Лабораторія автоматики та автоматизації відкрита у вересні 2023 року на кафедрі інформаційних факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій за сприяння і всебічної підтримки ТзОВ «Комфорт і безпека», яке є офіційним дилером італійської компанії FAAC.

Основними видами діяльності компанії «Комфорт і безпека» є виробництво та встановлення автоматичного обладнання для управління гаражними воротами, автоматичних шлагбаумів, автоматичних вхідних груп для пішоходів, паркувальних систем тощо.
Лабораторія автоматики та автоматизації оснащена окремими працюючими пристроями-макетами керування та автоматики додаткового дорожнього обладнання (ворота, шлагбауми, боларди тощо) для систем охорони та безпеки, в тому числі оснащеними бездротовим зв’язком.
У лабораторії встановлено лабораторне обладнання із макетами:
- відкатних воріт;
- дорожнього блокіратора (боларда або циліндричного висувного стовпа);
- автоматичного шлагбауму;
- розсувних воріт з трьома окремими виконавчими механізмами.

Всі пристрої лабораторії мають можливості розширення функціональності завдяки підключенню додаткового обладнання у вигляді камер спостереження, комп'ютерних систем безпеки з базами даних, в тому числі використання технологій штучного інтелекту (розпізнавання номерів автомобілів, обличчя тощо).

Лабораторія автоматики та автоматизації використовується для проведення занять зі здобувачами спеціальностей 122 «Комп’ютерні науки», 126 «Інформаційні системи та технології», 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка», 208 «Агроінженерія», 274 «Автомобільний транспорт».

У лабораторії проводяться заняття з дисциплін «Проектування та моделювання елементів у систем автоматизації», «Алгоритмізація та програмування», «Основи штучного інтелекту», «Автоматизація технологічних процесів», «Технічні засоби автоматизації», «Мікропроцесори і мікроконтролери», «Комп’ютерне моделювання об'єктів автоматизації», «Електроніка і схемотехніка». В ній проходять навчальні та технологічні практики, що передбачені навчальними планами підготовки здобувачів.
Функціонування лабораторії дає можливість студентам розширювати практичні навички та отримувати програмні результати навчання із врахуванням сучасних технологій, а також підвищувати якість навчального процесу здобувачів факультету.