На кафедрі електротехнічних систем в аудиторії № 56м створено лабораторію «Електроосвітлення та електротехнічних систем електроспоживання».
Лабораторія оснащена сучасними марками ламп та світильників, обладнанням в галузі електротехнологій та різними допоміжними електричними машинами та апаратами.
Для лабораторії викладачами кафедри електротехнічних систем доц. М.О. Гошком та в.о. доц. С.М. Хімкою за участю студентів спроєктовано та виготовлено такі лабораторні стенди:
- «Дослідження електро- та світлотехнічних характеристик світлодіодів»;

- «Функціональні системи "Розумного будинку"»;

- «Дослідження електричних джерел світла та світильників»;

- «Дослідження джерел зовнішнього освітлення та засобів керування ними»;

- «Дослідження релейно-контакторних схем керування електроприводом та електричних апаратів»;

- «Монтаж внутрішньої електромережі житлового приміщення з дистанційним контролем та керуванням».

Основними завданнями діяльності лабораторії «Електроосвітлення та електротехнічних систем електроспоживання» є організація та проведення навчання для студентів з вивчення модельних рядів, особливостей будови, концептуальних конструктивних рішень, функціональних можливостей, порядку проведення робіт та правил використання сучасних електричних джерел світла, а також електротехнологічних установок; проведення занять для підвищення кваліфікації як викладачів, так і користувачів зазначеної техніки; проведення для студентів гуртків та конкурсів практичного характеру.
На базі лабораторії «Електроосвітлення та електротехнічних систем електроспоживання» проводяться заняття з таких дисциплін:
- «Електротехнології в АПК»;
- «Електротехнічні системи електроспоживання»;
- «Технічна експлуатація та монтаж енергообладнання»;
- «Електротехніка, електропривод та електрообладнання» (для неелектротехнічних спеціальностей).