На Новий рік прийнято дарувати новорічні подарунки. Цієї традиції вже в котрий раз дотримуються партнери-виробничники факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП. Особливо щедрим на подарунки від них виявився початок Нового 2025 року. Ними було передано на безоплатній основі кафедрам факультету 4 цінні ноутбуки, які адаптовані під ліцензійне програмне забезпечення SolidWorks, три сучасні 3D-принтери Bambu Lab А1, два відеопроєктори для лекційних аудиторій тощо.
Хочемо висловити найщирішу подяку нашим фірмам-партнерам, особливо їх керівникам, які в черговий раз долучилися до покращення матеріально-технічної бази факультету, зокрема:
2024 рік виявився доволі успішним для факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП в плані розширення співпраці з партнерами-виробничниками. За їх безпосередньої участі було відкрито низку лабораторій, кафедри факультету поповнилися комп’ютерною технікою та робототехнікою, лекційні аудиторії – відеопроєкторами, набули ошатного вигляду навчальні і допоміжні приміщення. Така допомога з боку наших партнерів заслуговує на особливу увагу і подяку. І слова поваги, шани, вдячності на адресу партнерів-виробничників прозвучали, але в особливий спосіб. Вони пролунали з уст учасників факультетського Вертепу, який напередодні прийдешніх Різдвяних свят та Нового року відвідав більшість цих підприємств, зокрема Craft Innovations, ТОВ «Енергомонтажвентиляція», NG Metal Ukraine, ACO Industries Ukraine, ТОВ «Гульдманн Україна», компанію «Контінентал Фармерз Груп».
15 листопада 2024 року на факультеті механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП відповідно до програми підвищення кваліфікації викладачів «Технології Industry 5.0 в сфері машинобудування, енергетики, агроінженерії та автомобільного транспорту» відбулася чергова лекція на тему «Методи віддаленої діагностики сучасних тракторів». Її провели сертифіковані інженери, технічні спеціалісти з колісних тракторів Fendt Ігор Кандирін і Тарас Мельников. Лектори в доступній формі на прикладі марки Fendt ознайомили присутніх з телеметрією сучасного трактора – віддаленим вимірюванням низки параметрів основних його систем з подальшим надсиланням по телекомунікації до споживачів, якими в основному є сервісні служби. Особлива увага була звернута на CAN BUS комунікацію – мережу, призначену для передачі даних між блоками управління трактора, та побудовану на ній систему віддаленої діагностики будь-якої його системи чи блоку управління. На багатьох реальних прикладах було показано можливості віддаленої діагностики аналізувати можливі відмови у роботі трактора та попереджати їх появу.
Лекція викликала величезну зацікавленість у слухачів. Вони поставили лекторам низку запитань, на які отримали повноцінні відповіді.
Декан факультету Степан Ковалишин щиро подякував Ігорю Кандиріну та Тарасу Мельникову за проведене заняття і від імені присутніх запросив їх провести наступну лекцію, присвячену ознайомленню з трансмісією Vario ML400 тракторів Fendt.
8 листопада 2024 року в черговий раз факультет механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП відвідала делегація компанії «Мехатроніка» (м. Познань, Польща) на чолі з її керівником Річардом Кендзею. Гостям було презентовано нові лабораторії факультету, ознайомлено їх із навчальним процесом, зокрема із використанням в навчальному процесі студентів інженерних спеціальностей навчально-демонстраційних стендів виробництва даної компанії. Під час зустрічі було узгоджено процес передачі іншого обладнання, яке компанія «Мехатроніка» виготовила для ЛНУП і планує передати у вигляді спонсорської допомоги.
Щиро дякуємо пану Річарду Кендзі за довготривалу та дієву співпрацю і маємо надію на її суттєве розширення.
На кафедрі відбулася демонстрація легкого військового тактичного автомобіля-багі «Мамай», який є розробкою аспіранта кафедри автомобілів і тракторів Львівського національного університету природокористування Тараса Крайника. Це легкий, маневрений і потужний дизельний автомобіль з м’якою і високою підвіскою.
Працюємо всі на перемогу!
