Навчальна робота кафедри спрямована на забезпечення високої якості освіти й передбачає повне та своєчасне виконання навчальних планів та програм. Якість навчання знаходить своє відображення в професійній діяльності випускників кафедри. Значну увагу викладачі кафедри приділяють якості проведення аудиторних занять. Сформоване віртуальне навчальне середовище дозволяє використовувати навчальний контент у дистанційному форматі. При підготовці здобувачів використовується студентоцентрований підхід до вибору методів і форм навчання. Для його реалізації використовуються різноманітні методи, засоби та технології навчання. Заняття проводять з використанням інтерактивних методів, ситуаційних вправ, ділових ігор, виконанням тестових завдань, проведенням дискусій, круглих столів.
Навчальні дисципліни, які читаються на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування: гроші і кредит та теорія фінансів, фінанси підприємств і фінансова діяльність суб’єктів господарювання, податкова справа та податкова система України, бюджетна система, фінанси природокористування; поведінкові фінанси, цифрові фінанси, страхування та страхові послуги, фінансове дизайн-мислення, податковий менеджмент, фінансовий менеджмент, банківський менеджмент, банківська справа та банківські операції, публічні та місцеві фінанси, фінансовий ринок та операції з цінними паперами, міжнародні фінансові операції, фінансова санація та банкрутство підприємств, управління фінансовою санацією підприємств, актуарні розрахунки, соціальне страхування та ін.
Кафедрою активізується залучення в освітній процес стейкголдерів для якісної підготовки фахівців фінансового сектора економіки України. Така співпраця дає можливість розширити необхідні компетенції та підготувати затребуваних спеціалістів банківської сфери. Здобувачі освіти навчання проходять практику на підприємствах, у фінансово-кредитних установах, комерційних банках, страхових компаніях, в управлінських структурах державної виконавчої влади. Актуальною формою співробітництва для навчального процесу є функціонування філій кафедри на базі фінансових інституцій, організацій, підприємств.
Усе це робить навчальний процес цікавим і дозволяє практично закріплювати отримані знання.