Першим заходом Фестивалю науки у ЛНАУ став науковий семінар «Розвиток агрохолдингів: зарубіжний та вітчизняний досвід». Семінар організувала і провела кафедра права і підприємництва у співпраці із кафедрою міжнародної економіки, туризму і менеджменту ЗЕД. В меморіальній аудиторії ім. проф. Є. Храпливого зібрались вчені економічного факультету, гості із львівських університетів і науково-дослідних інститутів. Оскільки підготовча робота і організація семінару відбувалась із залученням інформаційних технологій, значна частина виступів, повідомлень, тез та коментарів надійшла на спеціально створену сторінку у Фейсбуці. Особливим гостем семінару був кореспондент відомої газети «Дзеркало тижня» Василь Худицький.

Розпочинаючи семінар, проректор з наукової роботи проф. Ігор Яців наголосив на особливостях приведення Фестивалю науки у нашому університеті, відзначив особливу актуальність теми, наголосив на органічному поєднанні вітчизняного та зарубіжного досвіду розвитку агрохолдингів. Декан факультету в. о. проф. Ярослав Янишин повідомив про основні проблеми та перспективи діяльності великих сільськогосподарських підприємств в області, торкнувся питань оренди землі, розвитку інфраструктури, адміністративної реформи.

Основними програмними позиціями семінару були відеофільм-презентація про чеський агрохолдинг «Трхови Штєпанов» (проф. Юрій Губені) та презентація «Діяльність агроходингів в Україні» (к. е. н. Роман Хирівський). Цікавими були повідомлення професорів Георгія Черевка і Василя Липчука, доцента Алли Желєзняк, а також гостей семінару ст. наук. співр. Інни Куліш (ІРД ім. М. Долішнього) та Любомира Казьміра (ІРД ім. М. Долішнього). Учасники семінару мали змогу ознайомитись із стендовими повідомленнями проф. Ігоря Костирка, проф. Олександра Гуторова (Харківський НАУ ім. В. Докучаєва), проф. Вікторії Онєгіної (Харківський НТУ ім. П. Василенка), доц. Катерини Марченко (Житомирський НТУ) та багатьма іншими. В обговоренні взяли участь доценти Іван Тофан, Ганна Антонюк, Роман Дудяк, Петро Оліщук, Василь Андріїв, Марта Ольховська (Львівський інститут МАУП), Віталій Бойко та Андрій Бурак. Питання використання землі великими підприємствами детально висвітлив почесний працівник кафедри права і підприємництва доц. Роман Возняк. Було розглянуто й інші проблеми діяльності агрохолдингів. Зокрема, дискусія торкнулась результатів опитування в соціальній мережі Фейсбук за темою семінару.

Оскільки семінар відбувався у день св. Юрія (Георгія), відомого патрона землеробів, то учасники оплесками привітали присутніх у залі проф. Юрія Губені, проф. Георгія Черевка та студента потоку Мо-III Юрія Іваницького.

За результатами роботи семінару прийнято рішення, яке буде доведено до наукових установ та органів державного управління. Активні учасники семінару отримали Сертифікати. Наукова дискусія щодо проблем і перспектив розвитку агрохолдингів та великих аграрних підприємств продовжується. Детальніше із матеріалами семінару можна ознайомитись за адресою https://www.facebook.com/events/802194529834792/