На завершення навчальної практики студентів спеціальності 145 «Відновлювані джерела енергії та гідроенергетика» відбувся візит на Орівську ВЕС, яка входить до портфеля проєктів групи компаній ТзОВ «Еко-Оптіма» і є, напевно, найбільшим поширювачем відновлюваної енергетики в регіоні.
Студентам було продемонстровано енергетичний ланцюг від вітрового потоку, який сприймається роторами вітроелектричних установок, до передачі електричної енергії в зовнішню електромережу. Окрім цього, студенти ознайомилися зі структурою та обладнанням підстанції, а також з особливістю конструкції вітроелектричних установок, на базі яких сформовано дану ВЕС.
Дякуємо керівникам та працівникам «Еко-Оптіма» за організацію екскурсії та поширення знань з вітроенергетики, яка є невід’ємним елементом нашої енергетичної незалежності.
Черговий день навчальної практики студентів спеціальності 145 «Відновлювані джерела енергії та гідроенергетика» був присвячений візиту до ПрАТ «Компанія Ензим». Під час візиту до дільниці з очищення стічних вод служби виробництв «Компанії Ензим» студенти були ознайомлені із технологією анаеробної переробки стічних вод, яка відбувається із застосуванням біогазових установок. Крім власне біогазових установок та комплексу підготовки стічних вод до анаеробної переробки, було продемонстровано диспетчерський пункт керування системою очищення та пункт частотних перетворювачів силового обладнання дільниці.
Звичайно, що у студентів було багато запитань, частину яких було вирішено більш детально розглянути під час наступних візитів.
Дякуємо «Компанії Ензим» за відкритість та бажання поділитися власним досвідом з впровадження біогазових технологій у виробничі процеси!
Відбулося чергове практичне заняття навчальної практики студентів спеціальності 145 «Відновлювані джерела енергії та гідроенергетика». Темою практичного заняття було ознайомлення із технологією, обладнанням та отримання практичних навичок обслуговування кондиціонерів.
На даному занятті старший викладач кафедри енергетики Тарас Станицький ознайомив студентів із видами та особливостями використання холодоагентів для систем кондиціювання та продемонстрував обладнання, яке використовується для діагностики та заправки кондиціонерів. Практична частина стосувалася діагностики та заправки автомобільного кондиціонера. Зокрема, було продіагностовано автомобіль із справним кондиціонером, а також автомобіль з кондиціонером, який потребував повної заправки холодоагенту.
За цікавою розповіддю, практичною демонстрацією та обговоренням набутих знань і вмінь добіг кінця черговий день навчальної практики.
Під час навчальної практики студенти спеціальності 145 «Відновлювані джерела енергії та гідроенергетика» відвідали одне із запланованих підприємств галузі – приватне підприємство «Еко-СТ». Дане підприємство є лідером регіону із продажу, обслуговування та ремонту кондиціонерів та теплових помп торгової марки Cooper&Hunter .
Власник підприємства, старший викладач кафедри, а за сумісництвом і стейкхолдер Тарас Станицький ознайомив присутніх із технологічними новинками ринку кондиціонерів та теплових помп, з особливостями добору параметрів, експлуатації тощо.
28 травня 2024 року завідувач кафедри енергетики Сергій Сиротюк прочитав лекцію на тему «Енергоощадні системи електропостачання об’єктів з використанням фотоелектричних установок». Лекція прочитана в межах програми підвищення кваліфікації TechnoMay–2024: «Сучасна інженерія» (https://sites.google.com/tsatu.edu.ua/technomay2024/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0). Головною метою заходу є підвищення кваліфікації, обмін думками та перспективним баченням розвитку інженерної галузі, популяризація інженерно-технічної освіти в Україні.
30 квітня 2024 року на кафедрі енергетики ЛНУП було проведено конкурс «Кращий монтажник фотоелектричних установок» серед студентів електроенергетичного профілю. Конкурс проходив у яскравий сонячний день, що дозволило оцінити ефективність функціонування зібраних схем фотоелектричних установок.
