24 квітня 2024 року на кафедрі електротехнічних систем у змішаному форматі відбулося обговорення освітніх програм «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
Обговорення відбувалося у вигляді розширеного засідання кафедри електротехнічних систем із залученням стейкхолдерів. Модератором зустрічі був С. Ковалишин, к.т.н., професор, декан факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій.
Окрім науково-педагогічних працівників кафедри, на обговоренні були присутні:
- А. Олексяк – головний енергетик лікарні Святого Пантелеймона Першого територіального медоб’єднання міста Львів;
- А. Савечка – головний інженер ТОВ «А2М»;
- Т. Михайлович – к.т.н., провідний інженер ПП «Енергопроф»;
- І. Кузніцький – начальник ДЕМ-2 Західного РЕМу ПАТ «Львівобленерго»;
- Р. Модний – диспетчер Західного РЕМу ПАТ «Львівобленерго»;
- В. Лапинський – інженер виробничо-технічного відділу виконавчої дирекції ПАТ «Львівобленерго»;
- О. Подаряща – спеціаліст з роботи з персоналом ПАТ «Львівобленерго»;
- Р. Канюк – начальник відділу КВП ТОВ «Крафт Інновейшн»;
- Р. Брикайло – керівник департаменту з управління виробництвом ДТЕК Добротвірська ТЕС;
- Є. Щука – інженер зі SCADA-систем ТзОВ «Нордік-Буд».
Науково-академічну спільноту представляли:
- Л. Давиденко – д.т.н., професор, професор кафедри електричної інженерії Луцького національного технічного університету;
- І. Щур – д.т.н., професор, завідувач кафедри електромехатроніки та комп’ютеризованих електромеханічних систем Національного університету «Львівська політехніка»;
- В. Лишук – к.т.н., доцент, доцент кафедри електроніки та телекомунікацій Луцького національного технічного університету;
- С. Ковалишин – к.т.н., професор, декан факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій ЛНУП;
- В. Власовець – д.т.н., професор, в.о. зав. кафедри машинобудування ЛНУП, гарант ОНП «Галузеве машинобудування»;
- С. Сиротюк – к.т.н., доцент, завідувач кафедри енергетики ЛНУП;
- В. Боярчук – к.т.н., професор, професор кафедри енергетики, гарант ОПП «Відновлювані джерела енергії та гідроенергетика» ЛНУП;
- С. Коробка – к.т.н., доцент, доцент кафедри енергетики ЛНУП;
- М. Бабич – к.т.н., доцент, доцент кафедри енергетики ЛНУП.
Варто відзначити, що до обговорення приєдналася робоча делегація з Полтавського державного аграрного університету (ПДАУ) у складі:
- О. Біловод – к.т.н., доцент, декан інженерно-технологічного факультету ПДАУ;
- А. Келемеш – к.т.н., доцент, доцент кафедри агроінженерії та автомобільного транспорту ПДАУ, гарант ОНП «Сервісна інженерія» ПДАУ;
- С. Ляшенко – к.т.н., доцент, доцент кафедри агроінженерії та автомобільного транспорту, гарант ОПП «Технології та засоби механізації сільськогосподарського виробництва» ПДАУ;
- Д. Тарасенко – асистент кафедри механічної та електричної інженерії ПДАУ.
З числа студентів на зустрічі були присутні:
Л. Катрич – студент групи Ен-31 (бакалаврський рівень);
Л. Сепик – студент групи Ен-32сп (бакалаврський рівень);
С. Сербан – студент групи Ен-51 (магістерський рівень).
Обговорення було надзвичайно жвавим, дискусійним та насиченим. Кожен із присутніх висловив свою думку щодо проєктів освітньо-професійних програм, дав свої зауваження, побажання та пропозиції.
Особливу увагу було приділено підсиленню вивчення студентами систем автоматизації та керування електромеханічними системами, релейного захисту електротехнічних установок, сучасних систем автоматизованого проєктування, а також правил улаштування електроустановок, державних будівельних норм та правил охорони праці в галузі. Було чітко окреслено завдання, які необхідно вирішити професорсько-викладацькому складу для підвищення рівня підготовки студентів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».


3 квітня 2024 року відбулося виїзне заняття для здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів освіти зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» на філії кафедри електротехнічних систем – приватному підприємстві «Електроенергоремонт». Зокрема, на виробничих потужностях ПП «Електроенергоремонт» головним інженером підприємства Тарасом Крупкою було проведено практичне міждисциплінарне заняття на тему «Особливості ремонту трансформаторів та двигунів великої потужності».


