В межах договору про співпрацю між Львівським національним університетом природокористування та Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника 26 квітня відбулась дуальна лекція з дисципліни «Організація і методика аудиту». Тема лекції – «Контроль якості аудиту в умовах євроінтеграційних процесів». Лекторами виступили д.е.н., професор кафедри обліку і оподаткування ПНУ Марія Василюк та к.е.н., в.о. доцента кафедри обліку та оподаткування ЛНУП Катерина Янковська. На лекції були присутні викладачі та здобувачі вищої освіти зі спеціальності «Облік і оподаткування» ОС «Магістр». Наявність двох лекторів пожвавила лекцію, сформувала культуру дискусії, навчила здобувачів порівнювати, оцінювати, аналізувати і дивитися на одне і те ж явище з різних сторін, сприймати різні точки зору як такі, що взаємодоповнюють одна одну.
Дякуємо усім слухачам за приділений час!

 

23 квітня 2024 року з нагоди відзначення Всесвітнього дня книги та авторського права здобувачі освіти спеціальності «Облік і оподаткування» та наставник доцент Руслана Андрушко долучились до творчої зустрічі із поетесою Оксаною Гунькою-Маїк у світлиці Наукової бібліотеки ЛНУП.
З вітальним словом до учасників заходу звернулася директор Наукової бібліотеки Марія Грицевич, яка наголосила на значенні книги як незамінного носія інформації. У світі книг, що такий різноманітний, як саме життя, кожен може знайти щось, що змінить його світогляд.
Вірші Оксани Гуньки-Маїк правдиві, живі, пронизливі і нікого з присутніх не залишили байдужими. Щиро дякуємо за неймовірно емоційну зустріч та чудово проведений час!
У день свята ми долучились й до акції та поповнили книгозбірню бібліотеки ЛНУП.
Нехай кожен знайде у книзі своє відображення та джерело натхнення! Разом і до перемоги!

23 квітня 2024 року в межах договору про співпрацю між Львівським національним університетом природокористування та ТОВ «Агріаналітика» проведено гостьову лекцію на тему «Digital-інтеграція даних як головний виклик системи обліку, планування та управління агропідприємством». Спікером зустрічі був заступник директора ТОВ «Агріаналітика» Володимир Гераймович. До ініційованого кафедрою обліку та оподаткування ЛНУП заходу долучились студенти та колеги – представники академічної спільноти із різних куточків України, зокрема Полтавського державного аграрного університету, Державного біотехнологічного університету та Тлумацького фахового коледжу Львівського НУП.
Анонсована тема гостьової лекції особливо зацікавила студентів, оскільки дотична до контенту навчальних дисциплін «Інформаційні та комунікаційні технології в професійній діяльності», «Бухгалтерський облік в управлінні підприємством» та «Діджиталізація обліку», які є освітніми компонентами освітньо-професійної програми «Облік та оподаткування» другого (магістерського) рівня. Роз’яснення пана Володимира про інтеграцію різних цифрових модулів для «переливання» інформації про операційну діяльність сільськогосподарського підприємства сприятиме досягненню програмних результатів навчання у здобувачів освіти магістерського рівня, які полягають в обґрунтовуванні вибору і порядку застосування управлінських інформаційних технологій для обліку, аналізу, аудиту та оподаткування в системі прийняття управлінських рішень з метою їх оптимізації. У контексті обґрунтовування інноваційних підходів до інформаційного забезпечення системи контролю використання ресурсного потенціалу сільськогосподарських товаровиробників окремо обговорили питання використання маркетплейсів та інших digital-інструментів, що забезпечить розширення можливостей фінансування поточних та капітальних витрат аграрного бізнесу.
Гостьові лекції від професіоналів-практиків – це метод навчання, який спонукає здобувачів до активної розумової діяльності, творчого процесу, підвищує рівень засвоєння матеріалу та сприяє формуванню фахових компетентностей.

16 квітня 2024 року в рамках вивчення дисципліни «Облік в банках» доценткою кафедри обліку та оподаткування Наталією Жидовською було проведено виїзне заняття для здобувачів вищої освіти III курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування» на базі відділення Банку «Львів».
Впродовж зустрічі керівник відділення Надія Шипка ознайомила здобувачів освіти з історією виникнення банку, організацією роботи банківської установи, особливостями ведення обліку, станом депозитного і кредитного ринків під час війни, посадовими обов’язками працівників банку, звернула увагу на умови майбутнього працевлаштування, навела яскраві приклади з власного досвіду роботи. Здобувачі освіти активно ставили запитання, висловлювали свої думки та обговорювали випадки з власного життя, отримавши детальні пояснення та інформативні відповіді.
Високий рівень професіоналізму та практичний досвід роботи керівника відділення були позитивно оцінені слухачами, тому подальша співпраця з Банком «Львів» забезпечить поєднання теорії і практики та гарантуватиме належний рівень професійних результатів навчання.
Висловлюємо щиру подяку керівництву Банку «Львів» та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!


