26-28 травня 2016 року у м. Львові за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України і Львівської обласної державної адміністрації в рамках оголошеного Організацією Об’єднаних Націй року зернобобових проводився Міжнародний форум з розвитку фермерства AGROPORT–2016.

AGROPORT – це один з найбільших заходів аграрної галузі в Східній Європі. Місцем його проведення вже традиційно є термінали, виставкові площі і аеродромні перони аеропортів двох міст – Львова і Харкова.

III Міжнародний аграрний форум AGROPORT West Lviv 2016 включав виставку техніки і технологій для фермерства, тематичні семінари, конференції та тренінги для фермерів та аграріїв.

Почесними гостями цьогорічного форуму були: Міністр аграрної політики та продовольства України Т.В. Кутовий, Голова Львівської ОДА О.М. Синютка, президент Національної академії аграрних наук України Я.М. Гадзало, Ректор Львівського НАУ В.В. Снітинський, посол Королівства Нідерландів в Україні К. Клоупенхаувер. Учасниками заходу також були: Н.С. Хмиз, директор депертаменту АПР ЛОДА, І.І. Плотиця, директор ТзОВ РСП «Шувар», Ю.В. Бовтач, директор ТОВ «Галичагропак», Н.І. Головацька, керівник проекту «Дідо», З.М. Пастущук, керівник відділу ЗЕД ТзОВ «РСП «Шувар», І.Я. Паньків, керівник українсько-канадського молочного проекту, М.І. Лисишак, керівник ФГ «ЛІМ», Б. Грімберг, учасник українсько-данського проекту «Агро-Львів», координатор ДПП «FoodTechLink Україна».

Представником від кафедри фінансів, банківської справи та страхування Львівського національного аграрного університету був к.е.н., доцент І.М. Тофан, який доповідав на тему: «Існуюча система оподаткування та ефективність і конкурентоспроможність с/г виробництва» у секції «Формування ланцюгів доданої вартості та вплив системи оподаткування».

Участь у такому форумі – це не тільки можливість розширити географію професійних знайомств, але й важливий крок на шляху об’єднання фермерів і науковців України для єдиного поля професійних дискусій.