16 квітня 2024 року в рамках вивчення дисципліни «Облік в банках» доценткою кафедри обліку та оподаткування Наталією Жидовською було проведено виїзне заняття для здобувачів вищої освіти III курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування» на базі відділення Банку «Львів».
Впродовж зустрічі керівник відділення Надія Шипка ознайомила здобувачів освіти з історією виникнення банку, організацією роботи банківської установи, особливостями ведення обліку, станом депозитного і кредитного ринків під час війни, посадовими обов’язками працівників банку, звернула увагу на умови майбутнього працевлаштування, навела яскраві приклади з власного досвіду роботи. Здобувачі освіти активно ставили запитання, висловлювали свої думки та обговорювали випадки з власного життя, отримавши детальні пояснення та інформативні відповіді.
Високий рівень професіоналізму та практичний досвід роботи керівника відділення були позитивно оцінені слухачами, тому подальша співпраця з Банком «Львів» забезпечить поєднання теорії і практики та гарантуватиме належний рівень професійних результатів навчання.
Висловлюємо щиру подяку керівництву Банку «Львів» та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!


Захист прав споживачів є важливою складовою освітньої програми «Підприємництво та торгівля». Саме тому кафедра підприємництва та торгівлі співпрацює із фахівцями Головного управління захисту прав споживачів Держпродспоживслужби. З метою ознайомлення викладачів та студентів факультету управління, економіки та права з основними правами споживачів 10 квітня був проведений круглий стіл на тему «Особливості захисту прав споживачів в умовах воєнного стану».
Учасників круглого столу вітали декан факультету, доц. Володимир Ковалів, в.о. завідувача кафедри, проф. Юрій Губені та студент групи ПТ-11 Денис Королишин.
Фахівці Держпродспоживслужби у Львівській області Василь Шелеп, Роман Сімонов та Михайло Нуцковський розповіли про основні функції підрозділів, які вони представляють, ознайомили присутніх із особливостями діяльності в умовах воєнного стану.
Запитання та дискусія торкались особливостей захисту прав споживачів у комунальній сфері, алгоритму повернення продавцеві товару, який не підійшов або непридатний до використання, тривалості гарантійного терміну та часу гарантійного ремонту, вимог до подання скарги або претензії та інших цікавих питань із цієї тематики. Активну участь в дискусії взяли проф. Георгій Черевко, доценти Руслана Андрушко, Іван Тофан, Наталія Зеліско та Андрій Линдюк. Цікаві та багатогранні запитання сформували аспіранти Роман Дудін та Петро Кожель.
Вже традиційно на кафедрі підприємництва та торгівлі фахівці із Держпродспоживслужби ознайомились із освітньою програмою «Підприємництво та торгівля» та як стейкхолдери висловили свої оцінки та побажання. Вони, зокрема, запропонували передбачити навчальний візит у лабораторію їх служби та поширити деякі теми із захисту прав споживачів в суміжні навчальні дисципліни.
Співпраця кафедри підприємництва та торгівлі зі стейкхолдерами-практиками розвивається. Це відповідає Стратегії розвитку Львівського національного університету природокористування та підписаному договору про співпрацю із Держпродспоживслужбою у Львівській області.


3 квітня 2024 року на засадах міжуніверситетської співпраці кафедри обліку та оподаткування Львівського національного університету природокористування і кафедри фінансів, обліку та оподаткування ім. С. Юрія Навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут» було проведено в інтерактивному форматі гостьову лекцію на тему «Рахункова палата України». Лекторами-модераторами проведеного заходу виступили: к.е.н., доц. кафедри фінансів, обліку та оподаткування ім. С. Юрія, декан факультету Ірина Гуменюк та радниця члена Рахункової палати України Вікторія Ганущак.
Викладачі кафедри обліку та оподаткування ЛНУП та здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» радо відгукнулися на запрошення і долучилися до гостьової лекції.
Зокрема, Вікторія Ганущак розповіла про діяльність Рахункової палати України, її основні контрольні функції, об’єкти контролю, трансформацію і наближення методологічного забезпечення ЗДЗФК до міжнародних стандартів аудиту INTOSAI. Представлений матеріал був підкріплений цікавою та інформативною мультимедійною презентацією. Лекція була насиченою та викликала жвавий інтерес аудиторії. Слухачі мали змогу взяти участь в дискусії, отримати вичерпні відповіді на поставлені питання, позмагатись у проведеній лектором вікторині та отримати подарунки.
Щиро дякуємо за цікаву, змістовну лекцію та плідну співпрацю!


2 квітня 2024 року під час виховної години студенти факультету управління, економіки та права ЛНУП груп ОП-11 та ФІН-11 разом з наставником Русланою Андрушко переглянули комедію «Я, Побєда і Берлін», яка знята на реальних подіях життя Андрія Кузьменка.
Це не просто комедія, а фільм, який змушує задуматися над важливими життєвими цінностями: дружби, кохання, пошуку себе у житті. Режисерам вдалося передати атмосферу 90-х років, дух свободи та щирості. Акторська гра на висоті, а саундтрек додає фільму оригінальності та дарує заряд позитиву.
Справжнє українське кіно… Смішний, душевний, емоційний фільм, пізнавальна історія про наших батьків… Рекомендуємо всім!


