Як зараз генеративний штучний інтелект впливає на розвиток суспільства, яка роль йому відводиться у виробництві, медицині, безпеці, енергетиці, як і на скільки він може підвищити продуктивність розробників програмного забезпечення – ці та інші питання були розглянуті на відкритій лекції, яку 19 квітня 2024 року провів для студентів і викладачів факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій ЛНУП в.о. доцента кафедри інформаційних технологій Олег Ковалишин. Лектор назвав узагальнені дані, які засвідчили, що використання в процесі розробки програмних продуктів генеративного ШІ дозволяє на третину скоротити загальний час на їх створення та на 45% підвищує продуктивність розробників.
Присутні високо оцінили рівень проведення лекції, її насиченість експериментальними даними. Лекція завершилась низкою запитань від слухачів, на які вони отримали ґрунтовні та повні відповіді.

18 квітня 2024 відбулося обговорення освітньої програми «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» спеціальності 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
В обговоренні взяли участь: Роман Олійник, засновник компанії «Інтрамоушн Україна»; Олексій Переходько, представник компанії «Сіменс Україна»; Олександр Костеров, представник Державного підприємства «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем» (ДП НДІ «Система»); Віктор Боднарчук, виробничий директор ТзОВ «Склоресурс»; Святослав Яцишин, доктор технічних наук, професор кафедри інформаційно-вимірювальних технологій Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології Національного університету «Львівська політехніка»; Назарій Сіверський, випускник даної спеціальності, а нині інженер контрольно-вимірювальних приладів і автоматики філії «Старокостянтинівський елеватор» ТзОВ «Енселко Агро»; здобувачі вищої освіти за даною спеціальністю (Віктор Яджак, Олександр Свищ, Назарій Хом’як, Юрій Васьків); викладачі кафедри інформаційних технологій.

16 квітня 2024 року у формі онлайн-зустрічі відбулося обговорення освітніх програм «Комп’ютерні науки», «Інформаційні системи та технології» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, «Інформаційні системи та технології» другого (магістерського) та третього (доктор філософії) рівнів вищої освіти за участю гарантів освітніх програм, науково-педагогічних працівників кафедри інформаційних технологій, студентів, випускників та представників ІТ-компаній. В обговоренні взяли участь ІТ-практики: к.т.н., Delivery Director компанії «Avenga» Любомир Чухрай, к.т.н., Staff engineer ІТ-компанії Redocly Андрій Татомир, к.е.н., розробник програмного забезпечення, системний адміністратор UKEESS Software House Володимир Станько, к.т.н., QMO Competence Manager компанії SoftServe Олег Ковалишин, ICT officer компанії NRC (Норвезька рада у справах біженців) Віталій Бойко, Middle Full Stack Developer компанії Azon5 Михайло Третяк, Fronted Developer чеської продуктової ІТ-компанії Idea GIC s.r.o. Олександр Бавдик, Software Engineer ІТ-компанії Tietoevry Назар Заплатинський. Свої пропозиції щодо перспектив розвитку освітніх програм висловили випускники кафедри інформаційних технологій, які працюють в ІТ-сфері: Full-stack Software Engineer компанії Incora Software Development Company Михайло Пенхарський, Full-stack Software Engineer в компанії Bits Orchestra Сергій Кисіль, Developer компанії SoftServe Валерій Степаненко.

Починаючи з 2022 року завдяки освітнім проєктам продуктової ІТ-компанії Genesis на кафедрі інформаційних технологій у різних формах (як окрема вибіркова дисципліна та як тематичні модулі в наявних ОП) впроваджуються в освітній процес акредитовані навчальні курси від компанії Genesis «Технологія розвитку та створення ІТ-продуктів», «Маркетинг ІТ-продуктів». У квітні 2024 року доцент кафедри А.М. Желєзняк пройшла навчання й акредитована для використання в освітньому процесі нового навчального курсу від компанії Genesis «Менеджмент в продуктовому ІТ».
Слід зазначити, що у квітні 2024 року при обговоренні ОП, які реалізуються на кафедрі інформаційних технологій, практики в ІТ-галузі наголосили на важливості посилення навичок в продуктовому ІТ у здобувачів вищої освіти, які навчаються на спеціальностях галузі 12 «Інформаційні технології», адже роль продуктових ІТ-компаній на ринку в умовах нових викликів зростає.

10 квітня 2024 року на кафедрі інформаційних технологій відбулися змагання з програмування серед здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 1-4 курсів, які навчаються за спеціальностями 122 «Комп’ютерні науки», 126 «Інформаційні системи та технології» та 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка». Сподіваємося, що відкрита першість з програмування у ЛНУП, започаткована цього року на факультеті механіки, енергетики та інформаційних технологій, стане доброю традицією підтримки ініціатив із розвитку навичок програмування у наших студентів, заохочуватиме їх до самонавчання, поглиблення знань в програмуванні, стимулюватиме участь та підвищуватиме результативність команд ЛНУП у щорічній Міжнародній студентській олімпіаді з програмування ICPC, яка проходить кожного року в різних країнах світу, у т.ч. і в Україні (регіональний етап).

