Як зараз генеративний штучний інтелект впливає на розвиток суспільства, яка роль йому відводиться у виробництві, медицині, безпеці, енергетиці, як і на скільки він може підвищити продуктивність розробників програмного забезпечення – ці та інші питання були розглянуті на відкритій лекції, яку 19 квітня 2024 року провів для студентів і викладачів факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій ЛНУП в.о. доцента кафедри інформаційних технологій Олег Ковалишин. Лектор назвав узагальнені дані, які засвідчили, що використання в процесі розробки програмних продуктів генеративного ШІ дозволяє на третину скоротити загальний час на їх створення та на 45% підвищує продуктивність розробників.
Присутні високо оцінили рівень проведення лекції, її насиченість експериментальними даними. Лекція завершилась низкою запитань від слухачів, на які вони отримали ґрунтовні та повні відповіді.

18 квітня 2024 відбулося обговорення освітньої програми «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» спеціальності 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
В обговоренні взяли участь: Роман Олійник, засновник компанії «Інтрамоушн Україна»; Олексій Переходько, представник компанії «Сіменс Україна»; Олександр Костеров, представник Державного підприємства «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем» (ДП НДІ «Система»); Віктор Боднарчук, виробничий директор ТзОВ «Склоресурс»; Святослав Яцишин, доктор технічних наук, професор кафедри інформаційно-вимірювальних технологій Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології Національного університету «Львівська політехніка»; Назарій Сіверський, випускник даної спеціальності, а нині інженер контрольно-вимірювальних приладів і автоматики філії «Старокостянтинівський елеватор» ТзОВ «Енселко Агро»; здобувачі вищої освіти за даною спеціальністю (Віктор Яджак, Олександр Свищ, Назарій Хом’як, Юрій Васьків); викладачі кафедри інформаційних технологій.

10 квітня 2024 року на кафедрі інформаційних технологій відбулися змагання з програмування серед здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 1-4 курсів, які навчаються за спеціальностями 122 «Комп’ютерні науки», 126 «Інформаційні системи та технології» та 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка». Сподіваємося, що відкрита першість з програмування у ЛНУП, започаткована цього року на факультеті механіки, енергетики та інформаційних технологій, стане доброю традицією підтримки ініціатив із розвитку навичок програмування у наших студентів, заохочуватиме їх до самонавчання, поглиблення знань в програмуванні, стимулюватиме участь та підвищуватиме результативність команд ЛНУП у щорічній Міжнародній студентській олімпіаді з програмування ICPC, яка проходить кожного року в різних країнах світу, у т.ч. і в Україні (регіональний етап).

Це навчальна платформа для викладачів і студентів із тестами та задачами з основних ІТ-дисциплін. До розробки долучилися топові представники індустрії – EPAM, GlobalLogic, Luxoft, COAX Software, Softserve, Go IT та Mate academy.
Завдяки Core Skills 2.0 викладачі зможуть актуалізувати навчальні програми галузі знань 12 «Інформаційні технології» та деталізувати результати навчання, а студенти отримають інструмент для перевірки знань відповідно до вимог ІТ-індустрії.
Зараз на платформі вже доступні матеріали для таких дисциплін:
- об’єктно орієнтоване програмування;
- вебтехнології;
- алгоритми та структури даних;
- бази даних;
- основи програмування.
Скористайтеся платформою та перевірте свої знання за посиланням: https://coreskills.itukraine.org.ua.

13 березня 2024 року у спеціалізованій лабораторії «Цифрові трансформації» (20м) була проведена гостьова лекція представником компанії «Сіменс Україна» Олексієм Переходьком. На лекції були присутні студенти, які навчаються на ОП «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, викладачі кафедри та усі охочі.
Під час лекції розглянуто практичні аспекти застосування техніки Simatic, зокрема програмованого логічного контролера S7-1200, програмованого логічного контролера S7-1500, станцій вводу-виводу ET200MP, ET200SP, систем людино-машинного інтерфейсу HMI Basic, HMI Comfort, HMI Unified.
В лекції окрема увага була приділена питанням візуалізації на базі ПК та SCADA та використання промислових комп’ютерів.
Дякуємо Олексієві Переходьку та компанії «Сіменс Україна», декану факультету Степану Ковалишину за облаштування тематичної лабораторії, яка була відкрита на кафедрі інформаційних технологій, передачу обладнання та тематичного програмного забезпечення з ПК, залученість до організації та проведення навчального процесу на кафедрі.

