В рамках плідної співпраці між компанією «Horsch Україна» і Львівським національним університетом природокористування на факультеті механіки, енергетики та інформаційних технологій 12 березня 2024 року проводився навчально-практичний семінар на тему «Призначення, будова, принцип роботи та налаштування сівалки Pronto DC компанії Horsch».

Під час роботи семінару представники компанії – сервісні інженери Сергій Івасішин та Василь Волошин – у лабораторії, обладнаній компанією «Horsch Україна», презентували новітні розробки компанії та провели тренінги для співробітників кафедри агроінженерії та технічного сервісу ім. проф. Олександра Семковича і здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 208 «Агроінженерія».

Усі учасники семінару ознайомились з сучасними посівними комплексами компанії «Horsch», здобули теоретичні знання та отримали практичні навички з будови та налаштування на відповідні параметри роботи сівалки Pronto DC.

За попередньою згодою між ТОВ «Horsch Україна» і Львівським національним університетом природокористування за пропозицією здобувачів вищої освіти заплановано провести найближчим часом подібні навчально-практичні семінари з вивчення конструкцій та налаштування сівалок Maestro 24SW, ґрунтообробної техніки та обприскувачів компанії «Horsch» із залученням її фахівців.


На кафедрі агроінженерії та технічного сервісу ім. професора Олександра Семковича факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій ЛНУП 27 лютого 2024 року відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 208 «Агроінженерія».
Слід відзначити високий рівень підготовки здобувачів та представлених ними кваліфікаційних робіт. Це підтверджується і тим, що одна з робіт, яка підготовлена здобувачем Любомиром Володимировичем Чухраєм (керівник доцент Андрій Остапович Шарибура), була захищена англійською мовою. Не менш цікавими були й інші кваліфікаційні роботи, про що засвідчили жваві дискусії та обговорення. Тож бажаємо молодим дослідникам успіхів та нових наукових звершень.
Окремо хочемо подякувати кафедрі іноземних мов, а саме в.о. завідувача кафедри, доценту Наталії Григорівні Городецькій та старшому викладачу Наталії Богданівні Гавришків, за підтримку та сприяння в проведенні захисту кваліфікаційних робіт.

7 лютого 2024 року на факультеті механіки, енергетики та інформаційних технологій ЛНУП для студентів спеціальностей 208 «Агроінженерія» та 274 «Автомобільний транспорт» технічним спеціалістом з колісних тракторів компанії AGCO Ігорем Кандиріним було проведено лекцію на тему «Електричні компоненти тракторів марки Fendt».
Під час лекції студенти мали змогу ознайомитися з: методикою ідентифікації електронних елементів відповідно до DIN 40719; складовими електронних блоків керування та їх основними функціями; вхідними компонентами та їх принципами дії; CAN-лініями та алгоритмом діагностики тракторів.

Уже впродовж чотирьох років завдяки плідній співпраці Львівського національного університету природокористування з компаніями «SoftiCo» та «Інформаційні технології САПР» університет забезпечує студентів найсучаснішими версіями програмного забезпечення SolidWorks.
30 січня 2024 року генеральний директор компанії «Інформаційні технології САПР» Олег Лисенко урочисто вручив в.о. ректора Львівського НУП Василю Лопушняку новий сертифікат ліцензійного користувача програмного забезпечення SolidWorks EDU Edition 2024–2025. Сьогодні університет має змогу використовувати нову версію програми на 2000 робочих місць. Програмний комплекс SolidWorks містить цілу низку модулів та підсистем для тривимірного моделювання, оформлення технічної документації, різних видів інженерного аналізу виробів та конструкцій, що дозволяє університету готувати висококваліфікованих спеціалістів інженерного профілю.

14 листопада 2023 року кафедрою агроінженерії та технічного сервісу ім. проф. Олександра Семковича для студентів спеціальностей 208 «Агроінженерія» та 274 «Автомобільний транспорт» організовано поїздку у ДП «Роберт Бош Продакшн Україна», що спеціалізується на регенерації стартерів як до автотранспортних засобів, так і до спеціалізованого транспорту.
У рамках екскурсії представниками підприємства було проведено навчально-ознайомче заняття з історії фірми, принципів та цінностей, яких дотримується компанія «Bosch». Також студентів було ознайомлено зі стажерськими програми, що діють у компанії ДП «Роберт Бош Продакшн Україна, їх умовами та перевагами. Під час екскурсії підприємством студенти мали змогу ознайомитися із технологічним процесом регенерації стартерів та його особливостями.
Надзвичайну зацікавленість серед студентів та викладачів викликали технологічне обладнання (його будова і налаштування), технологічні та виробничі процеси регенерації стартерів.
На завершення екскурсії представниками компанії було проведено конкурс, за результатами якого уважні та найактивніші учасники отримали цінні подарунки з логотипами компанії «Bosch».
Висловлюємо щиру подяку ДП «Роберт Бош Продакшн Україна» та особисто директору Олександру Раткевичу, провідному інженеру-конструктору Андрію Куцябі, керівнику HR-відділу Наталії Обедніній, головному інженеру Роману Сенику за нові знання та цікавий набутий досвід.

26 жовтня 2023 року на факультеті механіки, енергетики та інформаційних технологій ЛНУП для студентів спеціальностей 208 «Агроінженерія» та 274 «Автомобільний транспорт» директором ТзОВ «AIRPAD» Михайлом Петришаком проведено ознайомлювальну лекцію на тему «Допоміжна пневмопідвіска на легкий комерційний транспорт». Під час лекції студенти мали змогу ознайомитися з перевагами пневмопідвісок, особливостями їх будови, експлуатації, а також етапами та технологічними процесами, які здійснюються під час проєктування, реставрації та їх монтажу на автотранспортні засоби. Також студенти мали нагоду наочно ознайомитися з продукцією компанії та поставити питання лектору. Особливе зацікавлення зі сторони студентів викликали питання діагностики та монтажу елементів пневмопідвіски на транспортні засоби.
Висловлюємо щиру вдячність компанії ТзОВ «AIRPAD» і особисто директору Михайлу Петришаку за нові знання та набутий цікавий досвід і надіємось на тривалу та плідну співпрацю.