14 березня 2024 року з нагоди Дня українського добровольця на кафедрі обліку та оподаткування проведено виховні бесіди для здобувачів освіти, а саме в групах ОП-21 (наставник – доцент Наталія Жидовська) та ОП-11, ФІН-11 (наставник – доцент Руслана Андрушко).

Також до виховних заходів долучився доцент кафедри гуманітарної освіти Ігор Баран. У вступній промові він провів паралелі між добровольцями сучасних Збройних Сил України, що в цей нелегкий час захищають Україну від російської агресії, та Героями Небесної Сотні, які пожертвували своїм життям за Свободу і Гідність, за краще майбутнє українського народу.

Ми не забудемо подвиги усіх загиблих героїв, пам’ять про них житиме вічно в наших серцях. Вони для нас – приклад мужності та любові до України.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять добровольця Тараса Чайки (10.02.1993 – 02.11.2022) – нашого випускника, Героя України (посмертно).

У своїх виступах студенти поглибили знання про героїчне минуле нашої держави, історію українських добровольців.

Захист Батьківщини та любов до неї – наші найвищі цінності!


Зустрічі студентів спеціальності «Облік і оподаткування» зі стейкхолдерами та роботодавцями є невід’ємним елементом освітнього процесу за освітньо-професійними програмами першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів. Завдяки такому формату співпраці колективом кафедри забезпечується поетапна практична підготовка майбутніх фахівців в сфері обліку, оподаткування та аудиту. Своєю чергою у здобувачів освіти за результатами співпраці бізнесу та вищої освіти формуються прикладні фахові компетентності, розвивається практичний підхід до розв’язання виробничих проблем.

У контексті інтеграції вищої освіти і виробництва 13 березня 2024 року у змішаному форматі відбулась зустріч колективу кафедри та студентів спеціальності «Облік і оподаткування» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів із головним бухгалтером ТОВ «Технокап УА» Оксаною Богданівною Хом’як.

Керівництво ТОВ «Технокап УА» постійно сприяє практичній підготовці здобувачів вищої освіти, організовуючи заняття у виробничих умовах, надаючи статистичну та облікову інформацію для здійснення студентами наукових досліджень та виконання курсових і кваліфікаційних робіт здобувачами другого (магістерського) рівня спеціальності «Облік і оподаткування».

Цього разу Оксана Богданівна по-особливому звернулась до здобувачів освітнього ступеня «Магістр», наголосивши, що саме вони незабаром поповнять нову генерацію облікових працівників, попит на яких на ринку праці зростає. При цьому функціонування бізнесу у важких умовах воєнного стану вимагає, щоб бухгалтерам були властиві гнучкі риси (soft skills), інноваційний спосіб мислення та прогресивні компетентності в галузі обліку і оподаткування для швидкого адаптування у бізнес-середовищі та виконання професійних обов’язків. Доповідачка особливу увагу звернула на: постійний особистісний і професійний розвиток фахівців у сфері обліку та оподаткування; проблеми, з якими бізнес і бухгалтерія зіштовхнулись у зв’язку з воєнним станом; взаємини бухгалтерії із зовнішніми аудиторами; специфіку податкових перевірок та відповідальність бізнесу і бухгалтерії перед контролюючими органами. Окремо Оксана Богданівна окреслила переваги бухгалтерської програми BAS Бухгалтерія, яка забезпечує автоматизацію обліку на підприємстві та яку використовують викладачі кафедри в освітньому процесі для проведення навчальної практики і практичних занять з облікових дисциплін.

Колектив кафедри обліку та оподаткування висловлює щиру вдячність головному бухгалтеру ТОВ «Технокап УА» Оксані Хом’як за багаторічну співпрацю, практичні поради та обмін думками про структуру і зміст освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів за спеціальністю «Облік і оподаткування», а також директору ТОВ «Технокап УА» Юрію Малецькому за методичну та практичну підтримку освітнього процесу, зацікавленість у підготовці фахівців з обліку і оподаткування у Львівському національному університеті природокористування.


Сьогодні важливою частиною життя викладача закладу вищої освіти стає профорієнтаційна робота серед учнів шкіл. Вона дає змогу ознайомити майбутніх абітурієнтів із закладом вищої освіти, з різновидами спеціальностей, допомагає молодим людям оцінити якість і процес навчання у виші і загалом отримати уявлення про студентське життя.

Нещодавно свою рідну школу у селі Тур’я (директор Марія Романів) відвідала Оксана Прокопишин, кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку та оподаткування Львівського національного університету природокористування. Вона ознайомила учнів старших класів із перевагами та особливостями навчання у Львівському національному університеті природокористування.

Місію профорієнтації було продовжено в Топорівському закладі загальної середньої освіти І-III ступенів (директор Ірина Білостоцька).