2 квітня 2024 року для здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» проведено відкриту міждисциплінарну лекцію, яка була прочитана провідним інженером ТОВ «Енергопроф», к.т.н. Тарасом Михайловичем. Тема лекції – «Особливості проєктування, монтажу та експлуатації розподільчих пристроїв класу середньої напруги».
Велика увага була приділена сучасним САПРам для проєктування та особливостям монтажу обладнання.
Щиро дякуємо Тарасу Михайловичу за змістовну лекцію та запрошуємо його провести наступне заняття.


Доцент кафедри електротехнічних систем Маркіян Гошко взяв участь у чемпіонаті України з армреслінгу серед ветеранів та виборов бронзу на праву руку і срібло на ліву.
Вітаємо з черговою перемогою!


21 березня 2024 року відбулася чергова робоча зустріч зі стейкхолдерами кафедри електротехнічних систем, зокрема з директором Ігорем Мартином та головним інженером Тарасом Михайловичем (ПП «Енергопроф»).
Зі сторони університету на зустрічі були присутні декан факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій Степан Ковалишин, завідувач кафедри електротехнічних систем Віталій Левонюк та професор кафедри електротехнічних систем Андрій Чабан. Зустріч розпочато з вручення подяк згаданим представникам підприємства за всебічну допомогу в облаштуванні лабораторій кафедри. В ході зустрічі було обговорено шляхи подальшої співпраці та продовження Угоди про співпрацю між Львівським НУП та ПП «Енергопроф».


19 березня 2024 року у рамках співпраці Львівського національного університету природокористування та ПАТ «Львівобленерго» відбулася робоча зустріч технічного директора Романа Іванціва, директора з управління персоналом та тарифної політики Сергія Різенка, декана факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій Степана Ковалишина та завідувача кафедри електротехнічних систем Віталія Левонюка. На зустрічі обговорено результати вже налагодженої співпраці, в рамках якої товариство взяло участь у монтажі щита оперативно-диспетчерського управління в лабораторії «Основи електропостачання» кафедри.
Зустріч була дієвою та результативною, оскільки було вирішено не зупинятися на досягнутому. Представники ПАТ «Львівобленерго» пообіцяли продовжувати облаштування вищезгаданої лабораторії, а також допомогти отримати ліцензію на програмне забезпечення SYNDIS для оперативно-диспетчерського управління.
Щиро дякуємо ПАТ «Львівобленерго» та надіємось на подальшу взаємовигідну співпрацю!


Гуртківців студентського наукового гуртка «Агроелектрик» Л. Катрича (група Ен-31), І. Курила (група Ен-32сп) та Б. Димида (група Ен-32сп) відзначено грамотами за активну участь у роботі Звітної студентської наукової конференції за результатами досліджень у 2023 році. Студенти гідно представили свої наукові доробки та показали набуті фахові навички.
Бажаємо нових звершень та не зупинятися на досягнутому!


29 лютого 2024 р. на кафедрі електротехнічних систем відбулось засідання студентського наукового гуртка «Агроелектрик». На засіданні гуртківці представляли свої наукові досягнення за 2023 рік. Було заслухано 15 наукових студентських доповідей, серед яких варто відзначити 4 найкращі роботи:
1. Студент О. Гоменюк – «Дослідження сучасних СД ламп в цоколі Е27»;
2. Студент Л. Катрич – «Покращення пропускної здатності ліній електропередач 35 кВ у ремонтних режимах роботи»;
3. Студенти І. Курило, Б. Димид – «Дослідження різних способів пуску асинхронних двигунів на математичній моделі в середовищі Matlab/Simulink»;
4. Студент Р. Герасимів – «Дослідження сучасних компактних люмінесцентних ламп».
На засіданні гуртка прийнято рішення доповісти результати цих наукових робіт на звітній студентській конференції Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань. Бажаємо успіхів молодим науковцям та нових здобутків. 

 


З 20 до 27 лютого 2024 року викладачі кафедри електротехнічних систем В.Р. Левонюк, М.О. Гошко та І.М. Дробот проходили курси підвищення кваліфікації у Львівському національному університеті природокористування згідно з навчально-тематичною програмою «Впровадження інтерактивних технологій на заняттях у вищій школі». Викладачі успішно склали необхідні випробування та отримали відповідні сертифікати.
Вітаємо колег із новими здобутками та бажаємо не зупинятися на досягнутому.


31 січня 2024 р. старший викладач кафедри електротехнічних систем І.М. Дробот відвідав науково-практичний семінар для викладачів «Проєкти за програмою ЄС Еразмус+: нові можливості та перспективи для ЗВО України», який був проведений у межах реалізації проєкту DEFEP Project Erasmus+ KA2 «Distance education for future: best EU practices in response to the requests of modern higher education seekers and labor market» на факультеті управління, економіки та права ЛНУП за сприяння кафедри обліку та оподаткування Львівського національного університету природокористування. Головним спікером заходу була координаторка проєкту Олена Філімонова.