Навчальний центр «Claas Академія» відкрито 16 листопада 2021 року на кафедрі агроінженерії та технічного сервісу ім. Олександра Семковича за сприяння і всебічної підтримки ТОВ «Компанія ЛАН». В ньому представлена новітня сільськогосподарська техніка виробництва всесвітньо відомих компаній Claas, Lemken, Amazone, Bednar. ТОВ «Компанія ЛАН» є найбільшим дилером цих марок у західному регіоні України.

 

Навчальний центр оснащений різними марками сільськогосподарських машин та мобільних енергетичних засобів, зокрема: стерньовим культиватором Kristall/Karat/Topas» компанії Lemken, причіпним обприскувачем UX 3200 Special, сівалкою точного висіву D96000-TC „Combi“ компанії Amazone, культиватором ROW-MASTER RN 6400 компанії Bednar, трактором АXІON 850 компанії Claas. В процесі навчального року дилером проводяться заміна наявних на інші моделі і марки машин, вивчення яких передбачено робочими навчальними планами студентами спеціальності 208 «Агроінженерія».

 

Основні завдання діяльності центру: організація та проведення навчання для студентів з вивчення модельних рядів, особливостей будови, концептуальних конструктивних рішень, функціональних можливостей, порядку проведення комп’ютерної діагностики, правил агрегатування та використання під час виконання агротехнологічних операцій сучасних марок сільськогосподарських машин і тракторів; ефективне їх використання під час проходження студентами технологічних практик; проведення занять для підвищення кваліфікації як викладачів, так і користувачів зазначеної техніки за участю представників ТОВ «Клас Україна»; проведення серед студентів різноманітних конкурсів практичного характеру.
В центрі проводяться заняття з дисциплін «Сільськогосподарські машини», «Експлуатація машин в рослинництві», «Система машина-поле», «Системи точного землеробства», «Технічний сервіс в АПК», «Надійність і ремонт машин», «Комп’ютерна діагностика с.г. техніки», «Трактори і автомобілі» «Інноваційні інженерні технології в аграрному виробництві», а також проводяться технологічні практики з керування с.-г. технікою, що передбачені навчальними планами підготовки здобувачів, які навчаються за спеціальністю 208 «Агроінженерія».