Студенти наших спеціальностей, а саме «Комп’ютерні науки», «Інформаційні системи та технології», «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка», мали змогу отримати цікаву та корисну інформацію щодо повного циклу автоматизованого управління виробництвом крафтових напоїв на базі обладнання ТзОВ «Крафт Інновейшн». Оскільки майстер-клас відбувся в період, коли дозріла нова порція популярного напою, а саме квасу, присутні студенти змогли продегустувати квас та поділитися своїми враженнями.
Запрошуємо здобувачів освіти зголошуватися на кафедру ІТ з ідеями використання обладнання та для отримання практичних знань щодо автоматизованого технологічного процесу на базі обладнання лабораторії 21м.
Впродовж 4-8 листопада 2024 р. на кафедрі інформаційних технологій проходили захисти звітів з виробничо-передкваліфікаційної практики студентами спеціальності 126 «Інформаційні системи та технології» Навчально-наукового інституту заочної та післядипломної освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти.
Студенти представили результати проходження практики, виконання першого розділу кваліфікаційної роботи та збору даних для виконання проєктної частини. Присутні мали змогу заслухати звіти та дати рекомендації щодо наступних етапів роботи.
7 листопада 2024 року відбулося профорієнтаційне виховне заняття в групі Кн-31, яке провів доцент кафедри інформаційних технологій Олег Степанович Ковалишин, який водночас є досвідченим практиком в ІТ-галузі. Наставник групи обговорив зі студентами стан ринку праці в ІТ-галузі, перспективи та можливості працевлаштування, навів ряд практичних рекомендацій та порад щодо проходження співбесід. Сподіваємося, дана зустріч буде мотивуючою та надихаючою для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня освіти, що навчаються на ОП «Комп’ютерні науки».
7 листопада 2024 року відбувся візит доктора габілітованого, професора Анджея Бариги, завідувача кафедри виробництва цукру та управління безпечністю харчових продуктів Лодзького технологічного університету. Професор Анджей Барига ознайомився із матеріальною базою кафедри інформаційних технологій і факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій, поділився власним досвідом та взяв участь у обговоренні освітніх програм, що реалізуються на кафедрі інформаційних технологій.
В рамках візиту відбувся ряд продуктивних зустрічей з деканом факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій С.Й. Ковалишиним, завідувачами кафедри інформаційних технологій д.т.н. А.М. Тригубою та кафедри енергетики к.т.н. С.В. Сиротюком, за підсумком яких підготовлено двосторонній договір про подальшу науково-дослідну та навчальну співпрацю між Лодзьким технологічним університетом та Львівським національним університетом природокористування. Організатором візиту від кафедри інформаційних технологій виступив доцент, к.т.н. В.В. Пташник, який має багаторічний досвід наукової співпраці з професором Анджеєм Баригою.
В рамках вивчення дисциплін, що читаються на кафедрі, практикується залучення студентів різних спеціальностей до здобуття неформальної освіти. Зокрема, під час вивчення дисципліни «Алгоритмізація та програмування» студенти мають нагоду пройти навчальний курс на Освітній платформі Prometheus.
Так, студент групи Акт-22сп Тарас Богданович Гордон (спеціальність 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка») успішно виконав завдання онлайн-курсу «Розробка та аналіз алгоритмів. Ч.1» й отримав Сертифікат платформи масових відкритих онлайн-курсів Prometheus.
Отриманий здобуток буде зараховано під час здачі дисципліни «Алгоритмізація та програмування», к.т.н., доц. П.М. Лубом.
5 листопада 2024 року на кафедрі інформаційних технологій факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій відбулося обговорення сучасних трендів в автоматизації та робототехніці, а також їх врахування в ОПП спеціальності 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка».
Зокрема, фахівець із реального виробництва, керівник виробничо-технічного відділу ТОВ «Робітня», к.т.н., доцент Ігор Володимирович Костик розповів студентам про сучасні тенденції розвитку галузі автоматизації, поширення Industrial 4.0 у підприємствах Західного регіону та перспективи галузі автоматизації й робототехніки загалом.
Студенти жваво цікавилися досвідом практика й взяли участь в обговоренні доцільності внесення змін в ОПП для глибшого врахування вимог сучасного виробництва до знань та навичок майбутніх фахівців.
31 жовтня 2024 року на кафедрі інформаційних технологій відбулася гостьова лекція на тему «Структурні схеми інтелектуальних схем керування електроприводами».
Провів лекцію керівник виробничо-технічного відділу ТОВ «Робітня», к.т.н., доцент Ігор Володимирович Костик.
Зокрема, представлено особливості використання сучасних інтелектуальних систем у виробництві. Лектор поділився багаторічним та цінним досвідом реалізації проєктів, що побудовані на ієрархічних схемах інтелектуального керування електроприводом, структурних схемах керування, а також принципами узгодження частотно-керованих пристроїв в схемах керування електроприводом.
Присутні викладачі факультету та студенти спеціальностей 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка», 122 «Комп’ютерні науки», 126 «Інформаційні системи та технології» високо оцінили рівень проведення лекції, її насиченість прикладами із реальних проєктів сучасних виробництв та зрозумілу форму подання матеріалу.
Студентки факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій в жовтні 2024 року вирушили здобувати нові знання та досвід до чарівного польського містечка Сважендз. Саме тут, у Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich, Марта Цап та Ельвіра Мацейко розпочали навчання з практичним спрямуванням в рамках міжнародної академічної мобільності за своїми спеціальностями.
Марта Цап, студентка 4 курсу спеціальності 126 «Інформаційні системи та технології», вивчає та досліджує мережеві технології, програмування, 3D-моделювання та проходить курси з Cisco та кібербезпеки. Вона відкриває для себе нові горизонти у сфері ІТ, здобуваючи цінні навички, які відкриють перед нею двері у світ технологічних інновацій.
Проходження практики є невід’ємною складовою освітнього процесу і підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти, що навчаються на ОП за спеціальністю 126 «Інформаційні системи та технології».
29 жовтня 2024 р. на кафедрі інформаційних технологій відбулася звітна конференція, на якій були підведені підсумки проходження практики, заслухані звіти та висловлені пропозиції щодо покращення практичної підготовки магістрів на перспективу. Завідувач кафедри інформаційних технологій А.М. Тригуба ознайомив присутніх студентів із наступними етапами підготовки і захисту кваліфікаційних робіт, акцентував увагу на дотриманні вимог академічної доброчесності та перевірці робіт на плагіат.
Бажаємо усім магістрам успішного завершення виконання кваліфікаційних робіт і підготовки їх до захисту.
8 жовтня 2024 р. Інститут вищої освіти НАПН України проводив міжнародний воркшоп «Третя місія університетів», в якому могли взяти участь управлінський та академічний персонал закладів вищої освіти, наукових установ, аналітичних центрів, а також представники громадянського суспільства. Від нашого університету даний захід в онлайн-форматі відвідала к.е.н., доцент кафедри інформаційних технологій А.М. Желєзняк.
Програма воркшопу включала три тематичні модулі із доповідями, дискусіями та кейсами:
Сторінка 1 із 11