Кафедра фінансів, банківської справи та страхування щиро вітає своїх випускників із знаменною та чудовою подією – отриманням освітнього ступеня «Бакалавр». Ви, наші випускники, талановиті та амбіційні, цілеспрямовані та креативні, були і є гордістю та надією кафедри. Хочемо подякувати вам за сміливість у своїх мріях, рішучість у своїх діях і доброту у своїх вчинках, за ваші зусилля, впертість і талант, які ви проявляли упродовж років навчання.
Високих вам мрій, нових ідей та відкриттів! Успіхів, натхнення, наполегливості! Хай оминає вас розчарування! І, головне, не забувайте, що двері нашої магістратури гостинно відкриті саме для вас! Чекаємо та віримо в кожного з вас!


Вітаємо команду «Фініки» Львівського національного університету природокористування з виходом у фінал конкурсу бізнес-проєктів від Junior Achievement Ukraine – міжнародного проєкту «Відновлення через соціальне підприємництво».
Раді повідомити, що наша команда пройшла відбір і готується до фіналу, який відбудеться 22 червня 2024 року у м. Київ. Цей успіх був би неможливий без наполегливої праці і злагодженої роботи усіх учасників проєкту, а також допомоги і консультування ментора команди – п. Іллі Верхоляка, директора ТОВ «Львівська майстерня пряників "Юрашки"». Завдяки п. Іллі, який надав неоціненну підтримку, ділячись своїм досвідом і знаннями, команда «Фініки» змогла вдосконалити бізнес-план і зробити його конкурентоспроможним.
Учасники команди готуються до фіналу і сповнені ентузіазму показати все, на що здатні. Попереду ще багато роботи, але впевнені, що ми зможемо досягти найкращих результатів.
Тож працюємо, вдосконалюємось, перемагаємо!
Разом до перемоги!

Допис на Facebook

Гарна ідея є основою будь-якого бізнесу, і дуже часто для її реалізації можна використати свою спеціальність, знання, уміння, досвід і захоплення.
Протягом 11-13 червня здобувачі вищої освіти спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» в рамках навчальної практики взяли участь у Бізнес-грі для фермерів, в ході якої дізналися про можливості відкриття власної справи.
На заході учасникам розповіли про основи фінансів, фінансову грамотність, кредитування, інвестування, підприємництво, також розглянули основні питання, які виникають на різних етапах започаткування підприємницької діяльності. Студенти мали можливість проаналізувати свої бажання, вміння, можливості, особливості характеру та навчилися не боятися труднощів ведення власної справи.
Велика подяка організаторам тренінгу та тренерам за цікавий, продуктивний, насичений захід, вдале поєднання науково-теоретичних і практичних основ бізнесу. Вітаємо команду «Агрофін» з перемогою!


12 червня 2024 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбувся науково-практичний семінар «Податковий контроль в умовах воєнного стану». Начальник відділу обслуговування акцизних платежів на податкових постах та складах ГУ ДПС у Львівській області Юрій Петрович Романюк наголосив на необхідності контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати до бюджету акцизного податку. Особлива увага була зосереджена на: організації проведення камеральних перевірок, застосуванні штрафних (фінансових) санкцій за несвоєчасність подання звітності, встановленої законодавством, контроль за додержанням якого покладено на ДПС, застосуванні штрафних (фінансових) санкцій за неподання та/або несвоєчасне подання звітності та інше.
Чимало запитань виникало щодо організації роботи, пов’язаної із замовленням марок акцизного податку, їх зберіганням, продажем, відбором зразків з метою проведення експертизи щодо автентичності, та здійснення контролю за наявністю цих марок на пляшках (упаковках) з алкогольними напоями і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час транспортування, зберігання і реалізації.
Варто відзначити надзвичайно динамічний формат семінару, дискусії з фахівцями, де всі охочі мали можливість поділитися власними думками, налагодити конструктивний діалог та отримати відповіді на найактуальніші питання в даній сфері.