Захист прав споживачів є важливою складовою освітньої програми «Підприємництво та торгівля». Саме тому кафедра підприємництва та торгівлі співпрацює із фахівцями Головного управління захисту прав споживачів Держпродспоживслужби. З метою ознайомлення викладачів та студентів факультету управління, економіки та права з основними правами споживачів 10 квітня був проведений круглий стіл на тему «Особливості захисту прав споживачів в умовах воєнного стану».
Учасників круглого столу вітали декан факультету, доц. Володимир Ковалів, в.о. завідувача кафедри, проф. Юрій Губені та студент групи ПТ-11 Денис Королишин.
Фахівці Держпродспоживслужби у Львівській області Василь Шелеп, Роман Сімонов та Михайло Нуцковський розповіли про основні функції підрозділів, які вони представляють, ознайомили присутніх із особливостями діяльності в умовах воєнного стану.
Запитання та дискусія торкались особливостей захисту прав споживачів у комунальній сфері, алгоритму повернення продавцеві товару, який не підійшов або непридатний до використання, тривалості гарантійного терміну та часу гарантійного ремонту, вимог до подання скарги або претензії та інших цікавих питань із цієї тематики. Активну участь в дискусії взяли проф. Георгій Черевко, доценти Руслана Андрушко, Іван Тофан, Наталія Зеліско та Андрій Линдюк. Цікаві та багатогранні запитання сформували аспіранти Роман Дудін та Петро Кожель.
Вже традиційно на кафедрі підприємництва та торгівлі фахівці із Держпродспоживслужби ознайомились із освітньою програмою «Підприємництво та торгівля» та як стейкхолдери висловили свої оцінки та побажання. Вони, зокрема, запропонували передбачити навчальний візит у лабораторію їх служби та поширити деякі теми із захисту прав споживачів в суміжні навчальні дисципліни.
Співпраця кафедри підприємництва та торгівлі зі стейкхолдерами-практиками розвивається. Це відповідає Стратегії розвитку Львівського національного університету природокористування та підписаному договору про співпрацю із Держпродспоживслужбою у Львівській області.

10 квітня 2024 р. відбувся заключний тур 18-го щорічного конкурсу стипендіальної програми «Завтра.UA». Програма знаходить найталановитіших студентів України, надає їм фінансову підтримку для продовження освіти та реалізації власних проєктів, створює додаткові можливості для індивідуального розвитку, налагодження нових зв’язків, спілкування, обміну досвідом та інформацією.
Достойно представила спеціальність 071 «Облік і оподаткування» здобувачка вищої освіти ОС «Магістр» Юлія Куліш, яка увійшла у III тур конкурсу. Науковим керівником конкурсної роботи є к.е.н., доцент кафедри Ольга Малецька. Учасниками командної гри були магістранти закладів вищої освіти України з Харкова, Кропивницького, Вінниці, Львова. Оголошення остаточних результатів відбудеться в травні-червні 2024 року.
Зичимо успіхів і віримо у перемогу нашої конкурсантки.


3 квітня 2024 року на засадах міжуніверситетської співпраці кафедри обліку та оподаткування Львівського національного університету природокористування і кафедри фінансів, обліку та оподаткування ім. С. Юрія Навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут» було проведено в інтерактивному форматі гостьову лекцію на тему «Рахункова палата України». Лекторами-модераторами проведеного заходу виступили: к.е.н., доц. кафедри фінансів, обліку та оподаткування ім. С. Юрія, декан факультету Ірина Гуменюк та радниця члена Рахункової палати України Вікторія Ганущак.
Викладачі кафедри обліку та оподаткування ЛНУП та здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» радо відгукнулися на запрошення і долучилися до гостьової лекції.
Зокрема, Вікторія Ганущак розповіла про діяльність Рахункової палати України, її основні контрольні функції, об’єкти контролю, трансформацію і наближення методологічного забезпечення ЗДЗФК до міжнародних стандартів аудиту INTOSAI. Представлений матеріал був підкріплений цікавою та інформативною мультимедійною презентацією. Лекція була насиченою та викликала жвавий інтерес аудиторії. Слухачі мали змогу взяти участь в дискусії, отримати вичерпні відповіді на поставлені питання, позмагатись у проведеній лектором вікторині та отримати подарунки.
Щиро дякуємо за цікаву, змістовну лекцію та плідну співпрацю!