Під час цих зустрічей доцент Оксана Прокопишин проінформувала учнів і педагогічні колективи загальноосвітніх шкіл про сучасні особливості вступу до університету, ознайомила з новими спеціальностями, спеціалізаціями (освітніми програмами), повідомила про спектр освітніх послуг, які надає Львівський національний університет природокористування, запросила до участі в Днях відкритих дверей та на екскурсію до ЛНУП.

Від університету учням, вчителям та дирекції закладів освіти було роздано інформаційні матеріали (інформаційні листи, книги про університет, буклети, рекламну продукцію), які дають змогу краще ознайомитися з університетом та обміркувати разом із батьками вибір майбутньої професії.

Дякуємо вчительським колективам та учням за приємні й цікаві хвилини спілкування!

Слава Україні! Героям слава!


6 березня 2024 року на кафедрі обліку та оподаткування відбувся І етап Звітної студентської наукової конференції за результатами наукових досліджень 2023 року.

Можна стверджувати, що цьогоріч, незважаючи на складну ситуацію в країні, науковий захід відбувся успішно.

Молодими науковцями спеціальності 071 «Облік і оподаткування» були представлені цікаві доповіді на актуальні теми: організації і запровадження соціального обліку, податкових платежів та їх адміністрування, розвитку ІТ-технологій в обліку, кібербезпеки, аутсорсингових послуг та ін.

Приємно відзначити, що в обговоренні виступів активну участь брали як викладачі кафедри, так і присутні студенти.

Підсумовуючи роботу конференції, керівник студентського наукового гуртка, доцент кафедри Надія Ціцька відзначила, що всі учасники достойно, на високому науковому рівні представили свої дослідження і тому будуть нагороджені грамотами та подяками, а переможці будуть делеговані на II етап Звітної студентської наукової конференції, зокрема на секційне засідання НТСАДМВ факультету управління, економіки та права.

Бажаємо успіхів, нових досягнень і здобутків молодим науковцям!


Наближаємо Перемогу кожен на своєму фронті.

Підтвердженням цього є проведення на кафедрі обліку та оподаткування 28 лютого 2024 р. І туру Всеукраїнського конкурсу наукових робіт здобувачів вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування». На конкурсі були представлені дослідження молодих науковців ОС «Бакалавр» (Наталія Сухоставська – студентка групи ОП-41, Марія Грень – студентка групи ОП-31), а також ОС «Магістр» (Юлія Куліш та Юлія Юматов – студентки групи ОП-51). Конкурсні наукові роботи, виконані на актуальну облікову тематику з елементами наукової новизни, були достойно, на високому рівні, з креативними презентаціями представлені молодими дослідниками. Наукові роботи були настільки професійні і цікаві, що члени створеної на кафедрі комісії рекомендували всі роботи до участі у II турі Всеукраїнського конкурсу наукових робіт зі спеціальності «Облік і оподаткування».

Бажаємо молодим науковцям успіхів!

Віримо у їх перемогу!

Впевнені, що з такою молоддю все буде Україна!

28 лютого 2024 року декан факультету управління, економіки та права ЛНУП Володимир Ковалів, завідувач кафедри обліку та оподаткування, відповідальний секретар приймальної комісії Людмила Гнатишин та доцент кафедри підприємства та торгівлі Володимир Крупа провели профорієнтаційні зустрічі у Горохівському фаховому коледжі ЛНУП та Горохівському ліцеї № 2.

Випускникам коледжу та ліцею презентували інформацію про Львівський національний університет природокористування та перелік освітніх програм, за якими здійснюється підготовка фахівців освітнього ступеня «Бакалавр». Окремо акцентували увагу на особливостях вступу до закладів вищої освіти у 2024 році, звернули увагу на терміни вступної кампанії та загальні правила складання мотиваційних листів.

Із керівництвом Горохівського ліцею № 2 обговорили умови договору про співпрацю та окреслили план наступних зустрічей.

 


5-28 лютого 2024 року в.о. доцента кафедри обліку та оподаткування Катерина Янковська взяла участь у навчально-практичному курсі в рамках українсько-американського проєкту Ukrainian Reintegration by Alumni (UK-RAIN-A 2-й потік), що реалізується за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Курс включає у себе теоретичну та практичну складові.

Цікаві спікери з України, США та Великої Британії, успішні підприємці презентували виступи на цікаві теми: сучасні тренди стартапів у світі, визначення і методики пошуку ідей та перевірка їх на успішність, захист інтелектуальної власності, сучасні методи залучення коштів, створення команди та продажі продукту стартапу, бухгалтерсько-правові аспекти створення та ведення бізнесу, цифрова екосистема підприємництва, соціальні мережі як інструмент розвитку стартапу, бюджетування та дослідження ринку, гендерна рівність в бізнесі.

Практична складова включала 2 етапи:

- Bootcamp 1 етап: Практичні дії з експертизи, коворкінгу, тестування, прототипування, інкубації стартапів, 3D-моделювання;

- Bootcamp 2 етап: Ефективний краудфандинг.

Дякуємо Tech StartUp School за корисний курс!