Наш університет підтримує тривалі та плідні академічні стосунки із одним з найавторитетніших аграрних закладів Центральної Європи – Чеським сільськогосподарським університетом (ČAU-CULS). Саме завдяки цій співпраці група викладачів економічного факультету (проф. Юрій Губені, доц. Віталій Бойко, в. о. доц. Петро Оліщук взяли участь у науковій конференції Agrarni perspektivy–XXV
Цьогорічна, уже двадцять п’ята конференція була присвячена глобальним та європейським змінам у сільському господарстві та розвитку сільських територій.
На пленарному засіданні, що проходило у новому, по-сучасному обладнаному навчальному корпусі «Т» економічного факультету ЧАУ, численних гостей із зарубіжжя, відомих чеських вчених, представників наукових партнерів університету в короткій промові привітав декан факультету (PEF ČZU) д-р. Мартін Пелікан. Серед іншого він відзначив присутність української делегації, зокрема групи науковців із нашого університету, та наголосив, що у стінах їх навчального закладу все частіше чути українську мову, і це додає оптимізму нашій співпраці.
Після вступних промов пленарне засідання розпочав заступник міністра сільського господарства Чеської республіки Їжі Шір повідомленням про основні зміни у європейському сільському господарстві. Відомий американський вчений проф. Уільям Майєр окреслив у доповіді головні світові тенденції у аграрній сфері та їх вплив на європейську продовольчу перспективу. Проф. Тінг Зуо (Китай) детально розповів про вплив сільського господарства на подолання бідності. Кліматичні зміни та їх вплив на аграрне виробництво й продовольчий сектор розкрив ірландський професор Кейвін Хандрахан. А на завершення пленарної сесії проф. Філіпп Барн навів приклади ситуаційного аналізу за одним із регіонів Південної Бельгії.
Сесійне засідання секції №10, в якому взяли участь і виступили наші науковці, модерував перший проректор проф. Міхаїл Лоштяк. Воно було присвячене соціальним, економічним та середовищним проблемам агробізнесу. Вступне слово чеською мовою проф. Ю. Губені та доповідь англійською мовою доц. В. Бойка, у супроводі презентації, яку підготував в. о. доц. П. Оліщук, органічно вплелися у мереживо доповідей інших зарубіжних учасників, та започаткували дискусію щодо соціальної складової підприємництва.
Також наші вчені взяли участь у круглих столах: «Продовольчі мережі та їх вплив на аграрний ринок» та «Дорога вода, вода дорога – вартість води у економіці аграрного сектору», де мали коротку зустріч із багатолітніми партнерами із НДІ економіки та інформації сільського господарства Чеської Республіки д-рами Й. Мезерою та В. Плашілом.
Окрім цього, уже в кулуарах конференції вчені ЛНАУ зустрілися з екс-ректором, відомим вченим-економістом проф. Яном Гроном та керівником Програмної ради конференції проф. Мірославом Сватошем, відвідали міжнародне відділення економічного факультету та окремі його кафедри. Бажання відвідати Львів та прочитати декілька лекцій нашим студентам висловив проф. Еамон Леніхан (Ірландія), який уже мав подібну практику в недалекому минулому під час перебування наших студентів у Празі.
Під час оглядин академічного кампусу можна було побачити динаміку та сучасність цієї відомої високої школи – сучасні або відремонтовані й утеплені будівлі, модерний Інформаційний центр, яскравий стадіон, затишні та комфортні гуртожитки і чудовий дизайн території. Навіть кольорова гама академмістечка, де кожен факультет має свою барву в оформленні, викликають захоплення. Організація навчального процесу та діяльності у цьому університеті просто вражають.
Чимало учасників конференції у Празі, дізнавшись про відзначення у ці ж дні 160-річчя нашого університету, висловлювали не лише слова привітань, але побажання подальшого академічного розвитку.