19-21 травня з метою налагодження партнерських стосунків між навчальними та науковими закладами України і Франції та обговорення спільних програм та проектів проходять «Дні аграрної освіти і науки Франції в Україні». Від Львівського національного аграрного університету у заході взяли участь Олексій Бурнаєв, Ірина Костецька та Олена Медвецька. Усі вони вже мають у своєму «багажі» по кілька стажувань у Франції.

Цей захід дозволив поновити контакти з Посольством Франції, де регулярно змінюється персонал, у тому числі з аграрного сектору, познайомитись з французькими дослідниками та експертами у сільському господарстві та екології. Майже всі виступи проводились французькою мовою, що не складало проблеми для нашої делегації, тоді як інші університети, наукові інститути та технікуми були представлені здебільшого «англомовною» публікою. Для них було організовано високоякісний синхронний переклад. Частина виступів транслювалась у конференц-зал  через Інтернет з Діжону та Парижу. Так були проведені віртуальні «зустрічі» з видавництвом, що спеціалізується на електронних підручниках для аграрних закладів освіти усіх рівнів, а також автором проекту дистанційного навчання через Інтернет та проекту довготривалого впливу кліматичних змін на сільське господарство.

Зауважимо, що у Франції підготовка електронного підручника з дисципліни займає близько двох років і коштує 50 тисяч євро. При цьому електронний підручник містить, крім звичних для нас текстових і фотоматеріалів, також демонстраційні та навчальні відео, а фотографії в «електронній книзі» можна за бажанням значно збільшувати, щоб роздивитись деталі. Даний проект відрізняється від звичних інтернет-публікацій тим, що усі електронні підручники мають «паперовий» еквівалент, який використовується  під час аудиторних занять.

Увага була приділена також впровадженню в аграрну освіту нових даних про наслідки глобального потепління – як про його вплив на сільське господарство, так і про агротехнічні заходи для зменшення викидів парникових газів виробництвами аграрного сектору.

Також була загострена увага на різкому зменшенні обмінів між французькими університетами та Україною, оскільки батьки бояться відпускати дітей на стажування у країну з військовим конфліктом.

Усі заходи «Днів аграрної освіти і науки Франції в Україні» транслювалися онлайн.