Перебуваючи в Харкові, к.т.н. в.о. доц. кафедри машинобудування Р.В. Гуменюк мав нагоду відвідати науково-виробниче підприємство «Мікротех», засноване в 1995 році у Харкові провідними технологами-інструментальниками космічної промисловості. У 2008 році підприємство відкрило новий лабораторно-виробничий комплекс, де і базується дотепер. Еталонний вимірювач виробництва харківського підприємства «Мікротех» використовують в Україні понад 3000 підприємств. Індикатори, мікрометри, штангенциркулі, нутроміри та кутоміри «Мікротех» за результатами державних випробувань занесені до Державного Реєстру України як найбільш сприятливі до використання та 5 разів відзначені на конкурсі «100 кращих товарів України». Поряд з виробництвом масового стандартизованого інструменту та обладнання «Мікротех» розробило, запатентувало та серійно виробляє інноваційні типи продукції:

- штангенциркулі та індикатори із вбудованим мінікомп’ютером для компенсації похибки та статистичної обробки даних;

- штангенциркулі, мікрометри, індикатори з бездротовою передачею даних на ПК або планшет;

- прецизійні штангенциркулі з модулем контролю вимірювального зусилля з похибкою до 5 мікрон та дискретністю 1 мікрон;

- нутроміри індикаторні та мікрометричні глибиною вимірювань до 10 метрів;

- модульні мікрометри діапазоном вимірювань до 10 метрів;

- спеціалізований вимірювальний інструмент за запитом замовника.

Дякуємо директору підприємства Борису Павловичу за змістовне ознайомлення з підприємством (дільниця складання, лазерна, станочна, метрології, сервісу, точної механіки, 2D та 3D контролю, автоматичні стенди і ін.) та допомогу в облаштуванні лабораторії «Мікротех» на кафедрі машинобудування у Львівському НАУ.

Придбати вимірювач «Мікротех» можна безпосередньо у виробника або звернувшись до Р.В. Гуменюка.