Під такою назвою Національним банком України було проведено онлайн-семінар для викладачів закладів вищої освіти. Серед запрошених осіб була к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Галина Східницька, яка ознайомилася із поточним станом банківського та небанківського сегментів фінансового ринку, зокрема ринку страхування, а також з новими вимогами до банків та страховиків у межах імплементації норм Європейського Союзу.
До кількагодинного семінару доєдналися 148 представників із 26 закладів освіти з 14 регіонів України.
Із доповідей спікерів отримано інформацію, що банківська система впевнено долає виклики повномасштабної війни, оскільки навіть за таких умов НБУ продовжує проведення оцінок стійкості банків, а небанківський сектор демонструє ознаки відновлення – активи страховиків і фінансових компаній за минулий рік зросли, а обсяг зібраних страховиками премій за моторними видами страхування навіть перевищив довоєнний період.
Участь науково-педагогічних працівників у таких наукових заходах позитивно впливає на формування софт і хард скілів при викладанні навчальних компонент на освітніх програмах фінансового профілю, сприяє розширенню теоретичних знань та поглиблює практичні навички процесу функціонування банківського і небанківського сектору економіки України.
Цінність набутих викладачем професійних компетентностей вагома та допоможе на високому фаховому рівні розкривати здобувачам вищої освіти особливості функціонування фінансів страхових організацій та їх актуарного забезпечення в сучасних умовах функціонування.


6 червня на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбувся методичний семінар на тему «Стан підготовки до акредитації ОПП «Магістр» спеціальності 072 "Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок"». Керівник НМВЗЯВО Олег Микула наголосив на вимогах акредитаційної комісії та визначив напрямки, які потребують додаткової уваги та роботи, підкреслив важливість забезпечення високої якості освітнього процесу, відповідності навчальних програм сучасним викликам та потребам ринку праці. Викладачі обмінялися досвідом та кращими практиками щодо підготовки до акредитації, а також обговорили шляхи вдосконалення навчального процесу. Завдяки спільним зусиллям викладачів та керівництва ЛНУП очікується, що магістерська програма «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» успішно пройде акредитацію.


Вітаємо Назара Петрика, студента групи Фін-21, з отриманням Грамоти від в.о. ректора ЛНУП Василя Лопушняка за активну наукову діяльність, вагомі результати в науково-дослідній роботі та з нагоди Дня науки! Бажаємо подальших наукових звершень!


Завершено обговорення проєктів освітніх програм ОС «Бакалавр» та «Магістр» спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок». Дякуємо стейкхолдерам, роботодавцям та студентській спільноті за слушні пропозиції.


 


21 травня 2024 р. у стінах Українського католицького університету відбулася Міжнародна конференція «На шляху до Європейського Союзу – розвиток сільських територій», організована Польською академією наук. Представником кафедри фінансів, банківської справи та страхування Львівського національного університету природокористування була к.е.н., доцент Галина Східницька.
Досвідом Польщі з питань багатофункціонального розвитку сільських територій ділилися представники Інституту розвитку села і сільського господарства, а також представники владних структур.
Цікавою була висвітлена інформація спікерів стосовно ролі людського капіталу у розвитку сільських територій, а також інноваційності у сільській місцевості. Тематика конференції поєднала досвід відновлення села в Польщі та поточний стан розвитку сільських територій в Україні. Когорта вітчизняних та закордонних науковців в межах дискусійних панелей шукали шляхи відновлення, можливі шляхи залучення додаткових фінансових ресурсів задля розвитку українських сіл та сільських територій у повоєнний період України.

 

16 травня 2024 року успішно завершила свою роботу IV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Цифрова трансформація фінансової системи України та країн V-4 в умовах євроінтеграції».
Захід, організований Львівським національним університетом природокористування та Державним податковим університетом, зібрав понад 200 учасників ще з 5 країн світу, зокрема Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини та Індії, які об’єдналися, щоб обговорити актуальні питання цифровізації фінансового сектору в контексті євроінтеграційних прагнень України та країн V-4.