11 жовтня 2023 року на кафедрі агроінженерії та технічного сервісу імені Олександра Семковича відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню результатів проходження виробничої та навчальної практики здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, що навчаються на освітній програмі за спеціальністю 208 «Агроінженерія».

Навчальні та виробничі практики студентів спеціальності 208 «Агроінженерія» першого рівня вищої освіти у 2022–2023 н.р. проходили згідно з планом з 12 червня до 7 липня 2023 року та завершилися підготовкою і захистом звітів.

 

 

12 вересня 2023 року викладачі, працівники та студенти факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій за ініціативою нашої кафедри відзначали 86-річчя від дня народження видатного вченого в галузі експлуатації сільськогосподарської техніки, академіка Академії інженерних наук України, доктора технічних наук, професора, свого вчителя, засновника теорії ремонтно-відновних процесів Олександра Семковича. Відбулась урочиста зустріч на кафедрі, під час якої вчені ЛНУП та запрошені гості (професори Є.Ю. Форнальчик, В.М. Боярчук, М.С. Оліскевич, С.Й. Ковалишин, доценти В.В. Янків, А.О. Шарибура, О.Г. Березовецька) згадали цікаві моменти з біографії професора О.Д. Семковича, окреслили основні віхи розвитку першої наукової школи інженерних наук в Дублянах, відмітили її теперішні досягнення та прогнози розвитку у майбутньому. Було зачитано важливі цитати з наукових і художніх рукописів Семковича, навіть виконано його улюблені пісні. Зустріч відбулася в приємній атмосфері. Вона, безумовно, мала виховний вплив на студентів факультету, яких було присутньо чимало.

Мудрець казав: «Розкажіть мені – і я забуду. Покажіть мені – і я запам’ятаю. Дайте мені це зробити – і я зрозумію».
Тому практика є одним з важливих компонентів освітнього процесу, де студенти закріплюють набуті знання та набувають професійних навичок. Факультет механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП, тримаючи руку на пульсі світових трендів розвитку сільського господарства, а іноді випереджаючи їх, постійно удосконалює освітній процес. На його кафедрах регулярно проводяться практичні заняття спільно з провідними підприємствами агроінженерного профілю України та світу.
Під час проходження технологічної практики студенти спеціальності 208 «Агроінженерія» мали змогу ознайомитися з сучасними агродронами та оволодіти навичками їх керування. Практичні заняття, які стосувалися їх підготовки до роботи, основних правил обслуговування, керування технологічним процесом внесення засобів захисту на сільськогосподарські культури, вміння працювати в команді, провели Ростислав Шаркевич та Назар Січкоріз – представники компанії «Роботизовані агросистеми», яка володіє найбільшим флотом дронів-обприскувачів в Європі.
Щиро дякуємо представникам компанії за проведені практичні заняття, а особливу подяку висловлюємо керівництву компанії «Роботизовані агросистеми» в особі Ігоря Івановича Чайківського.
Маємо величезну надію, що наступним етапом плідної співпраці компанії з Львівським НУП стане створення лабораторії дронів-обприскувачів на базі кафедри агроінженерії та технічного сервісу.

 

16 травня 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри агроінженерії та технічного сервісу ім. професора Семковича О.Д. в онлайн-режимі взяли участь в обговоренні освітніх програм підготовки фахівців першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 208 «Агроінженерія» разом із представниками академічної спільноти, роботодавцями та здобувачами вищої освіти Львівського НУП.

Гарант освітньої програми другого (магістерського) рівня, доцент О.М. Крупич та гарант освітньої програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, доцент кафедри Я.В. Семен озвучили основні засади освітніх програм та запропонували всім учасникам висловити свої побажання, зауваження та рекомендації щодо структури, змісту та конкретних кроків для їх удосконалення й реалізації.

В обговоренні, крім викладачів випускової кафедри агроінженерії та технічного сервісу ім. професора Семковича О.Д., інших кафедр факультету та здобувачів вищої освіти Львівського НУП, взяли участь:

- Сергій Вовк – провідний інженер з технічного забезпечення точного землеробства «Контінентал Фармерз Груп»;

- Євген Корнієнко – начальник відділу агрономічного моніторингу полів «Контінентал Фармерз Груп»;

- Іван Чайківський – ТОВ «Роботизовані Агросистеми»;

- Олександр Олексюк – регіональний менеджер компанії «Лемкен Україна»;

- Ростислав Кудринецький – провідний науковий співробітник відділу моделювання технологічних процесів у рослинництві Інституту механіки та автоматики агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук;

- Володимир Скібчик – координатор сервісу компанії «AGROAS» (Польща);

- Богдан Шлода – фахівець з підготовки менеджерів зі збуту ТОВ «Клаас Україна».

В ході дискусій висловлювалися різні думки й позиції щодо окремих питань розвитку спеціальності «Агроінженерія» й ролі та місця майбутнього фахівця у загальній структурі аграрного виробництва. Спікерами також запропоновано конкретні рекомендації з удосконалення освітнього процесу в цілому і його окремих освітніх компонент зокрема.

Усі пропозиції й побажання будуть розглянуті найближчим часом на засіданні кафедри з метою їх узагальнення та внесення змін у проєкти освітніх програм, розміщених на сайті університету для обговорення.