Навіть не усім фахівцям відомо, що Львів – батьківщина відомого економіста Людвіга фон Мізеса. Творчий доробок Мізеса та його учнів, найяскравіший серед яких – Нобелівський лауреат Фрідріх фон Гаєк, наскрізь пронизаний ідеєю економічного лібералізму та раціональності в господарському житті. Фактично Л. Мізес заклав основи так званої австрійської школи політичної економії. Він був непримиренним критиком соціалістичної планової економіки та економічного конструктивізму.
Науковці Львова відроджують не лише пам’ять про відомого львів’янина, але також намагаються поширювати у суспільстві, наскрізь пронизаному популізмом, ідеї економічного лібералізму та раціональності. Тому 1-3 жовтня вже втретє у Львові проводиться конференція з серії «Людвіґ фон Мізес і сучасні суспільства». Ідея конференції та її організаційний задум належить кафедрі політичних наук і філософії ЛРІДУ НАДУ. Цьогорічна міжнародна конференція мала назву «Лібералізм, посткомунізм і реформи».


До участі у заході запрошені науковці з України, Сполучених Штатів Америки, Австрії, Словенії та Бельгії. Відрадно, що у роботі конференції взяв участь завідувач кафедри права і підприємництва проф. Юрій Губені. Як відомо, професор Ю. Губені є переконаним прихильником економічного лібералізму, в тому числі в аграрній політиці та практиці. Тому його доповідь та яскрава презентація «Економічний лібералізм vs Патерналізм: пошук в аграрних трансформаціях постсоціалістичного типу» викликали значне зацікавлення та дискусію. Учасники конференції відзначили особливу роль економічного лібералізму в побудові раціональної та ефективної економіки.