Це навчальна платформа для викладачів і студентів із тестами та задачами з основних ІТ-дисциплін. До розробки долучилися топові представники індустрії – EPAM, GlobalLogic, Luxoft, COAX Software, Softserve, Go IT та Mate academy.
Завдяки Core Skills 2.0 викладачі зможуть актуалізувати навчальні програми галузі знань 12 «Інформаційні технології» та деталізувати результати навчання, а студенти отримають інструмент для перевірки знань відповідно до вимог ІТ-індустрії.
Зараз на платформі вже доступні матеріали для таких дисциплін:
- об’єктно орієнтоване програмування;
- вебтехнології;
- алгоритми та структури даних;
- бази даних;
- основи програмування.
Скористайтеся платформою та перевірте свої знання за посиланням: https://coreskills.itukraine.org.ua.

13 березня 2024 року у спеціалізованій лабораторії «Цифрові трансформації» (20м) була проведена гостьова лекція представником компанії «Сіменс Україна» Олексієм Переходьком. На лекції були присутні студенти, які навчаються на ОП «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, викладачі кафедри та усі охочі.
Під час лекції розглянуто практичні аспекти застосування техніки Simatic, зокрема програмованого логічного контролера S7-1200, програмованого логічного контролера S7-1500, станцій вводу-виводу ET200MP, ET200SP, систем людино-машинного інтерфейсу HMI Basic, HMI Comfort, HMI Unified.
В лекції окрема увага була приділена питанням візуалізації на базі ПК та SCADA та використання промислових комп’ютерів.
Дякуємо Олексієві Переходьку та компанії «Сіменс Україна», декану факультету Степану Ковалишину за облаштування тематичної лабораторії, яка була відкрита на кафедрі інформаційних технологій, передачу обладнання та тематичного програмного забезпечення з ПК, залученість до організації та проведення навчального процесу на кафедрі.

13 березня 2024 року на факультеті механіки, енергетики та інформаційних технологій відбулося відзначення здобувачів вищої освіти, які взяли участь у факультетській Звітній студентській науковій конференції за результатами досліджень у 2023 році. Декан факультету Степан Йосифович Ковалишин вручив грамоти студентам та побажав подальших наукових успіхів у своїх дослідженнях.
Вітаємо наших студентів, які представили свої презентації за підсумками наукової роботи у 2023 році: Олега Батрона (Кн-41сп), Марію Гординяк (Іт-41), Ореста Дерпака (Кн-31), Ірину Возну (Акт-31), Данила Запорожцева (Іт-21), Богдана Фрасолю (Іт-11).
Під час проведення завершального (факультетського) етапу Звітної студентської наукової конференції за результатами досліджень у 2023 році наші здобувачі вищої освіти представили ґрунтовні доповіді на такі теми досліджень:
1) Розробка системи автоматизованого визначення емоцій по обличчю за допомогою Deep Learning (студент групи Кн-41сп Олег Батрон);
2) Використання цифрових асистентів на базі Generative AI (студент групи Кн-31 Орест Дерпак);
3) Розробка системи моніторингу теплиці з використанням технологій Інтернету речей (IoT) (студент групи Іт-21 Данило Запорожцев);
4) Використання штучного інтелекту в освіті (студент групи Іт-11 Богдан Фрасоля);
5) Інноваційні підходи до виявлення та запобігання витоку даних в організаціях: використання технологій та управлінських стратегій (студентка групи Іт-41 Марія Гординяк).
Пишаємося нашими талановитими студентами та бажаємо подальших наукових звершень.

8 березня 2024 року на кафедрі інформаційних технологій відбулася відкрита лекція старшого викладача кафедри інформаційних технологій, директора компанії ТОВ «ІнтраМоушн Україна» Романа Володимировича Олійника на тему «Концепція Industry 4.0 в автоматизації виробничих та складських процесів».
Компанія ТОВ «ІнтраМоушн Україна» є системним інтегратором та постачальником комплектуючих в області проєктування, розробки та виготовлення рішень для автоматизації виробничих та складських процесів. Тому в своїй ґрунтовній доповіді Роман Володимирович представив історію розвитку Індустрії 1.0 на шляху до Індустрії 6.0, зупинившись на особливостях реалізації політики Індустрії 4.0 в сьогоднішніх умовах. А також поділився досвідом у вирішенні завдань виробників із діджиталізації виробництва та впровадження можливих рішень. Значна увага лектора була приділена стратегії роботи з даними в виробничих умовах: збору та аналізу даних, їх перетворенню та представленню користувачу в кінцевому вигляді за допомогою інструментів Industry 4.0. Також на лекції розкрито питання перспектив використання колабораційних роботів у виробництві.
Відкрита лекція відбулася за участю науково-педагогічних працівників кафедр факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій і стала першою в циклі 10 лекцій, які проходитимуть кожного тижня щоп’ятниці на факультеті.

6 березня 2024 року на кафедрі інформаційних технологій для студентів груп Кн-21 та Іт-41, присутніх викладачів та усіх охочих була прочитана відкрита лекція на тему «Salesforce: технології CRM, які трансформують бізнес». Лектор – Delivery Director Avenga company, к.ф.-м.н. Любомир Володимирович Чухрай.
Розкрито питання особливості реалізації різноманітних CRM-систем на популярній платформі для самостійної розробки застосунків Salesforce. Наведено практичний досвід компанії Avenga, яка є срібним партнером американської компанії Salesforce.com, яка є розробником однойменної CRM-системи, що надається замовникам виключно за моделлю SaaS.
Любомир Чухрай представив досвід партнерських відносин та можливості для навчання та сертифікації від компанії Salesforce.com.
Загалом лекція пройшла на високому рівні, що відмітили усі присутні слухачі.