Невід’ємною складовою освітнього процесу в університеті, поряд із навчанням, є науково-дослідна робота студентів. цей вид роботи полягає в пошуковій діяльності, що виражається насамперед у самостійному творчому дослідженні. така діяльність за допомогою наукових методів спрямована на виявлення і пояснення раціональних шляхів та процесів, теоретичне й експериментальне обґрунтування фактів, що в кінцевому результаті приведе до нового рішення досліджуваної проблеми. забезпечуючи всезростаючі вимоги ринку праці до рівня підготовки спеціалістів, наукова творчість студентів на кафедрі бухгалтерського обліку і аудиту вже стала звичним засобом розвитку майбутніх фахівців та елементом їх професійної підготовки.

12 квітня 2016 року традиційна робота студентського наукового гуртка «Облік – мова бізнесу» у рамках Звітної студентської наукової конференції за результатами досліджень у 2015 році набула дещо іншого формату. з метою розширення співпраці та організації спільних наукових досліджень на розширене засідання гуртка були запрошені студенти із коледжів ЛНАУ: Д. Горбань, І. Зубко, Г. Шільберг (Горохівський коледж), О. Баран, З. Дулиба (Золочівський коледж), Т. Куриляк (Вишнянський коледж), Х. Хомин, М. Турчак (Стрийський коледж), Г. Яценюк, А. Гурак (Тлумацький коледж) та Ю. Грицюк (Шацький коледж).

 Згідно з програмою, засідання розпочали заступник завідувача кафедри з наукової роботи к.е.н., доцент Л.Б. Гнатишин та керівник гуртка к.е.н., доцент О.С. Прокопишин. у вступному слові Л.Б. Гнатишин звернула увагу на особливу роль наукової роботи студентів у підвищенні їх вміння логічно мислити, інтелектуального рівня, здатності приймати неординарні рішення. студенти погодились із тезою, що набуті в результаті науково-дослідної роботи майстерність та навики значною мірою підвищують конкурентоспроможність майбутніх бухгалтерів та аналітиків. О.С. Прокопишин побажала учасникам плідної праці та подальших успіхів. 

Під час виступів студенти-гуртківці брали активну участь у дискусії щодо проблемних питань обліково-аналітичного забезпечення та організації контрольної діяльності суб’єктів господарювання. особливої уваги заслуговують доповіді н. підцерковної, н. романів, т. савчина, н. велінець, в. цепок, Н. Турчиняк, о. шийки (ЛНАУ), Д. Горбаня, І. Зубко (Горохівський коледж), Т. Куриляк (Вишнянський коледж), М. Турчак (Стрийський коледж), Г. Яценюк (Тлумацький коледж). 

також слід відмітити наполегливу організаційну роботу старости гуртка – студентки групи Оа-21 Мар’яни Хомин.

Кращі наукові доповіді були відзначені дипломами. Всім учасникам вручили подяки за активну участь у роботі і етапу конференції.

учасники заходу наголосили на доцільності видання спільного збірника наукових праць за результатами роботи розширеного засідання гуртка і досліджень студентів ЛНАУ та коледжів. крім того, колектив кафедри бухгалтерського обліку і аудиту та викладачі коледжів намітили наступні спільні проекти, які сприятимуть підвищенню ефективності роботи з професійної орієнтації серед студентів коледжів.

Після наполегливої творчої дискусії студенти коледжів мали можливість познайомитися з університетом та побачити мальовниче студентське містечко.