Чергову відкриту лекцію для студентів і викладачів факультету механіки, енергетики та інформаційних Львівського НУП на тему «Енергоощадні технології тепло- та холодопостачання з використанням кліматичного обладнання» було прочитано старшим викладачем кафедри енергетики Тарасом Станицьким.
Лектором в доступній формі, аргументовано, з наведенням конкретних прикладів було ознайомлено присутніх з існуючими технологіями тепло- і холодопостачання, які реалізуються за допомогою сучасного кліматичного обладнання. Ним було доведено доцільність їх використання як з технологічної, так і з економічної точки зору.
Досить змістовна лекція завершилась низкою запитань від слухачів, на які вони отримали ґрунтовні і повні відповіді.
Чекаємо наступних лекторів для продовження розпочатого циклу відкритих лекцій.

 


25 березня 2024 р. розпочався навчальний візит завідувача кафедри енергетики Сергія Сиротюка та професора кафедри енергетики Віталія Боярчука до італійського Університету Кампанії Луїджі Ванвітеллі (Università degli Studi della Campania Luigi Vanvitelli) у межах освітнього проєкту програми Erasmus+ UKRENERGY «Інноваційні магістерські курси на підтримку покращення енергетичного та вуглецевого сліду будівельного фонду України» (англ. «Innovative Master Courses Supporting the Improvement of the Energy and Carbon Footprint of the Ukrainian Building Stock»).
Впродовж тижня буде проведено низку навчальних зустрічей, передбачених програмою проєкту.


Завідувач кафедри енергетики, доцент Сергій Сиротюк взяв участь у міжнародному онлайн-тренінгу з основ виробництва біометану в Україні. Даний захід проходив протягом 17 січня – 14 лютого 2024 року у рамках проєкту USAID «Проєкт енергетичної безпеки» у співпраці з Громадською спілкою «Біоенергетична асоціація України» (БАУ) і складався з чотирьох модулів, які включали теми, пов’язані із: загальним оглядом ринку біометану в Україні та у світі; технологіями заготівлі сировини для біогазових установок; технологією анаеробного зброджування; технологіями та засобами виробництва біогазу; технологіями та засобами збагачення біогазу до біометану; методами та способами використання отриманого біометану, а також техніко-економічного аналізу біометанового виробництва. Спікерами тренінгу виступили представники ГС «Біоенергетична асоціація України» Георгій Гелетуха, Петро Кучерук, Юрій Матвєєв, Семен Драгнєв, Анна Пастух, Володимир Крамар, Євген Олійник. Матеріали онлайн-тренінгу стануть невід’ємною складовою навчального курсу «Біоенергетика», який розробляється на кафедрі енергетики для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності «Відновлювані джерела енергії та гідроенергетика»

 

Вкладення:
Скачати цей файл (Serhiy Syrotyuk.pdf)Serhiy Syrotyuk.pdf14862 Кб

18 січня 2024 року на кафедрі енергетики відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти денної форми навчання спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» за освітньо-професійною програмою «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Усі представлені роботи виконані на належному рівні та допущені до захисту. Бажаємо здобувачам вищої освіти успіхів на захисті.

17 січня 2024 року у Львівському національному університеті природокористування з ініціативи в.о. ректора, професора Василя Лопушняка було проведено круглий стіл на тему «Біоенергетика – ключовий інструмент розвитку відновлюваної енергетики в регіоні». Захід відбувся на базі факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій.
Зі вступним словом виступив в.о. ректора ЛНУП, професор Василь Лопушняк, який наголосив на важливості підвищення енергоефективності університету, широкому використанні відновлюваної енергетики, зокрема біоенергетики. Було сказано про те, що університети повинні бути взірцем енергоефективності для громад, поширюючи технології енергоефективності через студентів.
Завідувач кафедри енергетики ЛНУП, к.т.н., доцент Сергій Сиротюк ознайомив учасників з концепцією навчально-науково-інвестиційного проєкту підвищення енергоефективності Львівського НУП, а також з ідеєю створення майданчика для обговорення можливостей, проблем та викликів біоенергетичної галузі регіону за участю всіх учасників процесу: національних та місцевих органів влади, територіальних громад, бізнесу та експертів.

