Наприкінці червня цього року група львівських науковців, основне ядро яких складали працівники кафедри права і підприємництва, взяли участь у науково-практичному семінарі «Розвиток сільських територій в умовах децентралізації та європейської інтеграції», який відбувся у Маневичах на Волині. Гостинними господарями семінару були нещодавні працівники нашого факультету: голова РДА доц. Андрій Линдюк та його перший заступник в.о. доц. Андрій Бурак.

Діловий стиль, вправна організація, використання інтерактивних інструментів, вміння слухати людей і провадити дискусію – основні ознаки цього семінару. «Одним із першочергових завдань децентралізації влади в Україні є проведення реформ для підвищення економічного розвитку держави та добробуту громадян», – ствердив голова районної державної адміністрації Андрій Олександрович Линдюк. А вдосконалювати і виправляти є що, і не завше це якісь великі реформи чи модернізації. Професор Олександр Біттер (Львівська ДФА) говорив про економічний потенціал району та його аграрної сфери. Проф. Юрій Губені детально зупинився на питаннях міжнародного співробітництва та інформаційної підтримки реформ.

Доц. Петро Оліщук, цитуючи дуже вдалу фразу В’ячеслава Липинського із обкладинки власної наукової монографії, наголосив на важливості поєднання місцевих ініціатив та зусиль влади. Доц. Віталій Бойко оцінив перспективи різних варіантів об’єднання громад, наголосивши на особливостях формування об’єднаних бюджетів.

 Учасники семінару відвідали низку підприємств та організацій району, зокрема  територіальний центр соціального обслуговування, школу дитячої творчості та краєзнавчий музей, ознайомились із особливостями їх роботи та розвитку. Чимало нового можна було дізнатись при відвіданні Маневицького лісомисливського господарства, підприємств ПольКо та Хайбері. Вдалось скуштувати цілющої води із джерел у с. Оконськ та побачити весь цикл вирощування форелі. Приємним було перебування в Центрі польсько-українського діалогу у с. Костюхнівка – тут переплелась трагічна польська історія та сучасна співпраця наших країн.

Підводячи підсумок семінару, заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук відзначив тривалу співпрацю громад та органів управління з науковцями зі Львова. Він висловив переконання, що подібні семінари дозволяють по-новому оцінити ситуацію, визначити орієнтири розвитку та співпраці науки та практики.