Навчальну надсучасну лабораторію «Цифровізації в промисловості» відкрито 19 жовтня 2023 року на кафедрі інформаційних технологій факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП за сприяння компанії SIEMENS та «Благодійного Фонду Козицького».

В лабораторії створено 6 робочих місць. Вона оснащена апаратним та ліцензійним програмним забезпеченням, зокрема комп’ютерами на базі процесора Intel Core i5-12400, ОЗП 16 ГБ, SSD 500 Гб, сучасними мультимедійними засобами, комплектами мікроконтролерів ПЛК SIMATIC S7-1200 та ліцензованим програмним забезпеченням TIA Portal , яке включає в себе:
- Step7 Professional для розробки проектів програмованих логічних контролерів;
- WinCC Advanced для створення проектів візуалізацій технологічних процесів на базах PC і HMI панелей;
- PLCSIM Advanced для симуляції роботи PLC та HMI.
ПЛК Siemens SIMATIC S7-1200 – це нове покоління мікроконтролерів Siemens для компактних рішень в області автоматизації з вбудованими комунікаційними і технологічними функціями. Вони доступні як в стандартному, так і у відмовостійкому виконанні. Контроллери SIMATIC S7-1200 мають широкий спектр технологічних функцій з інтегрованою системою вводу-виводу. До складу системи входять центральні процесори трьох типів. SIMATIC S7-1200 пропонує можливості діагностики, інтегровані в систему і не потребують додаткового програмування.
Контролери здатні працювати в режимі реального часу, можуть використовуватися для побудови відносно простих вузлів локальної автоматики або ж вузлів комплексних систем автоматичного управління, що підтримують інтенсивний комунікаційний обмін даними через мережі Industrial Ethernet / PROFINET, а також PtP (Point-to-Point) з'єднання.
Основні завдання діяльності лабораторії - проведення навчання для студентів за компонентами освітніх програм різних спеціальностей, проведення навчальних практик, організації занять для підвищення кваліфікації як викладачів, так і користувачів за участю представників компанії SIEMENS.

У лабораторії проводяться заняття з дисциплін «Основи бізнес-аналітики», «Основи автоматизації проектування машин», «Автоматизація технологічних процесів», «Технічні засоби автоматизації», «Мікропроцесори і мікроконтролери», «Методи і засоби візуалізації даних».