Як зараз генеративний штучний інтелект впливає на розвиток суспільства, яка роль йому відводиться у виробництві, медицині, безпеці, енергетиці, як і на скільки він може підвищити продуктивність розробників програмного забезпечення – ці та інші питання були розглянуті на відкритій лекції, яку 19 квітня 2024 року провів для студентів і викладачів факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій ЛНУП в.о. доцента кафедри інформаційних технологій Олег Ковалишин. Лектор назвав узагальнені дані, які засвідчили, що використання в процесі розробки програмних продуктів генеративного ШІ дозволяє на третину скоротити загальний час на їх створення та на 45% підвищує продуктивність розробників.
Присутні високо оцінили рівень проведення лекції, її насиченість експериментальними даними. Лекція завершилась низкою запитань від слухачів, на які вони отримали ґрунтовні та повні відповіді.