3-4 листопада 2016 року у Львові пройшов масштабний захід, учасниками якого було вище керівництво держави – Президент України П.О. Порошенко, Перший віце-прем’єр-міністр, Міністр економічного розвитку і торгівлі України С. І. Кубів, Міністр інфраструктури України В.В. Омелян, що значно підвищило його статус. Участь також взяли очільники обласних державних адміністрацій, іноземні інвестори, підприємці, імпортери, дипломати, представники міжнародних фондів Бізнес Асоціації, банків, навчальних закладів. Представниками від Львівського національного аграрного університету були викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування.
В рамках ХVІ Міжнародного економічного форуму у Львові відбувалися панельні дискусії у трьох секціях. У перший день обговорення стосувалися інвестиційного клімату, рівня безробіття, оплати і оподаткування праці, переваг ведення бізнесу та економічних перспектив регіону. На наступний день відбувалися панелі, присвячені питанням енергоефективності, транскордонного співробітництва та розвитку агропромислового виробництва. Першу секцію «Агропродукція – прорив на зовнішній ринок», де обговорювалися засоби підвищення ефективності аграрного сектору економіки та залучення додаткових фінансових ресурсів у сільське господарство Львівщини, відвідали к.е.н., доцент О.В. Рубай та к.е.н., доцент М.М. Богач. Учасниками другої («Стала енергетична політика як передумова для енергетичної незалежності громади») та третьої («Активізація транскордонного співробітництва як чинник європейської інтеграції») секцій були к.е.н., доцент Г.В. Східницька та к.е.н., в.о. доцента Р.І. Содома. Під час розгляду актуальних питань сьогодення значна увага приділялася ролі банківської системи, перспективам та умовам кредитування на реалізацію енергоефективних проектів. Також дискутували з проблемних питань щодо залучення міжнародної фінансової допомоги і її ефективності для розвитку Львівщини та перспективи транскордонного співробітництва на державному рівні.
Результати та дискусійні моменти Форуму були націлені на розвиток міжнародної економічної інтеграції, демонстрацію існуючих можливостей і перспектив розвитку конкурентоспроможних регіонів, спрямування інвестицій в економіку та створення нових робочих місць.
Подібні заходи сприяють розширенню кругозору учасників для використання практичних рекомендацій у освітньому просторі. Отримана інформація слугуватиме викладачам кафедри фінансів, банківської справи та страхування для підвищення інтелектуального потенціалу через систематизацію знань та умінь і успішної підготовки фахівців фінансової сфери.