Лабораторію силових енергетичних установок відкрито 10 листопада 2023 року на кафедрі автомобілів і тракторів факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського за сприяння і всебічної підтримки ТОВ «Сігма-інжиніринг».

Дане товариство є офіційним дистриб'ютором продукції компанії BOGE KOMPRESSOREN. Займається продажею, гарантійним і післягарантійним обслуговування промислових компресорів виробництва даної компанії та генераторів торгової марки FOGO.
В лабораторії представлено генератори марки FOGO (F 3001 IS; F 3001) потужністю від 2 кВт до 30 кВт. Вони обладнані як бензиновими, та і дизельними двигунами внутрішнього згоряння. В процесі навчального процесу дозволяють надати студентам практичні навички з особливостей використання як бензинових, так і дизельних генераторів під час постачання електроенергією різних об’єктів.

Також в лабораторії розміщено гвинтовий компресор L 22 RS, який являє систему стисненого повітря. Використання її в навчальному процесі дозволяє студентам отримати навички, пов’язані з підбором та поставкою такого обладнання, його монтажем і введенням в експлуатацію, забезпеченням гарантійного та післягарантійного сервісного обслуговування.

Для проведення лабораторно-практичних занять з комп’ютерної діагностики двигунів внутрішнього згоряння виготовлено та розміщено стенд для дистанційної діагностики інжекторного двигуна автомобіля «Volkswagen В5».

Використання в процесі проведення занять даного стенду дозволяє освоїти конструктивні особливості сучасних інжекторних двигунів з електронним управлінням та набути навики їх комп’ютерної діагностики.
У даній лабораторії проводяться заняття із дисциплін «Технічна, комп’ютерна і дистанційна діагностика автомобілів», «Комп’ютерна та дистанційна діагностика», «Автомобільні двигуни», «Технічна експлуатація автомобілів», «Технічна, комп’ютерна і дистанційна діагностика автомобілів».