«Носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Україні є народ.
(ст.5 Конституції України)
В рамках проведення Всеукраїнського тижня права кафедра права і підприємництва спільно з деканатом економічного факультету провела семінар на тему «Правове регулювання виборчої системи України». Учасниками семінару були студенти землевпорядного факультету, факультету механіки та енергетики, факультету будівництва та архітектури. В заході взяли участь заступник декана економічного факультету доцент Г.В. Брик, викладачі кафедри, а також гість – колишній працівник кафедри, екс-мер м. Дубляни першого демократичного скликання З.С. Шустерук.
У вступному слові завідувач кафедри професор Ю.Е. Губені привітав учасників семінару, наголосив на важливості проведення подібних заходів та ролі виборчої системи у формуванні громадянського суспільства. Заступник завідувача кафедри, в.о. доцента П.О. Оліщук ознайомив учасників семінару з основними положеннями Закону України «Про місцеві вибори» та запропонував переглянути відеоролик з роз’яснення особливостей проведення виборчого процесу. У своєму повідомленні доцент А.О. Іванов розповів учасникам семінару про відповідальність за порушення виборчого законодавства. У зверненні до присутніх гість заходу З.С. Шустерук провів паралелі між виборчим законодавством початку незалежності нашої держави та сучасними нормами виборчого права, а також наголосив на ролі молоді у виборчих процесах.
Після завершення основних повідомлень учасники заходу перейшли до запитань-відповідей. Слід зауважити, що працівники кафедри мають значний досвід в організації проведення виборів, оскільки неодноразово брали участь у роботі дільничних та окружних виборчих комісій, проведенні екзит-полів, а також обиралися до місцевих рад, тому відповіді на запитання надавалися з наведенням конкретних прикладів. Підсумовуючи роботу семінару, професор Ю.Е. Губені наголосив на дотриманні виборчого законодавства України, навів цитати про важливість участі у виборах, подякував присутнім за результативну роботу семінару та побажав активності у демократичних процесах.