13 березня 2024 року на факультеті механіки, енергетики та інформаційних технологій відбулося відзначення здобувачів вищої освіти, які взяли участь у факультетській Звітній студентській науковій конференції за результатами досліджень у 2023 році. Декан факультету Степан Йосифович Ковалишин вручив грамоти студентам та побажав подальших наукових успіхів у своїх дослідженнях.
Вітаємо наших студентів, які представили свої презентації за підсумками наукової роботи у 2023 році: Олега Батрона (Кн-41сп), Марію Гординяк (Іт-41), Ореста Дерпака (Кн-31), Ірину Возну (Акт-31), Данила Запорожцева (Іт-21), Богдана Фрасолю (Іт-11).
Під час проведення завершального (факультетського) етапу Звітної студентської наукової конференції за результатами досліджень у 2023 році наші здобувачі вищої освіти представили ґрунтовні доповіді на такі теми досліджень:
1) Розробка системи автоматизованого визначення емоцій по обличчю за допомогою Deep Learning (студент групи Кн-41сп Олег Батрон);
2) Використання цифрових асистентів на базі Generative AI (студент групи Кн-31 Орест Дерпак);
3) Розробка системи моніторингу теплиці з використанням технологій Інтернету речей (IoT) (студент групи Іт-21 Данило Запорожцев);
4) Використання штучного інтелекту в освіті (студент групи Іт-11 Богдан Фрасоля);
5) Інноваційні підходи до виявлення та запобігання витоку даних в організаціях: використання технологій та управлінських стратегій (студентка групи Іт-41 Марія Гординяк).
Пишаємося нашими талановитими студентами та бажаємо подальших наукових звершень.

8 березня 2024 року на кафедрі інформаційних технологій відбулася відкрита лекція старшого викладача кафедри інформаційних технологій, директора компанії ТОВ «ІнтраМоушн Україна» Романа Володимировича Олійника на тему «Концепція Industry 4.0 в автоматизації виробничих та складських процесів».
Компанія ТОВ «ІнтраМоушн Україна» є системним інтегратором та постачальником комплектуючих в області проєктування, розробки та виготовлення рішень для автоматизації виробничих та складських процесів. Тому в своїй ґрунтовній доповіді Роман Володимирович представив історію розвитку Індустрії 1.0 на шляху до Індустрії 6.0, зупинившись на особливостях реалізації політики Індустрії 4.0 в сьогоднішніх умовах. А також поділився досвідом у вирішенні завдань виробників із діджиталізації виробництва та впровадження можливих рішень. Значна увага лектора була приділена стратегії роботи з даними в виробничих умовах: збору та аналізу даних, їх перетворенню та представленню користувачу в кінцевому вигляді за допомогою інструментів Industry 4.0. Також на лекції розкрито питання перспектив використання колабораційних роботів у виробництві.
Відкрита лекція відбулася за участю науково-педагогічних працівників кафедр факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій і стала першою в циклі 10 лекцій, які проходитимуть кожного тижня щоп’ятниці на факультеті.

6 березня 2024 року на кафедрі інформаційних технологій для студентів груп Кн-21 та Іт-41, присутніх викладачів та усіх охочих була прочитана відкрита лекція на тему «Salesforce: технології CRM, які трансформують бізнес». Лектор – Delivery Director Avenga company, к.ф.-м.н. Любомир Володимирович Чухрай.
Розкрито питання особливості реалізації різноманітних CRM-систем на популярній платформі для самостійної розробки застосунків Salesforce. Наведено практичний досвід компанії Avenga, яка є срібним партнером американської компанії Salesforce.com, яка є розробником однойменної CRM-системи, що надається замовникам виключно за моделлю SaaS.
Любомир Чухрай представив досвід партнерських відносин та можливості для навчання та сертифікації від компанії Salesforce.com.
Загалом лекція пройшла на високому рівні, що відмітили усі присутні слухачі.

З 26 лютого до 1 березня в м. Київ на базі ДП «Сіменс Україна» (департамент «Цифрова промисловість») проходили навчальні курси «Програмування Simatic в TIA Portal. Частина 1», в яких взяли участь викладачі кафедри інформаційних технологій ЛНУП – доцент С.Ю. Запорожцев та старший викладач В.І. Фіялковський.
Програма курсу була дуже насиченою і передбачала наступні теми:
- огляд компонентів платформи Simatic S7 та середовища TIA Portal;
- типи блоків та особливості їх програмування;
- засоби пошуку помилок і діагностики;
- конфігурування та параметрування модулів системи;
- практичні вправи з ПЛК Simatic S7-1500 та моделлю конвеєра.
Підвищення кваліфікації викладачів в поєднанні з нещодавно відкритою новітньою лабораторією цифровізації в промисловості від Siemens дають нові можливості в забезпеченні здобувачів вищої освіти якісними й актуальними знаннями та практичними навичками у сфері автоматизації технологічних процесів з використанням найсучаснішого програмного забезпечення та обладнання від провідної міжнародної компанії.

 


28-30 січня 2024 року у Львівському національному університеті природокористування відбулася Організаційна та координаційна зустріч представників українських та закордонних закладів вищої освіти, які в партнерстві реалізовують міжнародний проєкт Erasmus+ KA2 DEFEP «Distance education for future: best EU practices in response to the requests of modern higher education seekers and labor market». В даному заході взяв участь доцент кафедри інформаційних технологій, провідний фахівець відділу КІТ ЛНУП Богдан Іванович Шувар, який уже не перший рік займається впровадженням Віртуального навчального середовища ЛНУП на базі Moodle.