Кафедра підприємництва та торгівлі декларує у власній Стратегії розвитку використання різноманітних новацій в освітній діяльності. На початку навчального року цей напрям удосконалення навчання почав активно розвиватися. За сприяння керівництва університету було придбано та встановлено цілісний навчальний комплекс – Навчальний пункт адміністрування торговельним бізнесом. У складі комплексу, спроєктованого працівниками кафедри, – комплекс торговельного обладнання (робочий стіл Modern-Expo, касовий термінал UNS Orion, детектор валюти Спектр-5, зчитувач штрих-кодів DS 2208, електронна вага ВТА-60/15, термопринтер ASAP POS та касовий блок), а також ліцензований програмний пакет SkyService.
Паралельно відбувалось інтенсивне навчання викладачів кафедри, тренінги та адаптація аудиторії для візуалізації та проєктування на екран. Одночасно ми сформували навчальний набір товарів та внесли їх штрих-коди і характеристики в базу даних. Навіть розробили макет чека з використанням кафедрального логотипа.
Чи не найпершу апробацію в формі ділової гри – реальної покупки – виконали очільник університету проф. Іван Парубчак та декан факультету доц. Володимир Ковалів. А далі ми включили ті чи інші навчальні заняття із використанням Навчального пункту в освітній процес. Так, в рамках курсу «Підприємництво та бізнес-культура» студенти більшості спеціальностей ознайомились з теоретичним та практичним використанням комплексу. Але, звичайно, найбільше комплекс використовувався у вивченні дисциплін освітньої програми «Підприємництво та торгівля»: «Комерційне торговельне підприємництво», «Підприємництво в сфері послуг», «Управління продажами та клієнтським сервісом». Також практичними тренінгами було охоплено студентів ОС «Магістр» з факультету управління, економіки та права, а також інших факультетів університету.
Під час підведення перших підсумків функціонування Навчального пункту адміністрування торговельним бізнесом завідувач кафедри проф. Юрій Губені назвав основні позитивні наслідки освітньої новації. Позитивні результати та зацікавленість студентів відзначили проф. Ігор Яців, доценти Наталія Зеліско та Наталія Райтер. В свою чергу доценти Володимир Крупа та Ольга Лисюк окреслили напрямки розвитку використання Навчального пункту та його важливого елемента – програмного пакета SkyService.
Новації та ліцензовані програмні продукти все більше використовуються у навчальному процесі кафедри підприємництва та торгівлі. Це відповідає затвердженій Стратегії розвитку кафедри та потребам ринку праці.