільства, держави, самої себе.
В рамках Тижня заощаджень 31 жовтня 2024 року здобувачі освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» спільно з доцентами кафедри відвідали практичний онлайн-воркшоп «Мій фінансовий план», який проводила головна експертка управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності Департаменту комунікацій НБУ Вікторія Ролік.
Учасники воркшопу отримали цінні знання щодо основ фінансового планування, особистого та сімейного бюджету, а також засвоїли практичні навички щодо формування фінансових цілей та стратегії їх досягнення. На практиці дізналися, як аналізувати власні витрати та доходи, визначати пріоритети у витратах, а також ставити реалістичні фінансові цілі, які дозволять забезпечити фінансову стабільність у довгостроковій перспективі.
Дякуємо пані Вікторії за доступний та цікавий формат подачі матеріалу, який дозволив глибше зрозуміти актуальність фінансової грамотності та її роль у досягненні життєвих цілей. Особливо вразило, як складні фінансові концепції були пояснені простою та зрозумілою мовою, що підсилювало мотивацію до подальшого вдосконалення фінансових навичок.
Студенти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» взяли участь у Всеукраїнському тестуванні з фінансової грамотності, організованому Національним банком України. Це тестування дало змогу здобувачам освіти оцінити свої знання в галузі фінансів та отримати персональні рекомендації для їх подальшого вдосконалення.
Дякуємо НБУ за можливість розвивати фінансову обізнаність та компетентності майбутніх спеціалістів!
28 жовтня 2024 року в рамках укладеної угоди про співпрацю відбулась робоча зустріч викладачів кафедри фінансів, банківської справи та страхування з головою Мурованської ОТГ п. Богданом Свистуном, де обговорювались питання роботи сільської ради та її виконавчого комітету в умовах воєнного стану, кроки у напрямку підвищення соціальних стандартів, соціально-економічного розвитку території. Особлива увага була акцентована на стратегії розвитку громади та інших важливих питаннях: підготовки укриттів відповідно до встановлених вимог, збереження мережі закладів освіти, освоєння виділеної субвенції Мурованській сільській раді ТГ Львівського району Львівської області на забезпечення харчування учнів початкових класів загальної середньої освіти та інші.
Маємо впевненість в тому, що обмін досвідом сприятиме прийняттю обґрунтованих управлінських рішень.
Здобувачі освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» разом із доцентом кафедри Оксаною Агрес долучаються до Тижня заощаджень, який проводить НБУ.
Зокрема, 28 жовтня стали учасниками освітнього вебінару «Таємниця давніх скарбів – витоки історії заощадження» від старшого зберігача фондів Музею грошей НБУ Андрія Бойка-Гагаріна в онлайн-форматі. Під час заходу студенти дізнались, що таке скарби та чому ними багата наша земля, про містичність та роль скарбів в українській культурі, про сенсаційні скарби сучасності, а також про українські традиції заощадливості.
Під такою назвою 17 жовтня 2024 р. у Львові відбулася публічна дискусія Національної платформи стійкості та згуртованості, учасницею якої була к.е.н., доцент кафедри Галина Східницька.
Ключовою метою організованої зустрічі були обговорення та пошук можливостей для вирішення питань стійкості та соціальної згуртованості Львівської області через призму оцінки ризиків в умовах довготривалої війни, управлінської та фінансової стійкості регіону й територіальних громад, а також аналіз можливостей та загроз для суспільної стабільності області та пошук шляхів їх помʼякшення.
Серед спікерів заходу були представники органів державної влади та місцевого самоврядування Львова та області, інституційних структур, бізнесового і освітянського середовища.
Стан соціальної стійкості міста Львова окреслено міським головою Андрієм Садовим та його першим заступником Андрієм Москаленком. Стосовно фінансово-економічної ситуації в області доповів директор департаменту економічної політики ЛОДА Орест Гринів. Наслідки впливу воєнних дій на функціонування територіальних громад в області озвучили Новояворівський міський голова Володимир Мацелюх та перша заступниця Пустомитівського міського голови Тетяна Голдун.
У період з 7 до 11 жовтня 2024 р. відбувся онлайн-лекторій для освітян «Школа страхування», організаторами якого виступили Національний банк України, Центр фінансових знань «Талант», онлайн-платформа «Гаразд» за підтримки проєкту USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу». До когорти учасників заходу долучилася к.е.н., доцент кафедри Галина Східницька.
Програмою заходу було передбачено висвітлення ряду лекційних занять:
1. «Історія страхування: як людство навчилося управляти невизначеністю?»;
2. «Страхування в деталях: інструкція з користування, фінансовою послугою»;
3. «За лаштунками страхування: як працюють страхові компанії?»;
4. «Страхові продукти і послуги, які формують тренди у страхуванні»;
5. «Обов’язкове автострахування: як управляти фінансовими ризиками на дорозі?»;
6. «Від основ до професіоналізму: корисні ресурси та матеріали про страхування для освітян».
Для належного закріплення прослуханого матеріалу для учасників Школи страхування було проведено тестування з кожного блоку завдань. Виконання цієї вимоги стало підставою для отримання сертифікатів учасниками онлайн-лекторію за кожен вид такого контролю.
Високий рівень викладу великого обсягу аналітичного матеріалу, фаховий підхід до його донесення до слухачів та висвітлення актуальних змін законодавства у сфері страхування – це далеко не весь перелік позитивних сторін заходу, які зумовили його практичну цінність. Отримані «жорсткі» та «м’які» навички слугуватимуть ефективним інструментом для вдосконалення фахових компетентностей та розширять кругозір учасників Школи страхування.
Сторінка 1 із 12