Перед учасниками були поставлені наступні завдання: розробка схеми приєднання компонентів автономної фотоелектричної установки; збирання фотоелектричної установки; проведення вимірювань електричних параметрів фотопанелей, контролера та інвертора. Крім того, студенти повинні були продемонструвати вміння працювати зі спеціальним інструментом монтажників сонячних станцій.
При оцінюванні конкурсантів брались до уваги: оперативність виконання робіт, правильність складання схеми, правильність приєднання компонентів, якість вимірювання електричних параметрів та точність виконання розрахунків.
Змагання проходили у напруженій боротьбі між трьома командами, які складалися з чотирьох осіб. В результаті підрахунку отриманих балів з’ясувалося, що переможець (команда групи Вде-21сп) набрав максимальне число балів (100 балів), інші дві команди (команда групи Ен-41 та команда групи Вде-11) набрали по 94 бали.
Обладнання та інструмент для проведення конкурсу було надано стейкхолдером кафедри ПП «Еко-СТ» в особі співвласника підприємства та старшого викладача кафедри енергетики Тараса Олеговича Станицького. Загальна організація конкурсу була здійснена завідувачем кафедри енергетики Сергієм Валерійовичем Сиротюком.
Завершився конкурс врученням грамот учасникам. Церемонію вручення провів декан факультету Степан Йосифович Ковалишин.
Чергову відкриту лекцію для студентів і викладачів факультету механіки, енергетики та інформаційних Львівського НУП на тему «Енергоощадні технології тепло- та холодопостачання з використанням кліматичного обладнання» було прочитано старшим викладачем кафедри енергетики Тарасом Станицьким.
Лектором в доступній формі, аргументовано, з наведенням конкретних прикладів було ознайомлено присутніх з існуючими технологіями тепло- і холодопостачання, які реалізуються за допомогою сучасного кліматичного обладнання. Ним було доведено доцільність їх використання як з технологічної, так і з економічної точки зору.
Досить змістовна лекція завершилась низкою запитань від слухачів, на які вони отримали ґрунтовні і повні відповіді.
Чекаємо наступних лекторів для продовження розпочатого циклу відкритих лекцій.
25 березня 2024 р. розпочався навчальний візит завідувача кафедри енергетики Сергія Сиротюка та професора кафедри енергетики Віталія Боярчука до італійського Університету Кампанії Луїджі Ванвітеллі (Università degli Studi della Campania Luigi Vanvitelli) у межах освітнього проєкту програми Erasmus+ UKRENERGY «Інноваційні магістерські курси на підтримку покращення енергетичного та вуглецевого сліду будівельного фонду України» (англ. «Innovative Master Courses Supporting the Improvement of the Energy and Carbon Footprint of the Ukrainian Building Stock»).
Впродовж тижня буде проведено низку навчальних зустрічей, передбачених програмою проєкту.
Завідувач кафедри енергетики, доцент Сергій Сиротюк взяв участь у міжнародному онлайн-тренінгу з основ виробництва біометану в Україні. Даний захід проходив протягом 17 січня – 14 лютого 2024 року у рамках проєкту USAID «Проєкт енергетичної безпеки» у співпраці з Громадською спілкою «Біоенергетична асоціація України» (БАУ) і складався з чотирьох модулів, які включали теми, пов’язані із: загальним оглядом ринку біометану в Україні та у світі; технологіями заготівлі сировини для біогазових установок; технологією анаеробного зброджування; технологіями та засобами виробництва біогазу; технологіями та засобами збагачення біогазу до біометану; методами та способами використання отриманого біометану, а також техніко-економічного аналізу біометанового виробництва. Спікерами тренінгу виступили представники ГС «Біоенергетична асоціація України» Георгій Гелетуха, Петро Кучерук, Юрій Матвєєв, Семен Драгнєв, Анна Пастух, Володимир Крамар, Євген Олійник. Матеріали онлайн-тренінгу стануть невід’ємною складовою навчального курсу «Біоенергетика», який розробляється на кафедрі енергетики для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності «Відновлювані джерела енергії та гідроенергетика»
18 січня 2024 року на кафедрі енергетики відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти денної форми навчання спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» за освітньо-професійною програмою «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Усі представлені роботи виконані на належному рівні та допущені до захисту. Бажаємо здобувачам вищої освіти успіхів на захисті.
Сторінка 1 із 2