Аспірантка кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Катерина Сиротюк (науковий керівник: д.е.н., проф. І.Г. Костирко) повернулася зі стажування за стипендіальною програмою Уряду Республіки Польща «Польський Еразмус для України».

Дану стипендіальну програму Уряд Республіки Польща запровадив з метою підтримки процесу створення демократичних інститутів і розвитку суспільного капіталу в Україні в рамках короткострокового освітнього циклу.

Стажування проходило протягом двох семестрів:

ІІ семестр 2014–2015 н.р. – у Жешувській політехніці (м. Жешув) на кафедрі управління;

І семестр 2015–2016 н.р. – у Люблінській політехніці (м. Люблін) також на кафедрі управління.

Аспірантка проводила дослідження згідно теми дисертаційної роботи: «Ефективність використання біомаси для енергозабезпечення аграрних формувань», мала можливість відвідувати лекції, засідання кафедр, спілкуватися з польськими науковцями, що працюють на проблематикою розвитку біоенергетики та ефективності використання біомаси, а також працювати з науковою літературою у наукових бібліотеках вишів.

28 квітня 2015 р. взяла участь у науковій конференції «Bezpieczeństwo energetyczne na wspólnym rynku energii UE», яка відбувалася у Жешувській політехніці на кафедрі управління. Опублікувала у збірнику наукову статтю на тему: «Energetyczny potencjał biomasy rolniczo-przemysłowego kompleksu obwodu Lwowskiego».

Перебуваючи у Люблінській політехніці, підготувала до друку ще одну статтю на тему: «Czynniki rozwoju rynku bioenergii
w Polsce i Ukrainie».

Під час стажування мала нагоду побувати у Варшавськиму університеті наук про життя, де зустрілася з науковцями, які займаються проблемами біоенергетики.

Дана стипендіальна програма дала можливість відчути особливості європейської освіти, пожити і поспілкуватися в оточенні польських студентів та науковців, ознайомитися з культурою та відвідати видатні міста Польщі.