21 жовтня 2016 року в Львівському національному університеті ім. Івана Франка відбувся міжнародний інформаційний день програми Європейського Союзу Еразмус+, в якому взяли участь і представники Львівського національного аграрного університету А.М. Желєзняк, Л.П. Петришин, Г.В. Сиротюк, К.С. Сиротюк, Г.В. Брик.

В ході проведення Міжнародного інформаційного дня програми Еразмус+ представники Національного Еразмус офісу в Україні оголосили про відкриття нових конкурсів програми Еразмус+ для українських вищих навчальних закладів.

Під час інформаційної сесії представники національних Еразмус+ офісів провели консультації щодо актуальних напрямів співпраці в рамках програм Європейського Союзу. Учасникам також представили структуру програми Еразмус+, спрямованої на підтримку проектів, партнерства, заходів і мобільності у сфері освіти, підготовки, молоді та спорту; розповіли про правила участі українських вищих навчальних закладів у конкурсах програми за напрямом «Розвиток потенціалу вищої освіти» (колишня програма Темпус); надали рекомендації щодо підготовки проектних заявок.

У Міжнародному інформаційному дні взяли участь представники Національних команд експертів із реформування вищої освіти, Національних Еразмус+ офісів та університетів із країн-учасників програми Еразмус+ з 4 регіонів та 5 держав-членів Європейського Союзу: країн Західних Балкан, Східного партнерства, Середземномор’я, Середньої Азії; професори з Австрії, Німеччини, Польщі, Франції, Швеції.

Організатори заходу: Національний Еразмус+ офіс в Україні (проект ЄС) спільно з Львівським національним університетом імені Івана Франка у тісній співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні та за підтримки Міністерства освіти і науки України і Виконавчого агентства ЄС з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури.

Перелік оголошених конкурсів на подання проектних заявок на 2017 рік за напрямками:

КА1: Навчальна мобільність

Проекти з кредитної мобільності у сфері вищої освіти – 2 лютого 2017 р.

Проекти спільних магістерських програм Еразмус+: Еразмус Мундус – 16 лютого 2017 р.

КА2: Проекти співпраці задля розвитку інновацій та обміну кращими практиками у галузі вищої освіти

Розвиток потенціалу у сфері вищої освіти – 9 лютого 2017 р.

Стратегічні партнерства – 29 березня 2017 р.

Альянси знань – 28 лютого 2017 р.

Жан Моне: Модулі, Кафедри, Центри досконалості, Підтримка асоціацій, Мережі, Проекти – 23 лютого 2017 р.

Детальніша інформація про конкурси: http://erasmusplus.org.ua/novyny/1413-vidkryto-konkurs-2017-prohramy-erazmus-za-napryamamy-ka1-ka2-ta-zhan-mone.html

Детальніша інформація про захід: http://vnz.org.ua/novyny/podiyi/9662-u-lvivskomu-universyteti-vidbuvsja-mizhnarodnyj-informatsijnyj-den-programy-evropejskogo-sojuzu-erazmus-dlja-vnz