Лабораторію комп’ютерно-інтегрованих технологій відкрито 28 березня 2019 року на кафедрі інформаційних технологій факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП за сприяння і всебічної підтримки компанії «Horsch», яка є провідним світовим виробником інноваційної сільськогосподарської техніки і сучасних рішень у сферах обробітку ґрунту, посіву і захисту рослин. Відкриття лабораторії відбулося за сприяння та участі генерального директора ТОВ «Хорш Україна» Йоханнеса Клюта, а також представників компанії – регіонального менеджера з продажів Т. Рунціва, сервісного інженера С. Івасишина та директора «Золочів ТХ» О. Тютіна.
Сьогодні в ауд. 55М здобувачі університету мають можливість отримати навички із налаштування та роботи сучасного автоматизованого обладнання універсальних посівних комплексів типу «Pronto» та «Maestro».
Навчальна лабораторія оснащена макетом сівалки точного висіву Maestro SV, обладнаним цифровим сенсорним блоком управління Touch 1200. Така система підтримує протокол зв’язку ISOBUS, дає можливість взаємодіяти з GPS трекером і збирати інформацію з енергетичного засобу для того, щоб калібрувати режими роботи даного пристрою і забезпечувати необхідний режим висіву. Система забезпечує контроль виконання заданих режимів роботи висівних апаратів і завдяки оптичним сенсорам підраховує пропуски або здвоєні провисання.
Макет рядової сівалки PRONTO, яка управляється терміналом COMFORT з графічним керуванням, дозволяє в режимі реального часу контролювати робочі органи сівалки. Зокрема, контроль здійснюється за сервоприводами рядкового розподілу насіння, електроприводу загального перекриття подачі та вала контролю густоти посіву. За допомогою датчиків система контролює наповненість насіннєвого бака і можливість заклинювання матеріалу в посівному валі. Передбачається імітація роботи енергетичного засобу з підключенням ISOBUS через роз’єми. Здобувачі мають можливість виконувати калібрування висівного апарату для виконання окремих видів посівних робіт.
В лабораторії проводяться заняття з дисциплін «Теорія автоматичного керування», «Мікропроцесори та мікроконтролери», «Алгоритмізація та програмування», «Технічні засоби автоматизації», «Метрологія, технологічні вимірювання і прилади», «Сільськогосподарські машини», а також технологічні практики, що передбачені навчальними планами підготовки здобувачів, які навчаються за спеціальностями 126 «Інформаційні системи та технології», 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка», 208 «Агроінженерія».