2 квітня 2024 року під час виховної години студенти факультету управління, економіки та права ЛНУП груп ОП-11 та ФІН-11 разом з наставником Русланою Андрушко переглянули комедію «Я, Побєда і Берлін», яка знята на реальних подіях життя Андрія Кузьменка.
Це не просто комедія, а фільм, який змушує задуматися над важливими життєвими цінностями: дружби, кохання, пошуку себе у житті. Режисерам вдалося передати атмосферу 90-х років, дух свободи та щирості. Акторська гра на висоті, а саундтрек додає фільму оригінальності та дарує заряд позитиву.
Справжнє українське кіно… Смішний, душевний, емоційний фільм, пізнавальна історія про наших батьків… Рекомендуємо всім!


14 березня 2024 року з нагоди Дня українського добровольця на кафедрі обліку та оподаткування проведено виховні бесіди для здобувачів освіти, а саме в групах ОП-21 (наставник – доцент Наталія Жидовська) та ОП-11, ФІН-11 (наставник – доцент Руслана Андрушко).

Також до виховних заходів долучився доцент кафедри гуманітарної освіти Ігор Баран. У вступній промові він провів паралелі між добровольцями сучасних Збройних Сил України, що в цей нелегкий час захищають Україну від російської агресії, та Героями Небесної Сотні, які пожертвували своїм життям за Свободу і Гідність, за краще майбутнє українського народу.

Ми не забудемо подвиги усіх загиблих героїв, пам’ять про них житиме вічно в наших серцях. Вони для нас – приклад мужності та любові до України.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять добровольця Тараса Чайки (10.02.1993 – 02.11.2022) – нашого випускника, Героя України (посмертно).

У своїх виступах студенти поглибили знання про героїчне минуле нашої держави, історію українських добровольців.

Захист Батьківщини та любов до неї – наші найвищі цінності!


Зустрічі студентів спеціальності «Облік і оподаткування» зі стейкхолдерами та роботодавцями є невід’ємним елементом освітнього процесу за освітньо-професійними програмами першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів. Завдяки такому формату співпраці колективом кафедри забезпечується поетапна практична підготовка майбутніх фахівців в сфері обліку, оподаткування та аудиту. Своєю чергою у здобувачів освіти за результатами співпраці бізнесу та вищої освіти формуються прикладні фахові компетентності, розвивається практичний підхід до розв’язання виробничих проблем.

У контексті інтеграції вищої освіти і виробництва 13 березня 2024 року у змішаному форматі відбулась зустріч колективу кафедри та студентів спеціальності «Облік і оподаткування» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів із головним бухгалтером ТОВ «Технокап УА» Оксаною Богданівною Хом’як.

Керівництво ТОВ «Технокап УА» постійно сприяє практичній підготовці здобувачів вищої освіти, організовуючи заняття у виробничих умовах, надаючи статистичну та облікову інформацію для здійснення студентами наукових досліджень та виконання курсових і кваліфікаційних робіт здобувачами другого (магістерського) рівня спеціальності «Облік і оподаткування».

Цього разу Оксана Богданівна по-особливому звернулась до здобувачів освітнього ступеня «Магістр», наголосивши, що саме вони незабаром поповнять нову генерацію облікових працівників, попит на яких на ринку праці зростає. При цьому функціонування бізнесу у важких умовах воєнного стану вимагає, щоб бухгалтерам були властиві гнучкі риси (soft skills), інноваційний спосіб мислення та прогресивні компетентності в галузі обліку і оподаткування для швидкого адаптування у бізнес-середовищі та виконання професійних обов’язків. Доповідачка особливу увагу звернула на: постійний особистісний і професійний розвиток фахівців у сфері обліку та оподаткування; проблеми, з якими бізнес і бухгалтерія зіштовхнулись у зв’язку з воєнним станом; взаємини бухгалтерії із зовнішніми аудиторами; специфіку податкових перевірок та відповідальність бізнесу і бухгалтерії перед контролюючими органами. Окремо Оксана Богданівна окреслила переваги бухгалтерської програми BAS Бухгалтерія, яка забезпечує автоматизацію обліку на підприємстві та яку використовують викладачі кафедри в освітньому процесі для проведення навчальної практики і практичних занять з облікових дисциплін.

Колектив кафедри обліку та оподаткування висловлює щиру вдячність головному бухгалтеру ТОВ «Технокап УА» Оксані Хом’як за багаторічну співпрацю, практичні поради та обмін думками про структуру і зміст освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів за спеціальністю «Облік і оподаткування», а також директору ТОВ «Технокап УА» Юрію Малецькому за методичну та практичну підтримку освітнього процесу, зацікавленість у підготовці фахівців з обліку і оподаткування у Львівському національному університеті природокористування.