На кафедрі обліку та оподаткування ЛНУП здобувачі вищої освіти не тільки є учасниками навчального процесу, а й активно залучаються до наукової роботи. Підтвердженням цього є участь двох молодих науковців ОС «Магістр», членів студентського наукового гуртка «Облік – мова бізнесу» Юлії Куліш та Юлії Юматов у II етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування» у 2023–2024 н.р., який проходив у Національному університеті «Чернігівська політехніка».
Результатом високого наукового рівня знань та унікальності наукових досліджень наших конкурсантів є їх нагороди: Юлія Куліш (науковий керівник – доцент Надія Ціцька-Походенко) здобула Диплом III ступеня, а Юлія Юматов (науковий керівник – доцент Оксана Прокопишин) нагороджена Грамотою за теоретичну та практичну цінність дослідження.
Також молоді дослідники-науковці здобули Диплом III ступеня як представники ЛНУП за активну командну участь та перемогу в даному конкурсі. Крім цього, Грамотою та Подякою Національного університету «Чернігівська політехніка» за високий рівень підготовки та керівництво науковою роботою переможця було нагороджено наукових керівників – доцентів кафедри обліку та оподаткування ЛНУП.
Вітаємо Аліну Рихлевич, студентку групи Оп-21 спеціальності 071 «Облік і оподаткування», з успішним початком студентської академічної мобільності. Бажаємо успіху та сил усім студентам, які розпочали проходження студентської академічної мобільності у межах міжнародного проєкту «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інноваційності та сталості» 609944-EPP-1-2019-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP (UniClaD) за програмою ЄС ERASMUS+ «Розвиток потенціалу вищої освіти» в Університеті сільськогосподарських та екологічних наук (м. Відень, Австрія).
Триває навчальний візит студентів Львівського національного університету природокористування до Університету сільськогосподарських та екологічних наук у Відні в межах міжнародного проєкту UniClaD «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інноваційності та сталості» за програмою ERASMUS+ К2.
У складі делегації є студентка спеціальності 071 «Облік і оподаткування» ОС «Бакалавр» Аліна Рихлевич.
Програма візиту розпочалась із презентаційного туру Австрією, під час якого учасниці побували в Австрійських Альпах, місті Зальцбург та представили наш університет у кількох школах і коледжах. Наступним етапом є ознайомлення з особливостями освітнього процесу в університеті, освітніми програмами, участь у наукових заходах та зустрічах, підготовка презентаційних матеріалів та виконання поточних завдань навчального візиту. Унікальний досвід обміну думками та спілкування з іншими учасниками проєкту, зокрема гостями із Танзанії, отримали під час наукової конференції «Мережеві знання та спільне освоєння зміни клімату».
У вихідні дні наші студентки відвідують віденські музеї та інші архітектурні, культурні та історичні пам’ятки австрійської столиці.
Гостьові лекції – один із сучасних методів ознайомлення здобувачів освіти із креативними практиками у певній галузі. Так, 31 жовтня 2024 року відбулася гостьова лекція на тему «Державний контроль (нагляд) у сфері охорони водних біоресурсів» для здобувачів вищої освіти за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування», яку прочитав державний інспектор Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Львівській області Юрій Таратула.
Під час лекції інспектор ознайомив здобувачів освіти з основними завданнями та напрямами діяльності Держрибагентства, видами порушень у даній сфері, розповів про методику розрахунку розмірів завданих збитків та їх відшкодування. Теоретичний виклад пан Юрій підкріпив прикладами із власної професійної діяльності.
Зустріч пройшла у формі діалогу, лекція була змістовною та цікавою, а здобувачі освіти отримали розуміння професійної діяльності та досвід формування комунікацій у ній.
Дякуємо Юрію Таратулі за цікаву, актуальну інформацію та чекаємо на нові зустрічі!
29 жовтня 2024 року здобувачі денної та заочної форми навчання спеціальності «Облік і оподаткування», директор ННІ ЗПО Галина Мацьків і доцент кафедри обліку та оподаткування Наталія Жидовська в рамках договору про співпрацю з ТОВ «Люкс Бухгалтерія» провели виїзний семінар на тему «Аутсорсинг бухгалтерії: як це було» на базі компанії.
На сьогодні «Люкс Бухгалтерія» займає доволі вагому частку на ринку аутсорсингових послуг, користується авторитетом і повагою серед клієнтів, забезпечує високу результативність діяльності за рахунок потужної кадрової складової та відповідного рівня менеджменту компанії.
Власниця і засновниця компанії Христина Лисканич розповіла про історію створення компанії, власний досвід ведення бізнесу та секрети успіху. Як неодноразово наголошувала п. Христина, досягнути успіху можна лише тоді, коли робиш те, що любиш. ТОВ «Люкс Бухгалтерія» – це команда однодумців, які постійно самовдосконалюються і професійно зростають, забезпечуючи ріст і розвиток компанії.
В ході зустрічі були обговорені питання щодо сучасних тенденцій в наданні послуг з обліку та оподаткування, особливостей діяльності аутсорсингових компаній у ніші бухгалтерського обліку, вимог до компетенцій сучасного бухгалтера та ін.
Щиро дякуємо компанії за теплу зустріч. Особлива подяка Христині Лисканич за власний досвід і практичні поради.
Бажаємо ТОВ «Люкс Бухгалтерія» подальших успіхів в консалтинговому бізнесі та реалізації всіх планів!
