Лабораторію електронного обладнання автомобілів облаштовано у 2018 році за сприяння польської фірми «Академія Мехатроніки» (м.Познань, Польща), яка є світовим лідером у виготовленні навчально-демонстраційних стендів, що дозволяють відображати елементну базу мехатронних систем, моделювати їх роботу, здійснювати комп’ютерну діагностику електронного обладнання сучасних автомобілів.

У даній лабораторії встановлено сучасні навчально-демонстраційні стенди, а саме:
- стенд для вивчення інтегрованої системи впорскування палива бензинового двигуна типу Motronic ML 4.1;

- стенд для вивчення системи електронного управління роботою дизельного двигуна ZS типу «Common Rail»;

- стенд для вивчення системи клімат-контроль типу Climatronic;

- стенд для вивчення антиблокувальної системи гальм АВS/ASR;

- навчально-практичний стенд «Сенсорика та акторика автомобільних систем»;

- стенд для вивчення системи освітлення автомобілів.

За допомогою навчальних стендів студенти мають змогу вивчати та діагностувати електронні системи сучасних автомобілів. Стенди володіють функцією під’єднання до комп’ютерів і висвітлення діагностичних параметрів через мультимедіа на великий екран, завдяки чому всі студенти можуть ознайомитися з процедурами діагностики електронних систем сучасних автомобілів.
Наявне лабораторне обладнання допомагає студентам освоювати принципи побудови і сучасні тенденції розвитку мехатронних систем автомобілів, їх елементну базу, сенсори і апаратні компоненти систем мехатроніки, особливості конструкції та принципи роботи автомобільних сенсорів, мехатронні системи керування двигуном, трансмісією та ходовою частиною, системи керування устаткуванням салону, діагностування і проєктування мехатронних систем автомобілів.
Під час лабораторних занять студенти використовують діагностичне обладнання таких марок, як VAS5054a, VAG-COM, LEXIA, THINKDIAG, WOW AUTOCOM.
У лабораторії проводяться заняття з дисциплін «Електричні системи та схемотехніка автомобілів», «Комп’ютерна та дистанційна діагностика», «Мехатронні системи», «Мехатроніка автомобілів», «Мехатроніка автомобільних систем».