Факультет механіки та енергетики
Навчальний процес
Навчальний процес на факультеті забезпечує колектив висококваліфікованих викладачів і науковців, які активно впроваджують новітні технології навчання. Серед них 13 докторів технічних наук, професорів, 68 кандидатів технічних наук, доцентів. До послуг студентів 71 лабораторія, 6 кабінетів курсового і дипломного проектування, чотири комп’ютерних класи на базі сучасних ПЕОМ. Окремі з них, такі як лабораторія «Механотроніки», «Відновлюваних джерел енергії», «Електронного обладнання та комп’ютерної діагностики техніки», не мають аналогів в Україні. В процесі навчання широко використовуються інформаційні технології. Студенти мають змогу освоїти сучасні комп’ютерні технології автоматизованого проектування, виконаних в системах «Компас-3D» та «Autocad», які дозволяють проводити тривимірне параметричне моделювання деталей та складальних одиниць. Вивчаючи САПР «Вертикаль», вони проектують технологічні процеси виготовлення різноманітних деталей та вузлів сучасної техніки.
Більшість дисциплін кожного напряму підготовки введено в програмну оболонку «MOODLE», що дозволяє в режимі on-line дистанційно вивчати лекційний матеріал, здійснювати підготовку до лабораторних занять, самостійно тестуватись. До послуг студентів СТО автомобілів, навчальний парк машин, полігон для практичного водіння, лабораторія металооброблюваних верстатів, кузня, лабораторії зварювання тощо.
Для набуття практичних навичок передбачено проведення практик в передових підприємствах західного регіону України. Значна частина студентів факультету мають змогу пройти практику за кордоном, зокрема в підприємствах Польщі, Німеччини, Данії, Норвегії, Англії.
Завдяки міжнародній співпраці здійснюється взаємний обмін студентами із закордонними університетами. Щороку 4-6 студентів факультету впродовж двох семестрів навчаються в Краківському рільничому університету
ім. Х. Коллотая. З 2015 року 4 студенти за програмою подвійних дипломів навчаються в державному університеті «Люблінська політехніка».
Під час навчання студенти мають змогу пройти безкоштовну підготовку на курсах водіїв і трактористів-машиністів та отримати посвідчення водія категорій «В» і «С» і тракториста-машиніста с.-г. виробництва категорій «А1, «А2» і «В», а окремі з них – електрослюсаря з допуском до роботи в мережі до 1000 В.
Для проведення самостійної підготовки функціонує бібліотека з читальним залом на 150 місць та електронним каталогом літератури.
Всі студенти забезпечуються гуртожитком, кожна кімната якого має вихід до мережі Інтернет. Студенти факультету мають можливість здобути військову спеціальність, навчаючись паралельно в Академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного.
Напрями підготовки
6.100102 - «Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва»
Студенти цього напряму отримують фахові знання з будови, експлуатації, сервісу й ремонту новітньої техніки, її ефективного використання під час механізованих робіт в тваринництві, рослинництві та переробній галузі.
Вони можуть працювати на посадах: головного інженера, інженера з експлуатації МТП; завідувача ремонтною майстернею, нафтобазою, сервісним центром; менеджера з продажу с.-г. техніки; інспектора держтехнагляду; експерта-оцінювача; диспетчера відділу супутникової навігації с.-г. підприємства тощо. Випускники ОКР «Бакалавр» мають змогу продовжити навчання в університеті за ОКР «Магістр» та «Спеціаліст» спеціальності «Механізація с.г.».
6.100101 - «Енергетика та електротехнічні системи в агропромисловому комплексі»
Студенти цього напряму отримують фахові знання з електро-тепло-газо-водопостачання будівель, споруд та сільських населених пунктів. Вони можуть працювати на посадах: директора; головного інженера; диспетчера районних електричних мереж; інженерних працівників управлінь теплокомуненерго; інженерів-енергетиків промислових та с.-г. підприємств; інспекторів з нагляду за використанням теплової та електричної енергії, викладачами коледжів і ліцеїв. Випускники ОКР «Бакалавр» мають змогу продовжити навчання в університеті за ОКР «Магістр» чи «Спеціаліст» спеціальностей «Енергетика та електротехнічні системи в АПК», «Якість, стандартизація та сертифікація».
6.050503 - «Машинобудування»
Студенти цього напряму отримують фахові знання основ машинобудування та виготовлення машин і механізмів. Вони можуть працювати на посадах директора, заступника директора, головним інженером, інженером-конструктором, інженером-механіком, начальником цеху, технологом, виробничим майстром, інженером технічного контролю, технічним диспетчером з виробництва. Випускники ОКР «Бакалавр» цього напряму мають змогу продовжити навчання за ОКР «Магістр», «Спеціаліст» за спеціальностями: «Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні і меліоративні машини і обладнання» та «Обладнання переробних і харчових виробництв».
6.070106 - «Автомобільний транспорт»
Студенти отримують знання з будови, експлуатації, сервісу, ремонту автомобілів, організації роботи автопідриємства. Вони можуть працювати на посадах: директора, головного інженера автопідприємства; начальника відділів експлуатації, безпеки дорожнього руху, ПММ, транспортно-експедиційної роботи; керівника чи інженера СТО, автобусної або вантажної станції; менеджера з продажу автомобілів; диспетчера автопарку; автотоварознавця; викладача автомобільної справи.
Випускники ОКР «Бакалавр» цього напряму мають змогу продовжити навчання в університеті за ОКР «Магістр» спеціальності «Автомобілі та автомобільне господарство».