23 квітня 2025 року на базі кафедри інформаційних технологій в Північному кампусі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Ґжицького відбувся науковий семінар на тему «Сприяння співпраці університетів з громадами через поширення кращих практик». Даний захід проходив за участю науковців кафедр факультетів, які мають певний досвід реалізації практичних та наукових заходів, досліджують питання синергії між закладами вищої освіти та територіальними громадами.
Основними доповідачами семінару виступили к.п.н., доц. Маріанна Гладиш (ЛНУ ім. І. Франка) та к.е.н., доц. Алла Желєзняк (ЛНУВМБ ім. С. З. Ґжицького), які в рамках мікропроєкту досліджували форми співпраці університетів з громадами. Маріанна Гладиш поділилася досвідом Львівського національного університету ім. Івана Франка щодо розробки та впровадження Стратегії реалізації «третьої місії» Львівського національного університету імені Івана Франка, яка була затверджена та схвалена Вченою радою університету в грудні 2024 року. Доповідачка розповіла про напрямки реалізації третьої місії університету, особливості імплементації форм співпраці, їх практичної реалізації.

Алла Желєзняк у своїй доповіді приділила увагу успішним практикам та кейсам співпраці університетів Західного регіону України з громадами. Представила результати дослідження напрямків співпраці Львівського національного університету природокористування з громадами у 2024 році, що відповідають третій місії університету.
Науковий семінар став надзвичайно важливим майданчиком для обговорення стратегій розвитку та місії об’єднаного університету, який почав функціонувати з 1 березня 2025 року, його впливу на територіальні громади та сталий розвиток сільських територій. Збільшення кількості освітніх та наукових напрямків університету, посилення співпраці зі стейкхолдерами, підвищення дослідницької комунікації дадуть змогу академічній спільноті цілеспрямовано використовувати напрацювання для розв’язку суспільних проблем. Як зазначили доповідачі та присутні, напрацювання спільної політики та міждисциплінарної взаємодії колективів факультетів можуть стати запорукою якісних змін у регіональному розвитку.