20 жовтня 2015 року в конференц-залі Національного університету «Львівська політехніка» Асоціація роботодавців Львівської області презентувала перед представниками органів влади, наукових установ та науковцями вищих навчальних закладів Львівщини проект альтернативної концепції податкової реформи в Україні. Представниками круглого столу від кафедри фінансів і кредиту Львівського національного аграрного університету були кандидат економічних наук, доцент Іван Миколайович Тофан та студентка спеціальності «Фінанси» Христина Проць, яка разом зі своїм науковим керівником проводить дослідження в напрямку вирішення проблемних аспектів оподаткування. Іван Миколайович входить в робочу групу, яка здійснює напрацювання моделей перетворень та прогнозування їх результатів для проведення податкової реформи в Україні.

Саме через фіскальну систему держава управляє бізнесом, як диригент оркестром. Вже багато років органи влади говорять про податкову реформу, маніпулюючи окремими податками, але від того економічна ситуація лише погіршується. З метою покращення економічної ситуації учасники круглого столу розглядали низку важливих питань, які стосуються податків, дискутували, задавали один одному питання і таким чином сформували спільну концепцію податкової реформи.

Завершальним етапом проведеного круглого столу було винесення пропозиції для реформи на основі мотивації до детінізації економіки, пожвавлення споживання в Україні шляхом встановлення нульової ставки ПДВ на продукти харчування, скасування єдиного соціального внеску та заміни його новим компенсатором у вигляді податку з продажів, стимулювання зростання виробництва в державі та росту оплати праці. Дані пропоновані зміни не суперечать вимогам договору про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Тому усі присутні на круглому столі фахівці, а саме представники фіскальної служби, підприємці, науковці дійшли висновку, що справжня податкова реформа ще попереду і варто сподіватися, що вона буде в інтересах платників податків.