І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик...
Т. Шевченко
28 жовтня 2024 року на IV парі в навчальній аудиторії імені Героя України Тараса Чайки відбулась відкрита виховна година у групі Оп-51. Захід під назвою «Говоріть до мене українською» пройшов у рамках святкування Дня української писемності та мови. Із вступним словом виступила куратор групи доцент кафедри обліку та оподаткування Оксана Прокопишин.
Виховну годину відвідала заступник завідувача кафедри з виховної роботи доцент Руслана Андрушко.
Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом людства було письмо. Корені українського слова проросли з найдавніших діалектів праслов’янських племен, рясними пагонами розвинулися в часи Давньоруської держави. Древнє слово квітами-перлами розцвітало у найдавніших пам’ятках культури Київської Русі, у полемічних творах, у красному письменстві різних часів.
Поширення інформації про напрямки, методи і переваги дистанційної освіти як окремої форми здобуття вищої освіти має різні прояви. Зокрема команда ЛНУП у міжнародному проєкті DEFEP – 101083143 «Дистанційна освіта для майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на запити здобувачів сучасної вищої освіти та ринку праці» в межах профорієнтаційної роботи доводить до відома школярів, що дистанційна освіта є інтерактивною взаємодією із виокремленням часу для самостійного освоєння матеріалу, передбачає гнучкість розкладу та консультаційний супровід у процесі навчання, доступ до навчального контенту з будь-якої точки світу.
Днями профорієнтаційну зустріч було проведено у Тур’янському та Топорівському загальних закладах середньої освіти I-III ступенів Львівської області, де майбутнім абітурієнтам наголошено на особливостях дистанційної освіти. Сучасна дистанційна освіта – це сукупність інформаційних технологій та методик викладання, які передбачають здобуття освіти без фізичної присутності здобувачів у навчальному закладі. Перевагою дистанційної форми освіти над заочною є використання як асинхронного, так і синхронного режимів. Студенти мають змогу працювати самостійно у зручний для них час, поєднуючи роботу і навчання, а також разом із викладачами університету в режимі онлайн, використовуючи технічні засоби та цифрові рішення.
Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці,
Бо на вечорницях дівки – чарівниці.
Котра дівчина чари добре знала,
Вона ж того Гриця та й причарувала…
Студенти групи ОП-22(СП) разом з куратором Ольгою Малецькою відвідали виставу у Національному драматичному театрі імені Марії Заньковецької.
«Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці» – один з фундаментальних творів українського мистецтва.
Студенти з великим захопленням спостерігали, як персонажі переживають кохання, зраду та помсту.
Автором п’єси є М.П. Старицький, який зазначав, що її сюжет взято з народної пісні і народного переказу про Марусю Шурай (Чурай). В первісній редакції, створеній десь близько 1885 р., драма й була названа іменем героїні переказу.
Студенти також мали можливість познайомитися із Заслуженим артистом України Ігорем Гаврилівим, українським актором театру та кіно.
Підтримуючи українське мистецтво та нашу культурну спадщину, наближаємо перемогу!
У рамках профорієнтаційної роботи 7 жовтня 2024 р. доцентка кафедри обліку та оподаткування Наталія Жидовська провела зустріч з учнями старших класів Ліцею № 2 та № 1 Зимноводівської сільської ради.
У ході спілкування викладач представила презентаційні матеріали та проінформувала учнів про славетну історію Львівського національного університету природокористування та його сьогодення, про перелік спеціальностей в університеті, про навчальну, наукову, інноваційну та культурно-масову роботу кафедри, дозвілля і спортивне життя студентів університету.
Старшокласникам були роздані інформаційні буклети про університет, роз’яснено переваги навчання за освітньою програмою «Облік і оподаткування» спеціальності 071 «Облік і оподаткування» та наголошено на затребуваності професії бухгалтера на ринку праці.
30 вересня 2024 року на кафедрі обліку та оподаткування Львівського національного університету природокористування відбулося відкриття лабораторії дистанційної освіти, яка створена в межах реалізації міжнародного проєкту Erasmus+ К2 DEFEP – 101083143 «Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на вимоги сучасних здобувачів вищої освіти та представників ринку праці». Лабораторія оснащена інтерактивним комплектом Smart, ноутбуком, двома вебкамерами, мікрофоном, Led лампою та іншими периферійними пристроями для запису та проведення онлайн-занять.
На заході були присутні в.о. ректора Василь Лопушняк, декан факультету управління, економіки та права Володимир Ковалів, координатор проєкту від ЛНУП Оксана Прокопишин, а також виконавці проєкту Людмила Гнатишин, Ольга Малецька, Богдан Шувар та головний координатор Олена Філімонова (онлайн).
Новостворена лабораторія сприятиме запровадженню дистанційної освіти як окремої форми навчання в університеті, покращить комунікацію зі здобувачами, підвищить якість навчального контенту та професійні компетентності викладачів щодо запису і проведення онлайн-занять. Ця лабораторія стане важливим кроком на шляху до інтеграції сучасних технологій у навчальний процес, підвищення якості освіти та створення умов для інноваційних досліджень у Львівському національному університеті природокористування.
Команда проєкту DEFEP запрошує викладачів, зацікавлених у розвитку дистанційної освіти, користуватися лабораторією для створення відеоконтенту лекцій, електронних навчальних курсів та проведення занять в режимі онлайн.
Сторінка 1 із 7