Для студентів-магістрів спеціальності «Автомобільний транспорт» 9 травня інженер з випробувань 1 категорії Державного підприємства «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем» (ДП НДІ «Система») Остап Кравець провів лекцію на тему «Комплекс випробувань для сертифікації колісних транспортних засобів». Даний науково-дослідний інститут, що знаходиться у м. Львів, був заснований під керівництвом доктора технічних наук, професора кафедри автомобілів і тракторів Любомира Васильовича Крайника.
На лекції студенти дізнались про особливості сертифікації та технічного контролю автомобілів у лабораторних умовах. Лектором було описано всі складності, що виникають під час сертифікації автомобілів, привезених з-за закордону (особливо це стосується автомобілів виробництва США, де нормативна база не відповідає вимогам ЄС). Студенти також були ознайомлені з сучасним лабораторним обладнанням та прикладом діагностики гальмівної системи автомобіля на стенді.
10 квітня на кафедрі автомобілів і тракторів факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій відбулося публічне обговорення освітньо-професійних програм підготовки здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 274 «Автомобільний транспорт». До обговорення долучилися стейкхолдери, роботодавці, випускники, розробники ОПП, науково-педагогічні працівники випускових кафедр, студенти спеціальності 274 «Автомобільний транспорт».
В обговоренні взяли участь: Орест Горбай, д.т.н., професор кафедри проєктування машин і автомобільного інжинірингу Національного університету «Львівська політехніка»; Віктор Шевчук, к.т.н., доц. кафедри експлуатації транспортних засобів та пожежно-рятувальної техніки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності; Микола Ворона, головний інженер ТзОВ «ФХ Сервіс»; Марко Губені, інженер з гарантійного обслуговування ТзОВ «Тойота центр Львів "Діамант"»; Лілія Струк, керівник групи менеджерів ТОВ «Соловій-Транс»; Петро Сивулька, менеджер з логістики ТОВ «Намортранс»; Михайло Грубель, д.т.н., професор, начальник кафедри автомобільної техніки Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного; Віктор Гуменюк, начальник транспорту ТзОВ «Торговий дім Бойчак».
Проаналізувавши структуру та зміст освітньо-професійних програм, учасники обговорення поділились власним баченням й пропозиціями щодо їх вдосконалення, висловили зауваження та рекомендації.
Основними рекомендаціями для бакалаврського рівня були: ширше використання системи Electude, зокрема англійською мовою; додати теми, що стосуються військових всюдиходів.
Основними рекомендаціями для магістерського рівня були: ввести теми щодо випробування електричних енергетичних установок автомобілів.
Стейкхолдери та партнери висловили свої пропозиції стосовно подальшої співпраці з випусковою кафедрою, покращення можливостей академічної мобільності учасників освітнього процесу.
26 березня провідний логіст, Manager of International Projects Development Department спільного українсько-канадського підприємства «РОСАН» к.т.н. Р.О. Крупич провів лекцію для студентів-магістрів спеціальності «Автомобільний транспорт» на тему «Логістичні системи та управління на транспорті для міжнародних перевезень».
Компанія займається логістикою мегаоператора Meest як в Україні (4000 відділень), так і в 74 країнах світу. Працює з 1989 року.
Лектор цікаво і з досвідом розповів про сучасну логістику у воєнний час, про теперішні виклики і труднощі, а також про додаткові можливості та закордонну співпрацю.
14 березня 2024 року відбувся захист докторської дисертації доцента кафедри автомобілів і тракторів ЛНУП Дмитра Рубана. Докторська дисертація на тему «Науково-прикладні основи прогностичної оцінки та формування ресурсу кузовів автобусів» за спеціальністю 05.22.02 «Автомобілі та трактори» була виконана на кафедрі автомобілів і тракторів ЛНУП під керівництвом професора Л.В. Крайника.
Робота захищена на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.20. Після жвавого обговорення всі члени ради одноголосно проголосували за присудження Д.П. Рубану наукового ступеня доктора технічних наук.
Вітаємо Дмитра Петровича з цим науковим досягненням!
7 березня на кафедрі автомобілів і тракторів для студентів першого (бакалаврського) рівня освіти зі спеціальності 274 «Автомобільний транспорт» була проведена лекція від стейкхолдера на тему «Технічне обслуговування і діагностика автомобіля Renault K». Навчання проводив головний сервісний інженер фірми «ФХ сервіс Volvo Trucks Renault Trucks» Микола Ворона.
Сторінка 1 із 6