Основною метою круглого столу було: обґрунтування концепції навчально-науково-інвестиційного проєкту підвищення енергоефективності Львівського національного університету природокористування (ЛНУП); створення майданчика для обговорення можливостей, проблем та викликів біоенергетичної галузі регіону за участю зацікавлених учасників процесу – національних та місцевих органів влади, територіальних громад, бізнесу, експертів тощо; створення робочої групи з розробки ТЕО для впровадження біоенергетичних технологій на об’єктах в системі ЛНУП.
Представлено концепцію навчально-науково-інвестиційного проєкту підвищення енергоефективності Львівського НУП, де одним із напрямків подальшої роботи є широке впровадження відновлюваних джерел енергії, зокрема напрацювання вчених університету, експертів, представників бізнесу в галузі біоенергетики.
Учасники круглого столу мали можливість ознайомитися з роботою енергетичного засобу (паливної печі) CampStove 2, наданого норвезькими партнерами (Норвезька народна допомога (NPA) і Фундація енергетичних ферм (EFIF)) для навчальних цілей ЛНУП, що працює на органічних відходах, біомасі та забезпечує від різниці потенціалу температур виробництво електроенергії для зарядки акумуляторів, приготування їжі, освітлення у польових, військових умовах з низькими викидами чадного газу.

 16 червня 2023 року на кафедрі енергетики відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної форми навчання спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» за освітньо-професійною програмою «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Усі представлені роботи виконані на належному рівні та допущені до захисту.

Бажаємо здобувачам вищої освіти успіхів на захисті.

3 травня 2023 року на кафедрі енергетики спільно з кафедрою електротехнічних систем було проведено обговорення освітньої програми «Відновлювані джерела енергії та гідроенергетика» за однойменною спеціальністю. До обговорення ОП долучились стейкхолдери кафедри енергетики, зокрема Михайло Мельник, регіональний радник проєкту з підтримки Фонду енергоефективності України Міжнародної фінансової корпорації, Богдан Батючик, директор ТзОВ «Енергосервіс+», Олег Лакіш, директор ТзОВ «Енергомонтажвентиляція», Євген Щука, інженер засобів диспетчерського технологічного керування ТзОВ «Еко-Оптіма».
Запровадження даної освітньої програми викликало в учасників заходу жвавий інтерес, який спричинений необхідністю підготовки кадрів для майбутньої трансформації енергетичної системи країни, що відповідатиме стратегії «зеленого» переходу за стандартами Європейського Союзу.
Завідувач кафедри, доцент Сергій Сиротюк ознайомив присутніх із підготовленими документами, необхідними для запровадження набору студентів на перший (бакалаврський) рівень вищої освіти. Зокрема, було представлено проєкт освітньої програми та навчальний план підготовки фахівців.
В дискусії було зафіксовано як загальне схвалення переліку дисциплін, так і конкретні обґрунтовані пропозиції щодо їх змістовного наповнення.
Дякуємо учасникам заходу, а особливо нашим стейкхолдерам, за змістовну та продуктивну зустріч. Очікуємо, що в подальшому заходи щодо обговорення поточного стану та перспектив розвитку освітньої програми «Відновлювані джерела енергії та гідроенергетика» будуть відбуватися регулярно та в очному режимі, що дозволить зміцнити співпрацю та покращити підготовку фахівців за даною програмою.

24 березня 2023 р. завідувач кафедри енергетики, к.т.н., доцент С.В. Сиротюк провів відкрите лабораторне заняття на тему «Дослідження електромеханічної частини вітроелектричної установки» з дисципліни «Засоби та обладнання відновлюваної енергетики» для студентів групи Ен-22сп факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій. Заняття проведено в лабораторії відновлюваної енергетики та енергозбереження ЛНУП.
Дослідження режимів роботи структурних елементів та вітроелектричної установки загалом проводилось на спеціально розробленому навчальному стенді. Зокрема, було досліджено режими роботи електрогенератора, контролера заряду акумуляторних батарей, автономного інвертора, автомата вводу резерву. Застосування частотного перетворювача, який забезпечував змінну частоту обертання вала електрогенератора, дозволило дослідити режими роботи вітроелектричної установки в широкому діапазоні модельованої швидкості вітру.
Тематика та методика проведення заняття зацікавили не лише студентів, а й декана факультету та завідувачів кафедр, які відвідали відкрите лабораторне заняття з метою обміну досвідом.
Загалом лабораторне заняття досягло своєї мети, проведене на фаховому рівні та відповідає сучасним вимогам вищої школи.

 

28 лютого 2023 року відбулась відкрита виховна година для студентів групи Ен-21 спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» на тему «Цінуйте кожну мить життя».
Під час виховної години було розглянуто наступні питання:
1. Нечітка постановка мети.
2. Відсутність пріоритетів у справах.
3. Спроби надто багато зробити за один раз.
4. Відсутність уявлення про роботу, яка повинна бути виконана.
5. Погане планування дня.
6. Завалений письмовий стіл.
7. Надмірне читання (будь-якої літератури, яка не стосується справи).
8. Недостатня мотивація.
9. Невміння сказати «Ні».
10. Відсутність самодисципліни.
11. Невміння довести справу до кінця.
12. Відволікання на зовнішні фактори (часте перевіряння поштової скриньки, посиденьки у соціальних мережах тощо).
13. Синдром відкладання.