«Молодь змінить Україну» – саме таку назву носить програма Благодійного фонду Богдана Гаврилишина, відомого українського науковця, члена Римського клубу, соціального діяча та мецената, за якою українські спеціалісти віком 20–35 років мають можливість за рахунок Фонду відвідати та дослідити одну з шести європейських країн (Австрія, Німеччина, Норвегія, Польща, Швейцарія та Швеція), щоб використати отриманий досвід для впровадження реформ в Україні.

В рамках цієї програми 17-23 квітня 2016 року команда молодих людей перебувала у Польщі, а саме в м. Варшава та м. Краків. Учасником даної команди була аспірантка кафедри бухгалтерського обліку та аудиту ЛНАУ Катерина Сиротюк (науковий керівник: д.е.н., професор І.Г. Костирко).

Протягом тижня молоді люди знайомились із особливостями політичної, адміністративної, наукової та культурної систем Польщі. Відвідали найвищі структури управління та наукові заклади Польщі, а саме:

- Департамент державної служби Канцелярії прем’єр-міністра Польщі;

- Міністерство національної освіти;

- Вищий контрольний орган демократичної держави;

- Польську Раду молодіжних організацій;

- Вищу палату контролю;

- Центр громадських комунікацій;

- Варшавський університет природничих наук;

- Ягеллонський університет у Кракові.

Програма була  вельми насиченою, а зустрічі – надзвичайно цікавими та продуктивними. Після закінчення програми її учасники повинні подати рекомендації для запровадження позитивного досвіду в Україні, написати детальний звіт та захистити його у «Фонді Богдана Гаврилишина» у м. Київ.

Сподіваємось, що набутий у європейських країнах досвід знайде практичне застосування для прогресивних реформ в Україні.