Минулого тижня відбулись традиційні Дні дзвіниць у Франції, присвячені збереженню і реставрації історичної спадщини дзвонарства і вежового годинникарства. Вони зібрали ливарників і реставраторів дзвонів та вежових годинників, зокрема надзвичайно складних, які дозволяють визначати десятки астрономічних подій, з ляльками-жакемарами, що символізують чотири періоди  життя людини, та багатьох інших.

Подія проходила одночасно у п’яти департаментах. У цей час мешканцям відкривається безкоштовний доступ на верхівки дзвіниць у їх містах, де рідко хто буває, з метою привернення уваги до проблеми збереження пам’яток технічної історичної спадщини.

У Страсбурзі та Кольмарі до Днів дзвіниць долучився також доцент кафедри фізики та інженерної механіки нашого університету, Олексій Бурнаєв, що від 2014 року є членом комітету підтримки Європейської консерваторії вежових годинників і курантів. Він доповів про стан реставрації вежових годинників в Україні, адже працівники ЛНАУ від 2000 року займаються цією справою і мають багато напрацювань, здебільшого у Західній Україні, оскільки за Збручем колись не було Магдебурзького права, а відповідно – і ратуш у містах.

Не виключено, що наступного року традиція Днів дзвіниць буде продовжена і в Україні.