Міжнародну конференцію під такою назвою провела в останні дні вересня Львівська аграрна палата. Як відомо, наприкінці 1997 року Львівська обласна рада, чи не вперше у нашій країні, створила добровільну громадську організацію – Львівську аграрну палату. Основною метою цієї організації була участь у формуванні місцевої сільськогосподарської політики, напрацювання пропозицій по її вдосконаленню.

У міжнародній конференції взяли участь і викладачі нашого університету, зокрема проф. Іван Шувар, проф. Юрій Губені та доц. Іван Тофан. Треба відзначити, що серед присутніх було багато випускників ЛНАУ, що займають найрізноманітніші посади в органах управління або успішно здійснюють підприємницьку діяльність на селі. Конференція зібрала широке гроно вітчизняних та зарубіжних гостей, насамперед із Франції, Німеччини, Туреччини, Польщі.

Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий надіслав учасниками зібрання урочисте привітання, а очільник області Олег Синютка та директор департаменту агропромислового розвитку Наталія Хмиз висловили свої побажання учасникам конференції особисто. У пленарному виступі Н. Хмиз, зокрема, наголосила на основних напрямках співпраці органів виконавчої влади із Львівською аграрною палатою.

Виступаючи на пленарному засіданні, представник Сільськогосподарської палати землі Нижня Саксонія (Німеччина) Ханс Хассенпфлюг детально описав побудову, принципи діяльності та фінансування власної інституції. Він наголосив, що важливим у діяльності сільськогосподарських палат є конкретність, чіткість та реальна робота. Тому, на його думку, дорожня карта побудови подібної моделі в Україні має бути чіткою, юридично обґрунтованою і мати стислий характер. Відомий нашим викладачам радник Посольства Франції Ніколя Перен, виявляється, є одночасно Президентом сільськогосподарської палати регіону Іль-де-Франс. Він розповів не лише про відмінності французької моделі, але й наголосив на важливості системи фінансування та суспільного контролю.

Група представників Польщі (Сільськогосподарські палати різних рівнів із Люблінського воєводства) розповіли про завдання та компетенції їх інституцій та зростаючу роль у розвитку сільських територій. Природно, що ці та інші виступи пробудили чималу дискусію, в якій взяли участь чимало практиків, науковців та гостей конференції.

Слід зазначити, що організатори конференції, насамперед Президент Аграрної палати Львівщини проф. Павло Музика та голова управи Ігор Вуйцик, створили усі умови для повноцінної роботи, обміну думками й комунікації. В залі та кулуарах дискутували й обмінювались думками чимало відомих аграрників, авторитетних керівників, науковців, що сприяло досягненню визначеної мети. Для учасників конференції також була передбачена цікава програма відвідин сільськогосподарських, торгових та обслуговуючих підприємств та ознайомчий виїзд у с. Галичани Городоцького району.